רעננה

חברת הכנסת רויטל סויד במפגש חברתי

חברת הכנסת ממפלגת העבודה, רויטל סויד, היא נציגת השרון בכנסת. השבוע כינסה בביתה ברעננה כמאה וחמישים חברי כנסת ופעילים מסניף העבודה למפגש חברתי וערב גיבוש.

זאב גולדשמיט 06/02/2019
חברת הכנסת סויד
צילום: פרטי

סוויד היתה הפתעת הפריימריז הקודמים, כשללא ניסיון פוליטי צנחה היישר למקום ה- 14 ברשימת המחנה הציוני, ועזיבתה קריירה מוצלחת של עורכת דין פלילית מוערכת היוותה הפתעה. השבר האישי שלה התרחש במהלך מבצע "צוק איתן", כשבנה השריונר שירת בגזרת עזה. חמישה חיילים מהפלוגה שלו נהרגו בעקבות פצמ"ר שפגע בשטח כינוס בו שירתו, ואחרים נפצעו. 

"יום אחד קיבלתי טלפון, 'אמא, את תדאגי, אני בסדר'. זו היתה חוויה מטלטלת מבחינתי, ובחרתי לצאת מהמזגן בבית ולצאת לדרום. אחרי המבצע החלטתי שאני הולכת למקום שבו מקבלים החלטות, וזה מה שגרם לי להתמודד לכנסת" אמרה סויד.

בכנסת האחרונה חברת הכנסת הובילה בסיעתה את המאבק בהגנה על שלטון החוק והדמוקרטיה מול ממשלה, שלטענתה שמה לה למטרה להחליש את בית המשפט העליון. היא יצאה נגד שרת המשפטים איילת שקד , ורואה עצמה מתקדמת לתפקיד שרה.

"הגעתי לכנסת מתוך מטרה להיות שרת המשפטים" הצהירה השבוע סויד. "אני מאמינה שהשלטון הנוכחי הוא לא גזירה מלמעלה, והפעם יש סיכוי לשינוי".

סוויד תתמודד ביום שני בפריימריז של מפלגת העבודה. היא מקווה להתברג בעשירייה הראשונה. לנוכח הירידה בסקרים של מפלגת העבודה, שאלנו אותה אם היא לא חוששת שתישאר מחוץ לכנסת, והיא השיבה: "העשייה שלי למען החברה, מערכת המשפט והדמוקרטיה בולטת, ואני מאמינה שאבחר במקום ריאלי. הגיע הזמן שנזכה להנהגה אחרת, כזו שאינה מפלגת, אלא רואה את כולם שווים".

אבי גבאי לא נראה כמי שיחליף את בנימין נתניהו?

"אבי גבאי מנהיג ראוי שמקבל גיבוי מלא, אבל הוא אמר שכל המפלגות המשתייכות לגוש מרכז-שמאל צריכות ללכת יחד ולהמליץ בפני נשיא המדינה על מי שיש לו הכי הרבה סיכוי להיות ראש ממשלה".

האם את נהנית להתגורר ברעננה?

"מאוד. אני גאה להיות תושבת רעננה ונציגת השרון בכנסת. רעננה עיר למופת שיכולה להתהדר במערכת חינוך איתנה, ונאחל כולנו הצלחה לראש העיר החדש, חיים ברוידא, שימשיך להוביל את העיר למחוזות טובים".


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
3D Kids - תערוכת התלת-מימד
12 חשודים בייבוא וגידול סמים
רוכב אופנוע נפצע בינוני בפתח תקווה
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
מה הקשר בין רשרוש בלב, גידול בראש וחיידק פרו ביוטי?
פתרון לבעיית תחנות האוטובוסים
נדחתה תוכנית מתחם אלקו במתכונתה הנוכחית
עמק הצבאים בירושלים זכה בפרס לקיימות ע"ש נחמה ריבלין
הפעמון מצלצל בלילה