רעננה

החזיקה כמות גדולה של סמים – ולא תרצה מאסר

תושבת רעננה הורשעה כי החזיקה יחד עם בן זוגה לשעבר ובנה כמות גדולה של קנאביס. כעת הוחלט להטיל עליה רק עבודות לתועלת הציבור. התביעה תעתור להטיל על בן זוגה לשעבר עד 14 חודשי מאסר

מיכאל פרוסמושקין 03/01/2019
iclipart

עבודות לתועלת הציבור נגזרו לפני ימים אחדים על תושבת רעננה, בת 43, שהואשמה כי החזיקה , יחד עם בן זוגה לשעבר, בן ה – 39,  ואחד מילדיה סמים בכמות גדולה.


האישה הורשעה, לאחר הסדר טיעון אליו הגיע סנגורה, עו"ד צפריר יגור, עם התביעה המשטרתית ובמסגרתו תוקן כתב האישום שהוגש נגדה. מגזר דינה עולה כי ב – 2 באוקטובר 2017 החזיקה הנאשמת בתיקה בחזית הבית בקנאביס במשקל 5.08 גרם נטו ובסך של 2,280 שקל. במסגרת חיפוש שנערך מיד לאחר מכן בבית החזיקו הנאשמת, בן זוגה דאז ואחד מילדיה בשקית ובה קנאביס במשקל כולל של 1,660 גרם נטו, אשר היו מחולקים. בנוסף החזיקו השלושה בצוותא בבית במשקל אלקטרוני, שקיות, שתי "קססות" (תערובת סמים) ובסך של 10,000 שקל.


במסגרת הסדר הטיעון הוסכם על הצדדים כי יתקבל תסקיר מבחן לגביה. כמו כן סיכמו הצדדים כי היא  תוכרז כסוחרת סמים ובית המשפט יחלט את הסכום שנתפס בתיקה וכן 10,000 שקל שהופקדו כערובה לשחרור רכבה.


במ ההליך המשפטי עלה כי הייתה מודעת לקיומם של סמים בבית ולעסקאות שביצע בן זוגה דאז, שעמו ניתקה קשר לאחר מעצרה. שירות המבחן קבע כי גבוהים סיכויי השיקום של הנאשמת, ועל כן המליץ במקרה זה על צו מבחן למשך שנה. לדעת השירות מאסר בפועל, וכן בעבודות שירות, ישפיע באופן ממשי על חיי ילדיה של הנאשמת ויקטע את השיקום הכוללני בו מצויה כיום המשפחה כולה. לפיכך הומלץ על הטלת עבודות לתועלת הציבור.


התביעה עתרה לגזור עליה עבודות שירות. מנגד, סנגורה ביקש לתת משקל מלא להליך שיקום של הנאשמת. השופט קבע כי "הזעזוע שעברה הנאשמת גרם לה לשנות מאורחות חייה. היא קיבלה בשתי ידיים את הטיפול המשולב שהציע לה שירות המבחן".  לאור כך, השופט מיכאל קרשן החליט להסתפק בהטלת 150 שעות לתועלת הציבור. כמו כן נגזר עליה מאסר על תנאי, קנס בסך 4,000 שקל וצו מבחן לשנה.


בתוך כך,  יש לציין כי בן זוגה לשעבר, שהועסק בזמנו במסעדה מוכרת בהרצליה ומיוצג על ידי עו"ד אביב מזרחי, הגיע לפני מספר חודשים גן כן  להסדר טיעון, שבמסגרתו תוקן כתב האישום נגדו. הוא הורשע לא רק בהחזקת סמים אלא גם בשבע עבירות סחר. התביעה הגבילה את עצמה במסגרת ההסדר לעתור לעונש של עד 14 חודשי מאסר. שלב הטיעונים לעונש, בו יטען סנגורו באופן חופשי, נדחה לחודש מרץ.עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה
קבוצת אמני רמת-השרון תציג תערוכה חדשה - ישנה
נערות לדוגמה
נערות לדוגמה
סייבר לגיל הרך
סייבר לגיל הרך
חופשת קיץ ברגע האחרון?
חופשת קיץ ברגע האחרון? כך תעשו זאת בצורה אחראית
מדברים אמנות
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
מטבח מעוצב
מה באמת כוללת העלות של עיצוב מטבח?