רעננה

מה קורה בגן?

אלימות מילולית בגן הביאה להשבתה בת שעה ביום שישי. וועד ההורים היישובי וויעד גני הילדים יחד עם העירייה החלו לטפל.

זאב גולדשמיט 07/01/2019
iclipart

הורים לילדים באחד מגני הילדים בשכונת לב הפארק השביתו ביום שישי לשעה אחת את הלימודים, בעקבות תלונות בגין אלימות מילולית כלפי צוות הגן, ואלימות בין ילדים. מדובר בצעד שנועד למחות על אוזלת יד של המערכת, לאחר שנטען ע"י מקצת מההורים כי הנושא לא מטופל כראוי ע"י הגורמים המוסמכים.

במהלך השביתה, הורים נשארו מחוץ לכותלי הגן. למקום הגיעו גם נציגות של ועד ההורים היישובי, שבימים האחרונים שוחחו עם וועד הורי הגן בניסיון למצוא פתרון. הורים לילדים בגן טוענים, שבעיית האלימות משפיעה קשות על הגננות, ונסחבת מזה מספר חודשים.

אחת האימהות, שמכירה היטב את הגן גם מהתקופה של ילדיה הבוגרים, סיפרה: "יש ילד אחד שמכה את הצוות ומכה ילדים. הגננות חוזרות מוכות עם סימנים כחולים.  הבעיה היא לא בילד ולא בצוות הגן, שלא יכול להתגבר על הבעיה לבדו, אלא שלגננות אין עזרה. שתי ילדות אמרו נואש ובחרו לעזוב את הגן ועברו לגן אחר. אמא אחת מורחקת מהגן ואינה מורשת להיכנס פנימה, אחרי שתקפה מילולית את הגננת. הגננת הראשית אמרה לוועד ההורים שהיא לא יכולה יותר. גננת הצהריים לא הגיע במשך יומיים לגן.

עוד הוסיפה אותה אם לילד בגן: "מדובר בסיטואציה בלתי אפשרית לכל הצדדים. אפשר להבין את הגננות, שאינן רוצות לקבל מכות, וגם את הילד שצריך עזרה. ואפשר להבין את הילדים האחרים בגן שלא מקבלים מספיק תשומת לב. העירייה צריכה לקבל אחריות ולפתור את הבעיה. פסיכולוגית ויועצות יושבות אצלנו בגן והן אומרות שהן מטפלות בזה ושצריך לתת לזה זמן, אבל הזמן עובר ודבר לא משתנה. הבעיות הן מתחילת השנה, וההשבתה קרתה רק עכשיו והיא נועדה להזיז דברים. אין לנו בקשה מוגזמת, בסך הכך מבקשים שאנחנו וילדינו ירגישו בטוחים".

השבוע דברים החלו לקבל תפנית חיובית. גננת הצהריים חזרה לתפקד. בכירים בעירייה דנו ביום ראשון עם וועד ההורים היישובי ועם ועד גני הילדים רעננה, כדי לפתור את הקשיים.

יו"ר הנהגת ועד גני הילדים ברעננה, יואב קופמן: "מדובר במקרה מורכב. לפני כחודש נפגשתי עם העירייה בנושא הגן, וזה מטופל. הצוותים בגן חשו אלימות, ואנחנו מגנים כל מקרה של אלימות ומחזקים את הצוותים. הנהגת ההורים, ההנהגה היישובית ומינהל החינוך הגיעו כדי לשמוע את מצוקות ההורים. יחד אנחנו פועלים לתת מענה הולם, תוך דגש על טובת הילדים. נפגשתי עם ההורים לאחר אקט המחאה שעשו כדי לקבל את התמונה המלאה, ואנו מקוים שדברים ישובו לסידרם".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"עיריית רעננה מייחסת חשיבות עליונה לבטיחות ולמוגנות של ילדי הגן והצוותים החינוכיים, ונוקטת במדיניות של אפס סובלנות כלפי מקרי אלימות. מחלקת גני ילדים פועלת בשיתוף פעולה מלא עם נציגות הורי הילדים בגן זה. הגננת תמשיך כרגיל את עבודתה בגן".

 

לאחר הפגישות בעירייה נמסר בשם הנהגת ההורים:

"בימים האחרונים נתקלנו במספר אירועי אלימות נגד הצוותים החינוכיים לאור זאת ובעקבות השביתה בגן ביום שישי, נפגשנו נציגי הנהגת ההורים העירונית גולן בן צבי,אודליה שינדרוף ויואב קופמן עם נציגי הגן כחלק מהמאמצים לפתור את המשבר ערכו נציגי ההנהגה פגישות ושיחות עם הגר רוט טלר ונורית אלקנה; ממנהל החינוך"

גובש והוסכם תהליך אשר יביא לטיפול ולסיום הנושא בגן. 

הנהגת ההורים מגנה בכל תוקף כל אלימות מילולית או פיזית ופועלת בשיתוף עם מנהל חינוך ליצירת אווירה חינוכית וחברתית על מנת ליצור ולייצר לילדנו מקום נעים ושגרת למידה והתפתחות נעימה.

אנו רוצים להודות ולחבק את צוותי החינוך שלנו, שעושים עבודת קודש, שומרים ומחנכים את ילדינו, ומקווים שמקרים כאלו לא יקרו עוד."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בצער לא רב וביגון לא קודר, ניפרד בקרוב מ'מחיר למשתכן'"
נקודת שיטור ופיקוח ניידת
סימה פרי תומכת בודמני
חשד: נהג לבצע עבירות מין בקטין
הפינה הקולינרית של גרציה
נסיעת פרידה
גן לחינוך מיוחד נפתח בחוף אשקלון
גן לחינוך מיוחד נפתח בחוף אשקלון
אבישג שי
קרמבו מצמיח להם כנפיים