רעננה

מופעי יום העצמאות יעברו לפארק

המעבר לפארק רעננה יחסוך מאות אלפי שקלים. במרכז העיר צפויה להשאר במה אחת.

זאב גולדשמיט 17/01/2019
iclipart

אירועי יום העצמאות, שבשנים האחרונות התקיימו במרכז העיר ברחוב אחוזה, יועתקו השנה לפארק רעננה. זו החלטה שקיבל ראש העיר החדש, חיים ברוידא, ככל הנראה משיקולים כלכליים.

הערכות הן, שחגיגות יום העצמאות בפארק רעננה יחסכו מעל חצי מיליון שקלים, שנובעים מחיסכון בעיקר בשירותי האבטחה, שכן בפארק תהיה כנראה במה אחת, בעוד החגיגות שהתפרסו במרכז העיר על פני אזור גדול, הצריכו מספר במות. עם זאת, במה ניגונים אחת תישאר במרכז העיר לכלייזמרים ושירה בציבור.

גורם בעירייה אמר: "ברוידא קיבל החלטה עקרונית לחסוך לעיר מאות אלפי שקלים מבלי לפגוע בחגיגות. בפארק יותר קל לאבטח את האירוע. החגיגות יהיו שמחות גם בפארק. גם התשלום לאמנים שיופיעו לא יחרגו מהתקציב".

עוד נודע, שברוידא ביקש לשלב באירועי יום העצמאות יותר אומנים מקומיים, וגם זה יביא לחיסכון בתקציב אירועי יום העצמאות שיתקיימו השנה ב-8 במאי. בעירייה שוקדים בימים אלה על סגירת הסכמים עם האומנים שיופיעו ביום העצמאות. אחת הזמרות שמתכננים להביא להופעות היא מירי מסיקה. "מה שמטווה אותנו זו השאיפה לתת מענה לכלל האוכלוסייה בעיר" אמרו בעירייה.

 

ראש העיר, חיים ברוידא, אישר בפניה לתושבים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו, את הפירסום ב"קול רענן" בדבר הקיצוצים הצפויים בהוצאות אירועי יום העצמאות והעברת מרכז הכובד של האירועים כולל הבמה המרכזית לפארק רעננה.

"את מרכז כובד האירועים לדור הצעיר יותר החלטתי להעביר השנה לפארק רעננה מסיבות של סדרי עדיפויות תקציביים שיחסכו מאות אלפי שקלים לקופה הציבורית בימים של גרעון מצטבר ומשיקולי עלויות אבטחה" כתב ברוידא . "החסכון הזה בא לטובת היכולת למתן שירותים לתושב בשיגרת היום שלנו. זו אינה הבחירה הטבעית שלי, אך יש לי אחריות כמי שנדרש לייצב את קופת העירייה".

ברוידא הוסיף, כי לאורך ערב יום העצמאות והלילה יופעלו שירותי אוטובוסים אל הפארק וחזרה ממנו כדי לאפשר לתושבים הגעה נוחה ללא כלי רכב.

עוד הוסיף ראש העיר, כי גם ברחבת "יד לבנים" במרכז רחוב אחוזה תוקם "בימת המושבה", בה תופיע הזמרת נורית גלרון ובהמשך הערב תתקיים באותו מקום שירה בציבור של זמר עברי.

 עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קטינים סחרו בסמים בתיכונים בהרצליה
אישום: קטינים סחרו בסמים בתיכונים בהרצליה
דוד שלנו יהיה אבא מדהים
'דוד שלנו יהיה אבא מדהים'
גרמן לפדלון: פעל להסיר את האנטנות הסלולאריות ברחוב הרב קוק
הכן ביתך לחורף!
תקף באגרופים, סטר ואיים
פעוט טבע בביתו - מצבו קריטי
נער קפץ לנהר, פגע בחברו וטבע למוות
פסי אור לפני מעברי חצייה
חדש בכ"ס - פסי אור לפני מעברי חצייה