רעננה

שמואל (מולה) רבינוביץ, מוותיקי רעננה הלך לעולמו

השבוע הלך לעולמו בגיל 78 שמואל (מולה) רבינוביץ, מוותיקי רעננה, ששמו עלה לכותרות לפני כשנתיים כשיצא למאבק על חיו כשנהג לקיים הפגנות יחיד ליד בנק דיסקונט ברחוב אחוזה לשינוי סדרי העדיפויות בנושא סל התרופות.

זאב גולדשמיט 06/02/2019
שמואל (מולה) רבינוביץ
צילום: מרי פארי

רבינוביץ חלה בסרטן מח העצם, ובאחד הראיונות סיפר שעלות התרופה החודשית שיכולה להציל את חיו הינה כ-240 אלף שקל, סכום שידו אינה משגת.  לדבריו, נאבק למען כל החולים. "ההתמודדות עם המחלה היא בחירה. אם אתה מקבל אותה כעובדה אתה חי איתה. אם אתה לא מקבל אותה זהו גזר דין מוות".  אמר רבינוביץ בראיון ל"קול רענן" לפני שנתיים.

צלמת הדוקו האקטיביסטית, מרי פארי, שליוותה ותיעדה במצלמתה את רבינוביץ במאבקו, כתבה עליו: "לא הצלחתי לעמוד במשימת התיעוד בלבד והחלטתי להצטרף אקטיבית למאבקו של מולא. עמדתי לצידו בימי שישי ודובבתי אנשים להתקרב, לשמוע תוך שאני מבטיחה להם שלא יידרשו למאום מלבד חתימה על עצומה. סיפרתי לו על התערוכה שבה אני משתתפת כיוצרת וכמתעדת אקטיביזם חברתי במסגרת חקר ויזאולי, ומולא שמח להיות נושא החקר שלי. תיעדתי אותו ואף הזמנתי אותו לתערוכה.

מולא שמח לראות מאות אנשים שהגיעו לתערוכה, ושמח לדעת כי מחאתו לא דעכה. לאחר מספר חודשים, כשקיבלתי את עבודת החקר הויזואלי שלי בחזרה, הלכתי לבקר את מולא בביתו והקדשתי לו באהבה ממני את עבודת החקר הויזואלי".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נחקרו בעלי חברת טלמרקטינג בראשל"צ
כשמוזיאון הרצליה ומוזיאון אגם נפגשים
כשמוזיאון הרצליה ומוזיאון אגם נפגשים
כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי
"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"
הכוהנת הגדולה
קרמבו ביתי
הסוף לפרויקט "אפונים" בצהרונים?
הדמיית דיזיין סיטי מישור אדומים של קס גרופ
עלייה בהתחלות בנייה של משרדים ומסחר ב- 2018
ה-NYPD באופקים