רעננה

החזיקה כמות גדולה של סמים – ולא תרצה מאסר

תושבת רעננה הורשעה כי החזיקה יחד עם בן זוגה לשעבר ובנה כמות גדולה של קנאביס. כעת הוחלט להטיל עליה רק עבודות לתועלת הציבור. התביעה תעתור להטיל על בן זוגה לשעבר עד 14 חודשי מאסר

מיכאל פרוסמושקין 03/01/2019
iclipart

עבודות לתועלת הציבור נגזרו לפני ימים אחדים על תושבת רעננה, בת 43, שהואשמה כי החזיקה , יחד עם בן זוגה לשעבר, בן ה – 39,  ואחד מילדיה סמים בכמות גדולה.


האישה הורשעה, לאחר הסדר טיעון אליו הגיע סנגורה, עו"ד צפריר יגור, עם התביעה המשטרתית ובמסגרתו תוקן כתב האישום שהוגש נגדה. מגזר דינה עולה כי ב – 2 באוקטובר 2017 החזיקה הנאשמת בתיקה בחזית הבית בקנאביס במשקל 5.08 גרם נטו ובסך של 2,280 שקל. במסגרת חיפוש שנערך מיד לאחר מכן בבית החזיקו הנאשמת, בן זוגה דאז ואחד מילדיה בשקית ובה קנאביס במשקל כולל של 1,660 גרם נטו, אשר היו מחולקים. בנוסף החזיקו השלושה בצוותא בבית במשקל אלקטרוני, שקיות, שתי "קססות" (תערובת סמים) ובסך של 10,000 שקל.


במסגרת הסדר הטיעון הוסכם על הצדדים כי יתקבל תסקיר מבחן לגביה. כמו כן סיכמו הצדדים כי היא  תוכרז כסוחרת סמים ובית המשפט יחלט את הסכום שנתפס בתיקה וכן 10,000 שקל שהופקדו כערובה לשחרור רכבה.


במ ההליך המשפטי עלה כי הייתה מודעת לקיומם של סמים בבית ולעסקאות שביצע בן זוגה דאז, שעמו ניתקה קשר לאחר מעצרה. שירות המבחן קבע כי גבוהים סיכויי השיקום של הנאשמת, ועל כן המליץ במקרה זה על צו מבחן למשך שנה. לדעת השירות מאסר בפועל, וכן בעבודות שירות, ישפיע באופן ממשי על חיי ילדיה של הנאשמת ויקטע את השיקום הכוללני בו מצויה כיום המשפחה כולה. לפיכך הומלץ על הטלת עבודות לתועלת הציבור.


התביעה עתרה לגזור עליה עבודות שירות. מנגד, סנגורה ביקש לתת משקל מלא להליך שיקום של הנאשמת. השופט קבע כי "הזעזוע שעברה הנאשמת גרם לה לשנות מאורחות חייה. היא קיבלה בשתי ידיים את הטיפול המשולב שהציע לה שירות המבחן".  לאור כך, השופט מיכאל קרשן החליט להסתפק בהטלת 150 שעות לתועלת הציבור. כמו כן נגזר עליה מאסר על תנאי, קנס בסך 4,000 שקל וצו מבחן לשנה.


בתוך כך,  יש לציין כי בן זוגה לשעבר, שהועסק בזמנו במסעדה מוכרת בהרצליה ומיוצג על ידי עו"ד אביב מזרחי, הגיע לפני מספר חודשים גן כן  להסדר טיעון, שבמסגרתו תוקן כתב האישום נגדו. הוא הורשע לא רק בהחזקת סמים אלא גם בשבע עבירות סחר. התביעה הגבילה את עצמה במסגרת ההסדר לעתור לעונש של עד 14 חודשי מאסר. שלב הטיעונים לעונש, בו יטען סנגורו באופן חופשי, נדחה לחודש מרץ.עוד ברעננה
 דניס בורק. עשיתי את הצעד הנכון
קרן שלהבת 18/04/2019
עמותת מחיים לחיים
זאב גולדשמיט 15/04/2019
ברטוב בוחרים ירוק
זאב גולדשמיט 08/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרמטכל לשעבר גבי אשכנזי מתוך דף הפייסבוק
שלושה כפר סבאים יכהנו בכנסת הבאה
רעננה בדרך סיבוב שני
רעננה בדרך לסיבוב שני
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
מצביעים בפעם השנייה
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
מזכיר הקלפי איים לפסול את הצבעת וינטראוב
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים
שייטים מצטיינים ממועדון השייט שדות ים