רעננה

"עבורנו זו תקיעת סכין בגב"

בעלי העסקים באחוזה מאוכזבים מההחלטה להעביר את אירועי יום העצמאות לפארק, וטוענים לפגיעה קשה בהכנסתם. תגובת העירייה: "ברחבת יד לבנים תוצב במת ניגונים וזמר עברי, וקהל רב צפוי לפקוד את המקום"

זאב גולדשמיט 22/01/2019
iclipart

הפרסום ב"קול רענן" בשבוע שעבר על החלטת העירייה להעביר את אירועי יום העצמאות מאחוזה לפארק רעננה, תפסה לא מוכנים את בעלי העסקים ברחוב אחוזה. הם כבר התכוננו להזמין מלאי של אספקה וציפו להכנסה נאה.

בתחילת השבוע ראש העיר חיים ברוידא אישר בפוסט שכתב, שהוא בחר להעביר את מרכז כובד האירועים לדור הצעיר לפארק רעננה מסיבות של סדרי עדיפויות תקציביים, שיחסכו כחצי מיליון שקלים, לא דבר של מה בכך בימים של גרעון מצטבר. ברוידא הוסיף שבמה אחת בכל זאת תוקם במרכז העיר, "בימת המושבה" עם הזמרת נורית גלרון.

את בעלי העסקים זה לא הרשים. "התאכזבתי מאוד כששמעתי שבמות יום העצמאות לא יהיו באחוזה" אמר א', בעלים של חנות נוחות חדשה באחוזה. "לקחתי את המקום רק לפני חודש וחצי בתקווה להצליח, אבל גיליתי שהתנועה באחוזה דלילה, פחות ממה שציפיתי. בנינו על היום הזה. ההכנסות ביום העצמאות יכולים לתת חמצן לבעלי העסקים. יום העצמאות בפארק עבורנו זה הפסד של עשרות אלפי שקלים. הצעירים עוזבים פה את העיר, ודווקא ביום העצמאות בנינו על הצעירים שיסתובבו בחנויות. אנחנו משלמים מסים גבוהים, מי יפצה אותנו על ההפסדים? ".

בעל חנות נוספת באחד הרחובות הסמוכים לאחוזה הוסיף: "זו מכת מוות לבעלי העסקים. לצערנו זה קרב אבוד, כי ברוידא חשב על 80 אלף תושבי העיר, ולא התחשב בבעלי העסקים. עבורנו, יום העצמאות ייראה כמו כל יום רגיל. אם אומרים שיש גרעון בקופת העירייה, אני שואל איפה הכסף?".

מאוכזב נוסף הוא נרקיס, מנהל פאנקו סושי בר יפני, באחוזה. "מצטער מאוד שמעבירים את האירועים לפארק רעננה. זו תקיעת סכין בגב לבעלי העסקים, שכל השנה בונים על יום העצמאות. אפשר היה לחסוך את החצי מיליון בדברים אחרים. עבורנו מדובר בהפסד כספי של לפחות ארבעה ימי עסקים. כשקראתי את הידיעה בעיתון חשבתי שזה פייק ניוז, אבל הפעם מה שנכתב היה נכון".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:  "חגיגות יום העצמאות יתחלקו בין פארק רעננה לבין רחבת יד לבנים הנמצאת במרכז רחוב אחוזה. ברחבת יד לבנים תוצב במת זמר עברי, אשר תכלול גם את במת הניגונים, דוכני מזון וקהל רב צפוי לפקוד את המקום. זהו יום חג, ורחוב אחוזה כרחובה המרכזי של העיר ימשיך ויהווה מוקד משיכה, ובעלי העסקים יוכלו להינות מכך".

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קנס לספק מזון בגן יול"א ברעננה
הצלחה לתלמידי ראשל"צ בשח-מט
הטיול הגדול
רחובות – עיר מקדמת בריאות
"החיים כמראה"
שרגא ויוכי ליד הזר באובליסק
"אין ספק שזאת סגירת מעגל עבורי"
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
ספורט זה קודם כל עבודה קשה
"ספורט זה קודם כל עבודה קשה"