רעננה

בעלי העסקים באחוזה מתנגדים לנת"צ

לקראת הגעתו לרעננה של שר התחבורה ב-29 בינואר, ראש העיר יזם פגישה עם בעלי העסקים באחוזה כדי לשמוע את דעתם על הנת"צ, ושמע התנגדות גורפת. על הדרך, בעלי העסקים העלו הצעות לשידרוג אחוזה

זאב גולדשמיט 21/01/2019
בעלי העסקים באחוזה במגש עם ראש העיר חיים ברוידא צילום: פרטי)

שר התחבורה, ישראל כץ, יגיע לרעננה ב-29 בינואר לפגישה עם ראש העיר, חיים ברוידא וצוותו, כדי לדון בנושא הנת"צ, תכנית שברוידא כזכור מתנגד להקמתה ברחוב אחוזה. כהכנה לקראת הפגישה, ברוידא וסגנו ניר קריסטל כבר קיימו פגישות עם הצוותים המקצועיים בעירייה. יותר מזה, חיים ברוידא ויו"ר ועדת רישוי עסקים אלי אלוש קיימו בשבוע שעבר פגישה עם קבוצה של בעלי עסקים ברחוב אחוזה כדי לשמוע את דעתם לנושא הנת"צ ולבעיות אחרות. בעלי העסקים השמיעו התנגדות לביצוע פרויקט הנת"צ וטענו שזו תהיה פגיעה אנושה בפרנסתם.

הפגישה עם ראש העיר היתה פורייה, וחרגה לנושאים נוספים שמטרידים את בעלי העסקים. בעלי החנויות באחוזה הביעו דאגה רבה ממה שצפוי לעסקיהם בתקופת העבודות של הנת"צ, ומודאגים אף יותר מהתקופה שאחרי סיום העבודות, שכן לטענתם הנת"צ יהווה דרך מעבר עבור תושבי כפר סבא בדרכם להרצליה ולתל אביב, והם חוששים שעסקיהם לא ייהנו מכך.

אחד מבעלי העסקים באחוזה, ששי כחלון, הבעלים של חנות למתנות ומזכרות, "לי לה לו", סיפר: "זה לא יהיה נכון לעשות את הנת"צ ברחוב הראשי ברעננה. עדיף להעבירו לוייצמן או ל-531. בעלי העסקים באחוזה לא ייהנו ממעבר אוטובוסים שיסיע את תושבי כפר סבא לתל אביב, ובכיוון ההפוך את תושבי הרצליה שיסעו לכפר סבא, מבלי שאנשים ירדו לבצע קניות ברעננה. בעלי העסקים באחוזה מאוד מוטרדים שבעקבות הנת"צ מספר מקומות החניה באחוזה יצטמצם, ושפניות רבות יבוטלו. אנשים מעדיפים היום לקנות במקום שיש חנייה, והחנייה לזמן קצוב דווקא סייעה לבעלי העסקים, אבל זה לא מספיק".

ברוידא, שמזה שנים פועל למען בעלי העסקים בעיר, פנה מיד לאחר כניסתו לתפקיד ראש העיר לבעלי העסקים באחוזה ובאזור התעשייה, וביקש להקים פורום נציגים אשר יפעלו בשיתוף פעולה עם העירייה, כדי שגוף אחד ייצג את רצונות בעלי העסקים אל מול העירייה במטרה לתמוך ולסייע לעסקים המקומיים.

ברוידא הציג בפני הפורום את תכניתו לקידום העסקים המקומיים, במסגרתה תצא העירייה בקמפיין פרסומי לקידום המסחר המקומי תחת הכותרת: "רעננים קונים ברעננה". בנוסף, ברוידא אמר בפגישה זו שהעירייה תסייע בפיתוח אפליקציה ייחודית לתושבי רעננה, שתאפשר לעסקים ליידע את התושבים על מבצעים, הטבות והנחות המיועדות לתושבי רעננה בלבד.

בנוסף, העירייה מתכוונת ליזום פעילויות באזורי העסקים, דוגמת "צאו אחוזה", ירידים, פסטיבלים ואירועים נוספים שיקדמו את חשיפת התושבים למסחר המקומי. ברוידא הבהיר לבעלי העסקים, שלנגד עיניו עומד חזון להחזיר את רחוב אחוזה להיות שוקק חיים, ולהחזיר את החיים לרחוב.

