רעננה

נחתם הסכם קאלציוני; מר"צ נשארה בחוץ

לקואליציה של חיים ברוידא הצטרפו: ניר קריסטל, איתן גינזבורג, יקי ודמני וארז ברט, חיים גולדמן מ"באמונה", אילן כהן מהליכוד. היום יתכן שגם הרשימה הדתית המאוחדת תצטרף. במר"צ זועמים: "סוד גלוי שחיים ברוידא זכה לתמיכה של ציבור שלם המייצג אג'נדה הסותרת את עקרונותיה של מר"צ".

זאב גולדשמיט 26/12/2018
צילום: דוברות העירייה


שישה שבועות לאחר שנבחר לראש העיר, נחם הסכם קואליציוני ברעננה. אתמול (שלישי) בשעת לילה מאוחרת נחתם הסכם קואליציוני בין חיים ברוידא וסיעת ׳חנ׳ לבין חברי הסיעות הבאות: ׳רעננים׳ בראשות ניר קריסטל, ׳לב׳ בראשות איתן גינזבורג, ׳וי׳ רעננה מכל הלב בראשות יקי ודמני, ׳באמונה׳ בראשות חיים גולדמן, ׳הליכוד בראשות אילן כהן.

ממטה ברוידא טענו שהיום צפוי להיחתם בנוסף הסכם עם הרשימה הדתית המאוחדת בראשות אריה פרידמן. עוד הבהירו שההסכמים יפורסמו לעיני הציבור.

הקואליציה צפויה לכלול 15 חברים. רשימה בולטת שלא הצטרפה לקואליציה היא מר"צ רעננה חופשית בראשות רונית ויינטראוב. מר"צ היא הרשימה הגדולה במועצת העיר עם ארבעה מנדטים, שתשאר לבדה באופוזיציה. נודע, כי גם עם מר"צ התנהל מו"מ, אבל הדברים לא התבשלו לידי הסכם.

 ראש העיר חיים ברוידא ברך את חברי הסיעות על ההסכמים שנחתמו שלטענתו משקפים ונותנים ביטוי לרצון הציבור כפי שבוטאו בתוצאות הבחירות. 

"תהליך הקמת הקואליציה נעשה מתוך רגישות, סובלנות, אחריות, ומתוך רצון להקים קואליציה רחבה ככל הניתן, תוך מתן ביטוי לכלל המגזרים בעיר" נאמר בהודעת 

ראש העיר, חיים ברוידא: ״אני משוכנע שנפעל יחד בשיתוף פעולה כדי לקדם את העיר ולפעול אל מול האתגרים העומדים בפנינו״

לא פורסמו עדיין חלוקת התפקידים. ככל הידוע, בתפקיד סגן ראש עיר בשכר יכהנו ניר קריסטל, על פי ההסכם שנחתם עוד לפני הבחירות, ואיתן גינזבורג. תפקיד סגן ראש עיר ללא שכר יחולק כנראה בין שלושה: הרשימה הדתית המאוחדת, רשימת באמונה, וארז ברט

ממר"צ רעננה חופשית נמסר בתגובה:

"צוות המשא ומתן מטעם מרצ רעננה הודיע לנציגי ראש העיר שמרצ תציג עקרונות סף חשובים לשמירה על דמותה של רעננה חופשית וליברלית לפני דיון על תפקידים.  לצערנו, אך באופן לא מפתיע, מרגע אמירה זו  בחרו הנציגים של חיים ברוידא לסיים למעשה את המשא ומתן. סוד גלוי הוא שחיים ברוידא זכה לתמיכה של ציבור שלם המייצג אג'נדה הסותרת את עקרונותיה של מר"צ. מר"צ רעננה חופשית נלחמת שנים ארוכות על החופש ברעננה ומיד לאחר הבחירות הערכנו שבהעדר יכולת השפעה אמיתית בקואליציה , תפקידנו לשרת את הציבור מהאופוזיציה"..


 

.


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של רמת השרון
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי
הכוהנת הגדולה
כמעט תאונה אווירית בין שני מטוסים שהמריאו מהרצליה
מבקיע בימי חול
הביוב ברחוב מגדל ברעננה
מתי תוחלף צנרת הביוב ברחוב מגדל ברעננה?
כ- 28 מיליון שקל יושקעו בפרויקט ייעודי של מאיצים ליזמות טכנולוגית
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים
חשד: מכר אלכוהול לקטינים בחנות בגדים