רעננה

אנו חולמים על בית ראוי

המרכז למצויינות ברעננה פועל בחדרים קטנים בחצר ביה"ס ברטוב. וועד ההורים טוען שיש מימון למעבר למבנה חדש שיבנה באוסטרובסקי, אבל הפרויקט תקוע.

זאב גולדשמיט 07/01/2019
צילום: אבי יוסף

בבית הספר "ברטוב" פועל מזה שנים קמפוס יח"ד למצוינות המיועד לתלמידים מחוננים מכל רחבי רעננה. הפעילות מתקיימת חמישה ימים בשבוע מהבוקר ועד הערב ממדעים דרך אומנויות, טכנולוגיה, מדיה, שחמט ופתוחה לתכנים חינוכיים וערכיים.

כל זה יכול היה להיות נהדר, אלמלא התנאים הלא פשוטים שבו לומדים התלמידים המחוננים, בחדרים קטנים וצפופים המצויים בחצר בית הספר. כעת יצאו בוועד ההורים למאבק כדי לממש תכנית ישנה, לפיה המרכז למצוינות יעבור למבנה חדש שאמור להבנות באוסטרובסקי, מקום שמאויש היום ע"י הצופים הדתיים. יש לכך מימון ממשרד החינוך, וכל שנותר הוא לפנות המבנה הישן ולבנות במקומו מבנה חדש למחוננים.

 

 

צילום: אבי יוסף

צילום: אבי יוסף


 

בימים אלה פורסמה עצומה ע"י וועד ההורים, כדי להפעיל לחץ על העירייה, עליה כבר חתמו אלפי תושבים. "אנו חולמים על בית ראוי לעשיה שלנו, מקום שנוכל לתת לקהילה ולכלל תושבי רעננה והאזור, שירות ברמה גבוהה" נכתב בעצומה.

יו"ר ועד ההורים יח"ד (ילדים חובבי דעת), אבי יוסף, הרחיב בנושא: "ברעננה יש תכנית לילדים שאותרו כמחוננים , שלומדים בסוג של חדרים קטנים ולא ראויים, שכבר 15 שנה נמצאים באותו מקום. מדובר על קהילה של 600 משפחות, דתיים וחילוניים, שילדיהם לומדים ביח"ד, והם היו רוצים תנאים הולמים ללימוד. התנאים בחדרים שהקצו לנו בברטוב הם קטסטרופה, פשוט אין מקום. המורים, היועצת והמנהלה, שעושים עבודה נפלאה מעל ומעבר בתנאים לא תנאים, יושבים בחדר אחד. מאוד רועש כשיורד גשם, עד שקשה לדבר בכיתה. ההורים משלמים עבור התכנית החינוכית תשלום חודשי. אלה לא תנאים הראויים ללימוד ב-2019 , וחבל, כי נמצא ברחוב אוסטרובסקי 14  מקום שהעירייה נתנה אישור מעבר. יש תכניות בניה , יש קבלן שמחכה להוראת ביצוע, ויש מימון של ארבעה וחצי מיליון שקל ממשרד החינוך לצורך הפרויקט. אבל הפרויקט תקוע מסיבות בירוקרטיות. אנחנו מבקשים מהעירייה שתממש את ההבטחות שראש העיר הקודם נתן להעביר לשם את המחוננים".

מדוע יזמתם עצומה?

"ועד ההורים פרסם עצומה כדי שהעירייה תבין שאם לא יבנו מיד מרכז למחוננים, אנחנו עלולים לאבד את ההקצאה שהבטיח משרד החינוך. אפשר למצוא לצופים הדתיים חלופה הולמת. אחרי 48 שעות השגנו מעל אלף חתימות, ויהיו עוד. המקום החדש שיבנה אמור לתת מענה לכלל האוכלוסייה ברעננה. אחר הצהריים יהיו שם חוגי העשרה. כבר היום התלמידים המחוננים נותנים שיעורי עזר לתלמידים מוחלשים בברטוב".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:
"ראש העיר נפגש עם גורמים מקמפוס המצוינות ושמע את בקשותיהם. העירייה אכן מתכננת לבנות את הקמפוס ברחוב אוסטרובסקי אך בניית הקמפוס תיעשה תוך חשיבה מעמיקה ובחינת כל ההיבטים, מתוך ראיה רחבה למציאת פתרון לכלל הקהלים".

 עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מלונדון להדרכה בתחנת מדא בעדי
מלונדון להדרכה בתחנת מד"א בעדי
סירה התהפכה מול חופי הרצליה: 4 חולצו
תתוגבר האכיפה על אופניים חשמליים
23 אלף יחידות דיור בדרך להתחדשות עירונית בירושלים
אליפות ARENA ישראל בשחייה
מבולגריה באהבה
אוויר הרים צלול כיין?
"השהות בגינה עבור ילדינו לא נעימה ומסוכנת"