ראש העיר פנה לבעלי העסקים בנימה אישית, וביקש מהם להציג יוזמות לשיפור פני הרחוב. במקביל דנו הצדדים על האחריות המשותפת לשמירת הניקיון הסביבתי בסמוך לבתי העסק, ועל האחריות המשותפת לשמור על האסתטיקה והניקיון לאורך הרחוב.

בעלי העסקים העלו בפני ראש העיר בעיות נוספות שמטרידות אותם והציעו הצעות לשיפור, כמו נושא שדרוג המדרכות והגברת התאורה החלשה ברחוב הראשי. הם ביקשו להאיר את אחוזה בתאורה חזקה ולקשט ולהאיר את העצים. כמו כן, ביקשו הסדרי חנייה נוספים במרכז העיר, בסבסוד העירייה. לטענתם, מגרש החניה שבתשלום היכן שהיה אולם "מופת", ריק למחצה והעירייה שאלו אם העירייה יכולה להגיע להסדר עם בעל המגרש. עוד ביקשו בעלי העסקים להרחיב את החניה קצרת מועד לשעה גם לרחובות נוספים המקיפים את אחוזה.

בעיות נוספות שבעלי העסקים העלו בפגישה: הנחה בארנונה לבעלי העסקים, ייזום שילוט אחיד בחנויות, כפל תשלומים בהיטל אבטחה, הערמת קשיים ברישוי עסקים, היעדר אפשרות לספקים לפרוק סחורה בשל מצלמות האכיפה. היו גם טענות לגבי ליקויים בפינוי אשפה באזור התעשייה. בעלי העסקים טענו שהעירייה יכולה ליזום מפעם לפעם סגירת חלק מרחוב אחוזה למדרחוב, ולקיים יריד אוכל ובירה, ולהשמיע מוזיקת רקע, הכל כדי למשוך יותר תושבים לרחוב הראשי. הסוחרים ביקשו שהעירייה תרכוש את מוצריה מבין העסקים ברעננה, ולא מערים אחרות , ובכך לתת דוגמא אישית.

יו"ר וועדת רישוי עסקים אלי אלוש: "הצעתי להקים רפורמה ברישוי עסקים, שבמבנה אחד בעלי העסקים יקבלו את כל השירותים לקבלת רישיון עסק, ולא יצטרכו להתרוצץ ממשרד למשרד. היה חשוב לראש העיר ולי לשמוע את בעלי העסקים, ונעשה הכל כדי לסייע להם".

ששי כחלון הוסיף: "אנחנו מאוד מודים לחיים ברוידא ולאלוש על המפגש והרצון לקדם את המסחר באחוזה. מצאנו אוזן קשבת, והגיע הזמן להודות: אחוזה מדשדשת והגיע הזמן להעיר את הרחוב הראשי ברעננה. אני יוזם קבוצת וואצאפ לכל בעלי העסקים כדי שנפעל בשיתוף פעולה עם העירייה ובעידוד ראש העירייה וקורא לבעלי העסקים מרחבי העיר להצטרף, כי יחד אנחנו כוח. הייתי מצפה מהעירייה שתעודד רשתות אופנה גדולות לפתוח סניפים באחוזה כפי שקורה בערים אחרות, שרשתות אופנה פותחות חנויות גם בקניונים וגם במרכזי הערים".

 

 

 

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילד פונה לבי"ח לאחר שאיבד את הכרתו בביתו
מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
פרץ בוני הנגב החלה לבנות מתחם מגורים בצפון החדש של רעננה
הרוג בפיצוץ ברכב בחדרה
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
חבורת נערים היכתה חתול עד מוות
הרב דר מיכאל לייטמן
משרד ההסברה, כך תשקיעו נכון את שני מיליון הדולר במאבק האנטישמיות
מבצע אכיפה משטרתי נגד עבירות תנועה
מבצע אכיפה משטרתי נגד עבירות תנועה
 תמיכה ירוקה
תמיכה ירוקה