רעננה

סיעת מר"צ רעננה יוצאת נגד העלאת הארנונה

סיעת מר"צ ברעננה פרסמה עצומה, שאומרת "לא להעלאת הארנונה". הסיעה, שנשארה באופוזיציה קוראת לתושבים לחתום על התנגדות להעלאת הצפויה בגובה 3.9 אחוז, ומסבירה את הסיבות לכך. מר"צ גם הבהירה שתצביע נגד העלאה לכשתובא לאישור במועצת העיר.

זאב גולדשמיט 07/02/2019
סיעת מר
צילום באדיבות מר"צ רעננה

בהודעה שפרסמה מרצ, נאמר: "הכבדת נטל המיסים על התושבים ועל העסקים הפועלים ברעננה שגויה והיא בבחינת סטירת לחי מצלצלת למשלמי מיסים בעיר בה אחוז הגביה נע סביב 95%. אין חולק כי ניהול תקציב עיריית רעננה הוא משימה מורכבת, תוך עמידה ברף גבוה של רמת שירותים , המפתח לא נמצא בכיסם של התושבים, אלא בחשיבה אחראית.

"בשנת 2013 הצטרפה מרצ כשותפה מרכזית לקואליציה של ראש העיר דאז זאב בילסקי שנוכח לדעת כי ירש מקודמו גרעון בסך 36 מליון שקלים בתקציב השוטף. בילסקי קיבל אז את עמדת מרצ שלא להעלות את מיסי הארנונה ואף התבטא ואמר כי אין בכוונתו "להעניש" את התושבים. אגפי העירייה הונחו להיערך לחיסכון בתקציבים שוטפים, נעשה מאמץ לגיוס כספים ממשרדי ממשלה וכן היו גם ויתורים כואבים בתחום הפעולות תוך מאמץ מתמיד לקיים רמת שירותים גבוהה.

"כאן המקום לחלוק שבחים לעובדות ועובדי העירייה באגפים השונים, שהם המפתח להצלחת התהליכים המדוברים של ביצוע ועמידה בתקציבים. אנו דוחים כל ניסיון ליצור את הרושם כי עלות שכרם בתוך התקציב מהווה בעיה. חשוב לזכור שהם ורק הם המנוע לעבודת הרשות.

"בהתחשב בעובדה שביולי האחרון זכתה רעננה בדירוג האשראי הגבוה ביותר של חברת מעלות ועומס המלוות הנוכחי נמוך נכון להיות בכ90  מיליון מזה שנרשם בסוף הקדנציה הקודמת , ולמיטב ידיעתנו התקציב השוטף לשנת 2018 מסתיים באיזון, אנו לא רואים הצדקה להתייקרות הארנונה שתכביד על משקי הבית ותפגע בעסקים המקומיים שהם נשמת אפה של הכלכלה העירונית. 

"עוד נבקש להתייחס לטענה כי קיים חוב של 170 מיליון בקופה העירונית. מדובר בתקציבי פיתוח המוגדרים כתקציבים בלתי רגילים, (תברי"ם} מקורם בהיטלי השבחה , ומקורות ממשלתיים גופים כמו מפעל הפיס, תרומות וכדו' . תקציבים אלה מיועדים לבנייה ציבורית, פיתוח העיר ועוד. ברוב המקרים צרכי הפיתוח דוחקים, (למשל הקמת בית ספר או תשתיות לשכונה חדשה) אך הכסף מגיע מאוחר יותר דבר שיוצר גירעונות זמניים בתקציב המדובר, שצפויים להתאזן ומניסיונה העשיר של סיעת מרצ המקורות ידועים מראש. תקציבים אלה אינם קשורים לארנונה ולכן הגרעון הזמני המדובר לא יבוא על פתרונו מהכבדת נטל מיסי הארנונה. ניהול כלכלי אחראי פירושו חשיבה יצירתית ומקסום משאבים קיימים , ולא בריחה לפתרונות קלים ".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר נרצח בדרום ת"א
חשד: תקף אדם אחר עם מוט ברזל
נהג פגע בהולכי רגל: ארבעה נפצעו קשות
הצחוק טוב לבריאות
פצוע בהתהפכות טרקטור
הרב דר מיכאל לייטמן
אלפיים שנה של שנאה
בפעם השניה ברציפות
האדריכלית חנה חרמש
מהנדסת עיר חדשה בהרצליה