רעננה

מפלגה חדשה קמה בישראל

העצמאים, כזו שמתיימרת לייצג את האינטרסים של העצמאים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים. בראש המפלגה עומד נשיא להב, עו"ד רועי כהן (41), נשוי +שלושה, תושב טרי ברעננה.

זאב גולדשמיט 15/01/2019
רועי כהן צילום אופיר אייב חדש

כהן, בעל משרד עצמאי, שכיהן עד לאחרונה כסגן ראש עיריית חולון, בחר להתמודד הפעם לבחירות לכנסת. כנשיא "להב" פעל בתחום הרגולציה לקידום זכויות  ואינטרסים של העצמאים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים, ולהשוות תנאיהן הסוציאליים לאלו של ציבור העובדים השכירים. בין ההישגים בהם הוא גאה: חוק מוסר התשלומים; תיקון תחשיב דמי לידה לעצמאיות; שינוי תנאי קבלת מענק הכנסה לעצמאים וחוק פנסיה חובה לעצמאים.

רועי, מדוע אתה מאמין שיש לך סיכוי להיבחר לכנסת ולעבור את אחוז החסימה?

"כיוון שבישראל יש 530 אלף משפחות שחיות בפחד וחרדה מהעסקים שלהם. מדובר בפוטנציאל של מיליון וחצי איש שיצביעו למפלגה ששמה בראש סדר העדיפויות את הפרנסה שלהם. לא היה דבר כזה, ש-52 ראשי ארגונים כלכליים הביעו תמיכה בהקמת מפלגה כזו. אנשים יצביעו בשביל רשת בטחון סוציאלי, בשביל הורדת הרגולציה. בבחירות האלה אני היחיד שהולך על קהל מוגדר, צבוע, שאני יודע להגיע אליו, ומספיק שעשרה אחוז מבעלי העסקים יצביעו עבורנו, ואנחנו בכנסת. כל הזמן עצמאים בוכים שקשה להם, ובהצבעה אחת אני וחברי יכולים לתקן להם את כל העוולות".

מי עוד ברשימה שלך?

"יבואו מהמוסכים, מבעלי המלאכה התעשייה, יועצי מס, ביטוח, מסעדות, שחקנים, יש ייצוג לכולם".

מי המוסכניק ברשימה?

"לא מוסכניק, אדם מאוד מכובד בעל מוסך בשם רונן לוי, סגן אלוף במילואים, שהוא יו"ר איגוד המוסכים בישראל. אתה מבין שזה ממשי?"  

מדוע אתה חושב שעם רשימה קטנה תוכל להשפיע בכנסת?

"ועוד איך נוכל להשפיע. ליברמן ניהל את המדינה עם רשימה קטנה. בסופו של דבר הם יצטרכו את ההצבעה שלנו. אני לא מחפש תפקיד, אלא לתקן חוקים שקשורים בעצמאים, ואם לא יתנו לי לעשות את זה, הממשלה תסבול. יהיה לנו כוח מבפנים, שום חקיקה שתפגע בעצמאים לא תעבור בוועדות, כיוון שנהיה בדרגים שקובעים את התהליכים".

מה הדבר הכי דחוף שתעשה, אם תכנס לכנסת?

"רשת בטחון סוציאלית לעצמאים. היום לעצמאי יש רק חובות, תשלום ביטוח לאומי, מס הכנסה וארנונה, אבל אין דמי אבטלה, אין ימי מחלה, דמי פגיעה בעבודה מקבלים רק מהיום ה-13 בניגוד לשכיר שעובד אצלך, שעל פי חוק יקבל תשלום מהיום הראשון. עצמאים כשיושבים שבעה על יקיריהם עובדים בזמן השבעה באישור של רב. איזו מדינה, אנחנו, התחרפנו?"

מתי עברת לרעננה, ומה הסיבה?

"אחרי 15 שנה כחבר מועצה וסגן ראש העיר בחולון בקדנציה האחרונה, אשתי ואני בחרנו לפני חודשיים להעביר את המגורים לרעננה ליד מקום משפחתה של אשתי , שמונתה לרשמת בכירה בבית המשפט".

כיצד התרשמת מרעננה, ובמה היא שונה מחולון?

"את רעננה אני מכיר משנת 2004, מאז שהכרתי את אישתי, שהגיע לכאן עם הוריה בגיל חמש. בכל שישי-שבת היינו מתארחים ברעננה, כך שהעיר בהחלט מוכרת לי. רעננה עיר מפותחת, מאוד מזמינה עם פארק מרשים, גנים ציבוריים יפים. עיר נהדרת לגדל בה ילדים, עיר עם פוטנציאל גדול. אתה חי כאן בתחושה שיש מי שחושב עליך. לרעננה נשאר ציביון של מושבה, שאחד מכיר את השני, וזה נחמד. היתה לי היכרות קרובה עם זאב בילסקי, ואני מכיר את פרנסי העיר כולל את ראש העיר החדש חיים ברוידא. חולון שונה מרעננה קודם כל משום שהיא עיר גדולה בהרבה, פי שלוש במספר התושבים, עיר עם רבי קומות, קניונים יותר גדולים, שהפכה לעיר התרבות בישראל. ברעננה יש עסקים מפותחים, וכבר קבענו פגישה עם סגן ראש העיר, ניר קריסטל, לנסות לקדם את העסקים ברעננה,  שסובלים בדיוק בכל עיר אחרת".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רולדה עם קצפת ותותים
תתכוננו להתאהב: רולדה עם קצפת ותותים
הרב דר מיכאל לייטמן
אחדות וייחודיות בחברה הישראלית: הפרק שחסר באיגרת של משרד החינוך
מיכל אנסקי מצטלמת ל-ICE CUBE רשת האופנה הישראלית
מיכל אנסקי בקמפיין חדש
זק אלקס
טעם החיים
מדוע משפחות חד הוריות לא מקבלות הנחה בצהרונים?
מה עם ההנחה למשפחות חד הוריות?
חדש פורטל לניהול מכרזים
חדש: פורטל לניהול מכרזים
פרויקט של חברת צרפתי שמעון בהר חומה ירושלים
שכנים חדשים בהר חומה
שייק קרם וניל עוגיות
שייק קרם וניל עוגיות