רעננה

רעננה זכתה באות "רשות מעודדת עלייה"

רעננה זכתה באות "רשות מעודדת עלייה", מטעם ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי לשנת 2018, כהערכה על פועלה לעידוד עלייה ועשייה ציונית.

כתב לוקאל 10/02/2019
עידוד עלייה ברעננה
iclipart

עיריית רעננה משקיעה באופן ניכר בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, אשר מהווים כ-20% מתושביה,  ומפעילה מגוון תכניות, שירותים ופעילויות במגוון תחומים על מנת לסייע לעולים להיקלט בכל מעגלי החיים.

את הפעילות רחבת ההיקף בתחום, מלווה מחלקת הקליטה העירונית המהווה כתובת ראשונה וישירה לעולים עוד טרם עלייתם ארצה. המחלקה מעסיקה עובדים דוברי שפות וכן מערך מתנדבים עולים ותיקים וילידי הארץ למתן מענה זמין ויעיל לצרכיהם המיוחדים של העולה ובני משפחתו. לצד עבודה שוטפת זו, המחלקה מקדמת יוזמות ופרויקטים ביצירת שיתופי פעולה עם מחלקות העירייה השונות, משרדי הממשלה (חינוך, רווחה, קליטת עלייה  ועוד) וכן עם עמותות וארגונים מהמגזר השלישי. לאחרונה הרחיבה העירייה את תחומי פעילותה והיא מקדמת את תחום התעסוקה של העולים, קידום עסקים ויזמות של עולים, וקידום יוזמות למען צעירים עולים.

כמו כן, מושם דגש מיוחד על שילובם של תלמידים עולים במערכת החינוך, והעיר רשמה הישגים רבים בתחום זה, בין היתר: זכיית רעננה באחרונה ב"פרס החינוך הארצי" ובו ניתן לעיר ציון לשבח על הכלתה של תלמידים עולים, קיום תכניות העשרה מגיל הגן ועד הכנה מותאמת לגיוס לצה"ל לעולים ועוד. 

עידוד העלייה בעיר משתלב עם הרוח המאפיינת את רעננה ותושביה כעיר שהמעורבות החברתית, הערבות והסיפוק מהנתינה הם חלק בלתי נפרד ממנה.  מאות העולים החדשים אשר ממשיכים לבחור, מדי שנה, בעיר רעננה כמקום מושבם וצובעים את העיר במגוון רחב של תרבויות, הינם סמל לגאווה מקומית.

פעילות עידוד העלייה בעיר מבוצעת עוד בטרם העלייה עצמה, תחת התפיסה "רעננה מתוך בחירה", המבוססת על שביעות רצונם של העולים מהמגורים ברעננה, והעברת רשמיהם לעמיתיהם ומשפחותיהם בחו"ל. בכך מיושם בעיר מודל של "הגירת שרשרת" לעידוד העלייה, המסתייע רבות באמצעים הדיגיטאליים והטכנולוגיים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בתא
יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בת"א
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון
מפריז, לונדון וניו יורק לראשון לציון
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
מוחים נגד יוקר המחיה
החתמה מלאת חן
רגעים קטנים של אושר
חוק המרכולים: עיריית הרצליה עתרה לבג"צ
ש"י ספרותי