רעננה

אירוע ט"ו בשבט משותף

אירוע ט"ו בשבט משותף לצוותים והורים מבית הספר שקד מרעננה ובית ספר בטירה

זאב גולדשמיט 22/01/2019
צילום: פרטי

בית הספר "שקד" בלב הפארק אירח בסוף השבוע האחרון צוות מבית הספר "אלמאג'ד" מטירה ויחד חגגו את ט"ו בשבט. תחילה נפגשו מועצות התלמידים משני הצדדים במכון היהודי-ערבי בבית ברל , נטעו עצי זית וקיימו פעילות משותפת. בערב נפגשו ברעננה הורים וצוותי מורים מטירה ורעננה למפגש חגיגי, בו השתתף גם ראש העיר חיים ברוידא.

זה כבר הפך לעניין של מסורת, ששני בתי הספר מקיימים מפגשים משותפים מזה 16 שנים לא רק בט"ו בשבט, והקשר החם שנוצר בין ההורים, צוות ההוראה והתלמידים ראוי לחיקוי. באירוע ט"ו בשבט שנערך ברעננה השתתפו כמאה ועשרים הורים וצוותי הוראה משני בתי הספר, והאווירה, כך מספרים הנוכחים, היתה לבבית.

"קראנו בעברית ובערבית קטעים מאגדת ט"ו בשבט שיצרנו, ואחר כך שיחקנו משחקים של חדרי בריחה. זו הדרך שלנו להביא את השפיות לבתי הספר" סיפרה מנהלת בית הספר "שקד", אסנת שניידר. "בחרנו בט"ו בשבט שכן זה אינו חג דתי. זו חג של אהבת הארץ, והארץ הזאת שייכת לכולם. גם בטירה הילדים לומדים על ט"ו בשבט. זה מסמל את האהבה לטבע ולאדמה. גם אנחנו מגיעים לפעילות משותפת בטירה ומרגישים כמו משפחה. ילד שלומד להכיר אחרים הוא גם סובלני ומכבד יותר, מגיע עם פחות דעות קדומות. הערכים של בית הספר זה שיתוף ושותפות, ואת זה עושים אצלנו בשטח".

מנהלת "שקד" הוסיפה, שבית הספר פתוח לקשרים עם אוכלוסיות שונות. כך למשל, פעמיים בשנה נפגשים תלמידי "שקד" עם תלמידים מבית הספר מדליית אל כרמל, הם מצויים בקשר עם תלמידי בית ספר ממלכתי דתי "בילו" ברעננה, ועם ילדי בית ספר "ירדן" בשכונת התקווה בת"א, שמכיל ילדים של עובדים זרים. בשנה שעברה בית הספר שקד זכה באות נשיא המדינה לתקווה הישראלית בחינוך בנושא שיתופי פעולה ושותפויות.

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר "שקד", רון סגל: "אנו גאים על הקשרים, השותפויות וההיכרויות להם נחשפים תלמידי בית הספר, ובמסגרתם הם מכירים את כל החברה במדינת ישראל ובכך שותפים ביצירת חברה ערכית טובה יותר".עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רותי אריאלי ליד דוכן ההסברה
"תנו לגדול על שקט"
קריית סייבר תוקם ברעננה
קריית סייבר תוקם ברעננה
לוד: דיר ואורווה פונו מאדמות מדינה
קפה בתאילנד
קפה בתאילנד
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני.
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני
שלולית החורף
טיול חורפי לשלוליות החורף
באר שבע הצדיעה למייסדיה
גיא קלנר. מתן מענה לכלל התושבים
אישור הפינוי בינוי ברחוב סולד 50 ברמת השרון נדחה