רעננה

"התקווה שלי שרעננה תהפוך מעיר טובה למצויינת"

"נאמני רעננה" נעים להכיר. חבורה של תושבי רעננה שאיכפת להם, העושים ג'וגינג להנאתם ברחבי העיר, התנדבו לנצל את זמן ההליכה כדי למצוא מפגעים במרחב הציבורי.

זאב גולדשמיט 04/02/2019
עוז עזריאלי, ראש סיירת
צילום פרטי

מאת זאב גולדשמיט

"התקווה שלי שאנשים ידווחו על כל מפגע ברחבי העיר, ושאנשים יעשו זאת בגישה חיובית מתוך רצון להפוך את רעננה מעיר טובה לעיר מצוינת" אומר לי  עוז עזראלי, תושב רעננה, שמונה לאחרונה ע"י ראש העיר חיים ברוידא לעמוד בראש סיירת מתנדבים, שתפקידם יהיה לאתר מפגעים ולדווח למוקד.

"נאמני רעננה" נעים להכיר. חבורה של תושבי רעננה שאיכפת להם, העושים ג'וגינג להנאתם ברחבי העיר, התנדבו לנצל את זמן ההליכה כדי למצוא מפגעים במרחב הציבורי, וכאלה לא חסר. הם התחילו עם עשרה מתנדבים, וכעת גדלו ל-  38 . הפניות שלהם מועברות למוקד העירוני, והן מטופלות במהירות. 

עזריאלי (63 וחצי) הוא שהעלה בפני ברוידא את רעיון הקמת סיירת הצועדים, שנלקח מפרוייקט דומה שהוא יזם בחברת החשמל: תכנית חינוכית לבטיחות ושימוש מושכל בשם "נתיב לאור" , שבאמצעותו תלמידי כיתות ה' ב-229 רשויות מקומיות מדווחים על ליקויים ברשתות החשמל.

"אני עובד חברת החשמל, ומלווה את חיים ברוידא מאז הבחירות ב-2003" סיפר עזריאלי. "בבחירות האחרונות הייתי פעיל במטה שלו וניהלתי עבורו את יום הבחירות. אביו של חיים ואבא שלי הכירו עוד בליטא, ומאז אנחנו בקשרים טובים, ואני מייעץ לחיים כדי שיצליח. חשבתי שיהיה נכון שאנשים שצועדים ברעננה מידי יום ינצלו את זמן ההליכה גם לחשיפה של מפגעים, לא כדי להתלונן ברשתות החברתיות, אלא כדי לדווח למוקד העירוני בזמן אמת, כדי שהמפגעים יטופלו".

עזריאלי כבר נפגש עם מנהלי האגפים הרלוונטים בעיריית רעננה כדי לתאם ציפיות. אחרי שמוגשת תלונה ע"י חברי הסיירת והליקוי תוקן, נציגי העירייה שולחים לו תמונה של המפגע שתוקן, ועזריאלי מעביר את התמונה לחברי הקבוצה כדי שיראו שיש שכר בעמלם. מספר הטלפון שלו הופץ ברבים, והוא ישמח לקבל פניות על מפגעים ברחבי רעננה מכל אזרח שאכפת לו.

"אני לא מסתפק בעבודה של חברי הקבוצה, אלא סוקר בעצמי את תלונות התושבים ברשתות החברתיות, יוצר קשר עם מגישי התלונה, הולך למקום, מצלם את המפגע ושולח פניה מסודרת למוקד העירוני" הוסיף ראש סיירת המתנדבים. "בדרך כלל תוך פחות מ-24 שעות רוב הפניות מטופלות . מידי שנה במוקד רעננה מתקבלות  20,000 תלונות, ואני מקווה שעד סוף השנה המספר יגדל ל-30 אלף פניות, שכולן יטופלו, וכך העיר שלנו תהיה יפה ונעימה יותר. בחודש האחרון מאז שהתחלנו לעבוד בשטח , דיווחנו על מאות פניות, והכל טופל לשביעות רצוננו. אנחנו מאירים בעוד 38 זוגות עיניים את הנעשה בעיר, וההצלחה שלנו היא ההצלחה של התושבים, שייהנו מעיר נהדרת".

היכן אתה עושה הליכה?

"אני הולך מידי יום כשמונה ק"מ, כל פעם ברחובות אחרים. חברי לקבוצה הולכים באזורים אחרים, וכך אנחנו סורקם רחובות רבים. אשמח שעוד ועוד מתנדבים יצטרפו לסיירת שלנו".

בשבוע שעבר היו תלונות של צועדים סביב פארק רעננה על מפגעים במדרכות. איך לא עליתם על זה?

"פניתי אישית לאותה תושבת העיר שהתלוננה, רשמתי את נקודות הציון שבו דווח על מפגעים, צילמתי במקום, וקיבלתי תמונות שהדברים תוקנו".

תלונות לא מעטות נשמעות בנווה זמר?

"לנווה זמר עוד לא נכנסו. אני כבר מפנה פניה לחברי הקבוצה שיתחילו לסרוק את נווה זמר, ואם יש מפגעים שמחייבים התייחסות, הכל ידווח ויטופל". 

עוז עזריאלי מזמין את תושבי רעננה להצטרף לסיירת "נאמני רעננה". ניתן לפנות אליו בטלפון 052-3997676עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המרוץ לחיים
הצילום הזוכה בתחרות
תלמידת כיתה ה' במודיעין זכתה בתחרות צילום בעיר
חשד: בן 17 מכר סמים לתלמידי בית ספר
צעיר נרצח באילת
ישאו תפילה
גבר טבע בחוף ים
דנה לא נמה
פרסום ראשון: אלי אלוש ימונה לסגן ראש העירייה
פרסום ראשון: אלי אלוש ימונה לסגן ראש העירייה