רעננה

להחנות או לא להחנות

ברחוב הרצוג 1 ברעננה קיים שילוט כפול, שסותר זה את זה, ונהגים כועסים כשמקבלים דו"חות בגין חניה אסורה.

זאב גולדשמיט 16/01/2019
צילום:זאב גולדשמיט

ברחוב הרצוג 1 ברעננה קיים שילוט כפול, שסותר זה את זה, ונהגים כועסים כשמקבלים דו"חות בגין חניה אסורה. תושבת העיר שהציגה את זה השבוע תמהה מדוע מבלבלים את התושבים.

במה דברים אמורים? בצד השמאלי של הרחוב מוצב תמרור שמסביר כי החניה מותרת לכל כלי הרכב בין השעות 8 בבוקר ל- 18:00 , ולאחריו החניה מותרת רק לתושבי האזור (בימי ו' החניה מותר בין 8:00 ל-14:00). לצד תמרור זה מוצב תמרור נוסף, שמסביר כי במקום זה אין עצירה בתוקף בימים א'-ה' בין השעות 8:30 – 16:00 ובימי ו' משעה 8:30 ועד 14:00 . תמרור דומה על איסור עצירה מוצב גם בהמשך הרחוב, וגוזל מספר לא מבוטל של מקומות חנייה.

מתברר, כי כיוון שברחוב מבוצעות עבודות בניה של תמ"א 38, העירייה נתנה עדיפות לקבלנים, ונלקחה חנייה בחלק מהרחוב, שבו אסור להחנות רכבים. תושבים טוענים, שממילא מדובר באזור שיש בו מצוקת חניה גדולה, ולא מובן מדוע העירייה נותנת עדיפות לקבלנים.

תושבים טוענים ששני התמרורים , שסותרים זה את זה, מאוד מבלבלים. מתברר, שהסימון בקטע המדרכה היכן שאסור להחנות הוא בצבע אפור (ולא כחול-לבן, שם מותר להחנות). אין ספק שהתושב הממוצע לא יכול להבין את "כוונת המשורר", ועל פניו נראה שההסברים בשני התמרורים מכשילים אנשים שלא מעוניינים לעבור על החוק. אגב, אין חולק, שיש שעתיים ביום, בין 16:00 ל- 18:00, שבהם סביר שלא תקבלו דו"ח.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"בפינת הרחובות קלאוזנר והרצוג- על רחוב הרצוג, מוצב תמרור המאפשר חניה בתשלום לכל רכב עד שעה 18:00 ולאחר מכן החניה מיועדת לתושבי הרחוב בלבד. תמרור זה, מתייחס לכל אורכו של הרחוב.

"התמרור השני, האוסר עצירה של רכבים על יד המדרכה השמאלית בשעות 08:30 עד 16:00, מוצב אך ורק ליד הבניין שבו מתקיימת בניית תמ"א ומיועד לאפשר לקבלן לנהל פריקה וטעינה של חומרי בניין בשעות העבודה. אבן השפה, ליד הבניין צבועה בצבע לבן, שונה מאבני השפה בהמשך הרחוב. לאחר השעה 18:00, מתקיים תמרור האכיפה המוצב בתחילת הרחוב, המתיר חנייה לדיירי הרחוב בלבד. באזור זה מתקיימים מספר פרויקטים במסגרת תמ"א 38 ובכל אחד מהם נדרש אזור פריקה וטעינה על מנת לאפשר את הבניה. מיד עם תום הבניה, מקומות החניה יוחזרו לציבור".


עוד ברעננה
השלג בדרך לרעננה
כתב לוקאל 19/02/2019
סיעור מוחות ברעננה
זאב גולדשמיט 19/02/2019
חברת חשמל , תישאר ברעננה?
זאב גולדשמיט 18/02/2019
הכל נשאר במשפחה
זאב גולדשמיט 18/02/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נפטר הגבר שנפצע בתאונה בחדרה
חדש פורטל לניהול מכרזים
חדש: פורטל לניהול מכרזים
להתאהב בעולם מיוחד
אחות הותקפה בבית חולים "מאיר"
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
דיברו על זה
דיברו על זה
מבנים לא חוקיים פונו במורשה
חשד: צעיר מחיפה הרג כלב של חברתו