רעננה

מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז

משרד התחבורה אישר כחצי מליארד שקל לפרוייקטים לשיפור נתיבי התחבורה ברעננה. שר התחבורה ישראל כץ הגיע היום לרעננה ודן עם ראש העיר, חיים ברוידא והצוות הבכיר בעירייה בנושא השלכות הנת"צ על העיר. סוכם על הקמת וועדות משותפות שידונו בנושא

זאב גולדשמיט 29/01/2019
צילום: באדיבות עיריית רעננה

שר התחבורה והמודיעין, ח"כ ישראל כץ, שהגיע היום (שלישי) בהזמנת ראש העיר חיים ברוידא לביקור ברעננה, נעתר להצעתו של ראש העיר להקים צוות משותף מקרב בכירי משרדו, בכירי העירייה, ונציגות של תושבים ובעלי עסקים בעיר לדון מחדש בהיבטים של תכנית הנת"צ והשפעתו על העיר רעננה.

שר התחבורה כץ הגיע לרעננה מלווה בבכירי משרדו בהם מנכ"ל נתיבי ישראל, מנכ"ל נתיבי אילון ומנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. למעלה משעתיים ישבו בחדר הישיבות של המועצה עם צוותי העירייה לדיון בתכניות התחבורה העתידיות במרחב רעננה וסביב לה, ובעיקר בסוגיות נתיב התחבורה הציבורי עליו חתמה העירייה עם משרד התחבורה לפני כשנתיים וחצי.

ראש העירייה הדגיש כי חוסר שקיפות ומידע לציבור בנושא נתיב התחבורה הציבורי באחוזה גרם לתחושות של חוסר אמון הציבור בפרויקט ובפועל הדגיש ראש העיר כי גם כיום אין מידע עדכני על נתיב התחבורה הציבורית.

ראש העיר עמד על דעתו כי יש לפעול לאלתר לשקיפות מרבית, לעדכן ולאפשר לנציגות תושבי העיר להכיר את הנת"צ. ראש העיר גם ביקש כי נציגות בכירה של משרד התחבורה תגיע למפגש עם תושבים שבכוונתו לקיים באולם יד לבנים, שם יוצגו לכלל הציבור התכניות העתידיות המתוכננות לנת"צ.

 בפגישה הורה השר ישראל כץ לאנשי משרדו לזרז לאלתר את הקמתו של מחלף משוקע בצומת רעננה מרכז, מכביש 4, שיחצה מתחת לרחוב אחוזה וייתר את הצורך ברמזורים בצומת. לצורך הפרויקט אושר תקציב של חצי מיליארד שקל. כמו כן הוצגה תכנית שגם קיבלה תקציב לבניית רמפה מכביש 531 שתחבר את הנוסעים מכיוון מזרח צפונה ישירות לכביש 4 ללא צורך להיכנס לתוך רעננה.

 השר ואנשי צוותו התחייבו לסייע בסלילת שבילי אופניים במרחב העיר וכמו כן שביל לרוכבי אופניים והולכי רגל שיתחבר עם דרום מזרח רעננה ישירות לתחנת רכבת דרום.

כמו כן עלו סוגיות שידונו בצוותים המשותפים של נציגות העירייה ונציגי השר בנושא מצוקת החנייה בחניון תחנת הרכבת במערב העיר. ראש העיר ביקש להגדיל את תדירות התחבורה הציבורית ברעננה בדגש על תחבורה ירוקה ולעודד שימוש באוטובוסים חשמליים ומיניבוסים בקווים המזינים מהשכונות  למרכז העיר

נציג הסוחרים , ששי כחלון, הביע את דאגתו מאובדן פרנסה של בעלי העסקים באחוזה בתקופת ביצוע עבודות הנת"צ. "זו תהיה מכה אנושה לסוחרים. מי שאין לו גב כלכלי, לא יוכל לשרוד את תקופת העבודות" אמר נציג הסוחרים, אבל השר כץ הבהיר שצריך להסתכל קדימה על התקופה שאחרי העבודות, שרחוב אחוזה ישודרג. נכון לעכשיו, איש לא יכול היה לנקוב בתאריך את תחילת העבודות.  

 

שר התחבורה, ישראל כץ: "משרד התחבורה מקדם בשרון רשת ענפה של כבישים ומסילות ברזל, המחברים את כל ערי השרון, ובכללם גם רעננה, לתל אביב. חיבור זה יקל מאוד על תנועת כלי הרכב באזור, ישפר את איכות החיים של התושבים ובטיחות הנוסעים. במסגרת זאת, נחנך לאחרונה מגה פרויקט ייחודי 531 הכולל מערכת תחבורה משולבת עם מסילת רכבת חשמלית ושלוש תחנות רכבת חדשות. לאורך הכביש נבנו 36 גשרים ומנהרות, ומשולבים בו שבילי אופניים ומסלולים להולכי רגל. הכביש החדש מקצר משמעותית את משך הנסיעה ויצמצם את עומסי התנועה ואת החיכוך בין הולכי הרגל לכלי הרכב. כמו כן, הוא יתרום להפחתת זיהום האוויר, והרעש, וישפר באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי האזור. מאות אלפי נהגים שבעבר נאלצו לחצות אזורים עירונים וצפופים, יוכלו כעת לנסוע בין רעננה לחיפה בכביש מהיר ובטוח וללא רמזורים."

 

ראש העיר, חיים ברוידא: " נושא הנת"צ עומד על סדר יומי בעדיפות גבוהה. אני מודה לישראל כץ, שר התחבורה, שנענה להזמנה והגיע לרעננה עם הצוות המקצועי המוביל של המשרד. אני מכיר בחשיבות של פיתוח תחבורה ציבורית נוחה ויעילה לתושבי רעננה ויחד עם זאת, זה חייב להיות מותאם לאופייה המיוחד של העיר והקהילה שלנו ולהיעשות בתנאים שמתאימים לרעננה. צאני משוכנע כי הדרך הנכונה לעשות זאת היא בשקיפות, תוך למידה מעמיקה של הנושא ושיתוף התושבים והסוחרים למען עתיד מבטיח לרעננה וטיפוח איכות החיים המיוחדת של העיר".

 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין: עוד אסף זמיר, שמואל רחמים, רמי ליבנת, עוד רועי נחום.
בלעדי ל"קול רענן" - ניצחו את העירייה
המועצה החדשה יצאה לדרך
ששה הרוגים בתאונה בכביש הבקעה
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
מעל השאר
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
חשד: הותקפה לאחר שסירבה למין
 להחרים את מבחני המיצב הקרובים
להחרים את מבחני המיצ"ב הקרובים