רעננה

להחנות או לא להחנות

ברחוב הרצוג 1 ברעננה קיים שילוט כפול, שסותר זה את זה, ונהגים כועסים כשמקבלים דו"חות בגין חניה אסורה.

זאב גולדשמיט 16/01/2019
צילום:זאב גולדשמיט

ברחוב הרצוג 1 ברעננה קיים שילוט כפול, שסותר זה את זה, ונהגים כועסים כשמקבלים דו"חות בגין חניה אסורה. תושבת העיר שהציגה את זה השבוע תמהה מדוע מבלבלים את התושבים.

במה דברים אמורים? בצד השמאלי של הרחוב מוצב תמרור שמסביר כי החניה מותרת לכל כלי הרכב בין השעות 8 בבוקר ל- 18:00 , ולאחריו החניה מותרת רק לתושבי האזור (בימי ו' החניה מותר בין 8:00 ל-14:00). לצד תמרור זה מוצב תמרור נוסף, שמסביר כי במקום זה אין עצירה בתוקף בימים א'-ה' בין השעות 8:30 – 16:00 ובימי ו' משעה 8:30 ועד 14:00 . תמרור דומה על איסור עצירה מוצב גם בהמשך הרחוב, וגוזל מספר לא מבוטל של מקומות חנייה.

מתברר, כי כיוון שברחוב מבוצעות עבודות בניה של תמ"א 38, העירייה נתנה עדיפות לקבלנים, ונלקחה חנייה בחלק מהרחוב, שבו אסור להחנות רכבים. תושבים טוענים, שממילא מדובר באזור שיש בו מצוקת חניה גדולה, ולא מובן מדוע העירייה נותנת עדיפות לקבלנים.

תושבים טוענים ששני התמרורים , שסותרים זה את זה, מאוד מבלבלים. מתברר, שהסימון בקטע המדרכה היכן שאסור להחנות הוא בצבע אפור (ולא כחול-לבן, שם מותר להחנות). אין ספק שהתושב הממוצע לא יכול להבין את "כוונת המשורר", ועל פניו נראה שההסברים בשני התמרורים מכשילים אנשים שלא מעוניינים לעבור על החוק. אגב, אין חולק, שיש שעתיים ביום, בין 16:00 ל- 18:00, שבהם סביר שלא תקבלו דו"ח.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"בפינת הרחובות קלאוזנר והרצוג- על רחוב הרצוג, מוצב תמרור המאפשר חניה בתשלום לכל רכב עד שעה 18:00 ולאחר מכן החניה מיועדת לתושבי הרחוב בלבד. תמרור זה, מתייחס לכל אורכו של הרחוב.

"התמרור השני, האוסר עצירה של רכבים על יד המדרכה השמאלית בשעות 08:30 עד 16:00, מוצב אך ורק ליד הבניין שבו מתקיימת בניית תמ"א ומיועד לאפשר לקבלן לנהל פריקה וטעינה של חומרי בניין בשעות העבודה. אבן השפה, ליד הבניין צבועה בצבע לבן, שונה מאבני השפה בהמשך הרחוב. לאחר השעה 18:00, מתקיים תמרור האכיפה המוצב בתחילת הרחוב, המתיר חנייה לדיירי הרחוב בלבד. באזור זה מתקיימים מספר פרויקטים במסגרת תמ"א 38 ובכל אחד מהם נדרש אזור פריקה וטעינה על מנת לאפשר את הבניה. מיד עם תום הבניה, מקומות החניה יוחזרו לציבור".


עוד ברעננה
 דניס בורק. עשיתי את הצעד הנכון
קרן שלהבת 18/04/2019
עמותת מחיים לחיים
זאב גולדשמיט 15/04/2019
ברטוב בוחרים ירוק
זאב גולדשמיט 08/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שירלי פאר יגרמן ,מנכלית עיריית רמת השרון
"היום אנחנו בפסגת הערים החכמות בישראל"
קריסטל יתמוך בברוידא ויהיה סגן ראש עירייה בשכר ומ"מ
אישום: תקף וחנק את אשתו
מגבירים את האכיפה
מגבירים את האכיפה
תלונה: חולדות בגן הילדים
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
פרויקט EDEN בכפר סבא הירוקה
פרויקט "EDEN בכפר סבא הירוקה" מתאכלס
אישה נדרסה למוות בשומרון