רעננה

פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה

המשנה לראש העיר בחר לעזוב לנוכח מה שהוא מגדיר "נוצרו נסיבות חדשות בחיי". הכדורגלן לשעבר, רחמים שלום, אמור להיכנס במקומו למועצת העיר

זאב גולדשמיט 15/01/2019
תמונה באדיבות עיריית רעננה

 

התפתחות דרמטית בקואליציה של חיים ברוידא. המשנה לראש העיר, עופר בן דור, הודיע היום על התפטרותו בשל נסיבות אישיות. מי שאמור להיכנס במקומו למועצת העיר הוא הכדורגלן לשעבר, רחמים שלום, מספר ארבע ברשימתו של ברוידא.

 

בן דור, שהיה מספר 2 ברשימה של ראש העיר , ולאורך כל הדרך שימש יד ימינו, סיפר למקורביו שהוא נכנס בימים אלה לפרוייקט חברתי-כלכלי בארץ ובחו"ל, שיצריך ממנו להיעדר מהארץ, ולכן לא יכול היה למלא את עשייתו בעירייה כפי שחשב. גורמים במערכת הפוליטית סבורים שעזיבתו של בן דור היא אבידה לרעננה, לנוכח כישוריו ועשייתו בחיים האזרחיים.


 

 

בן דור, שהודיע היום (שלישי) על התפטרותו לאחר פגישה עם ראש העיר, פרסם הודעה:

"אדם מקבל הזדמנויות בחייו ורשאי לבחור. לעיתים אדם בוחר בחירות חדשות בהתאם לנסיבות חדשות. בסוף חודש ספטמבר האחרון נעתרתי לבקשתו של חברי חיים ברוידא והחלטתי להצטרף אליו כמספר 2 ברשימה לקראת ההתמודדות בבחירות ברעננה .

 

"ההערכה הרבה שלי לחיים והאהבה והאכפתיות  שלי לעירי רעננה היו גורם משמעותי בהחלטה זו. היתה לי הזכות להיות שותף מלא לניצחון בבחירות ולהכתרתו ההיסטורית של חיים ברוידא כראש העיר החדש של רעננה. בתום מסע מורכב ומאתגר הצלחנו גם להרכיב קואליציה רחבה. לבקשתו של ראש העיר הסכמתי לקבל על עצמי את תפקיד המשנה לראש העיר , כולל אחריות על תחומים רחבים ומשמעותיים". מראש הודעתי שאמלא את התפקיד בהתנדבות מלאה.” ב- 20 השנים האחרונות מילאתי תפקידים בכירים בהם הובלתי מערכות גדולות, עסקיות וחברתיות .”

 

היתה לי הזכות להבריא ארגונים גדולים , לנהל חברות ענק , ליזום פרוייקטים כלכליים  , להקים ולעמוד בראש חברות בארץ ובחו"ל הפעילות גם בימים אלה. במקביל , היתה לי הזכות ליזום ולהקים (ביחד עם משפחתי ועם אחרים ) מיזמים חברתיים פורצי דרך – ביניהם , ארגון "180 מעלות" (פעילות ספורטיבית לילדים ובוגרים עם מוגבלויות) , מיזם "אכפת לי ממך " (להשרשת תרבות של אכפתיות בחברה הישראלית), מיזם חברתי "מסעי" ( לשיקום נערות במצבי מצוקה וסיכון) , הקמת קב' ריצה לאנשים עם פוסט טראומה  , הובלת משלחות של אנשים עם מוגבלויות לטיפוס אל פסגות ההרים הגבוהים , ועוד....

 

"בכל פעילויותיי עמד ועומד תמיד לנגד עיניי החזון שלי לעשות את העולם הזה טוב יותר: עולם ערכי, אנושי, אכפתי . עולם שבו עשייה למען הזולת היא חלק מהשגרה. עולם שבו ניתן להרוויח ולהצליח כשפועלים בהגינות וביושר. "בימים האחרונים נוצרו נסיבות חדשות בחיי. נסיבות פורצות דרך ומרגשות המאפשרות לי להגשים מטרות חברתיות וכלכליות שברצוני להגשים.

 

"לאחר התלבטויות לא פשוטות , הגעתי למסקנה , שלאור המצב החדש שהתהווה, המימוש האופטימלי של יכולותיי ושל פוטנציאל התרומה החברתית והכלכלית שלי יהיה במרחבים שמחוץ למערכת המוניציפאלית. מהר מאד הבנתי שמימוש ההזדמנויות החדשות - בנוסף לתפקידיי בראש הארגונים השונים - לא יוכל להתקיים באופן  אפקטיבי לצד תפקידיי במועצת העיר. לכן , פניתי הבקר לחברי, ראש העיר חיים ברוידא, ובקשתי להשתחרר מתפקידיי במועצת העיר רעננה.

 

"חיים נכנס לתפקידו עם מוטיבציה אדירה להפוך את רעננה לעיר המובילה בישראל. אני משוכנע שמנהיגותו וכישוריו , לצד הצוות המוביל שבחר , אכן יניבו את ההישגים המרשימים להם התחייב. אמשיך לסייע לחיים ולעיר רעננה ככל שאוכל – גם במקביל לעיסוקיי האחרים.

 

מאחל לראש העיר שלנו הצלחה ענקית בקדנציה המרגשת שלפניו ושולח את תודתי וברכותיי לחבריי במועצת העיר, לעובדי עיריית רעננה ולכל תושבי העיר.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סוללת ליתיום
חוגרים ומדברים
יד המקרה
אישום: סחר בסמים ואיים על קטין
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
חשד: נתפסו עם מאות גרם סמים ברמת השרון
המרינה בהרצליה מניפה את הדגל הכחול
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
אביב משל , נעדר באינדונזיה
גיוס המונים למען אביב משל, שנעדר באינדונזיה