רעננה

ברוידא הורה על בדיקת גובה הארנונה בשכונת "נווה זמר" ברעננה

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, הורה על הקמת צוות מקצועי למיפוי בדיקה וחישוב גובה הארנונה בשכונת "נווה זמר".

זאב גולדשמיט 11/02/2019
אחד השלטים שתושב נווה זמר מאיים לתלות
צילום: אלן שיבר

בעקבות פגישה לילית שקיים ראש העירייה בשבוע שעבר עם ועד שכונת נווה זמר, בה הבטיח לבדוק לעומק את טענות תושבי השכונה באשר לחישוב גובה הארנונה ביחס לחלקי העיר האחרים, הוא הורה על הקמת צוות מקצועי , למיפוי בדיקה וחישוב גובה הארנונה בשכונה. בראש הצוות יעמוד גזבר העירייה יוסי מזרחי , היועצת המשפטית  דפנה קינן , ראש אגף ההכנסות : מאיה עוז , מנהלת מחלקת הארנונה : רותי גרונר ונציג מטעם ועד השכונה.

במסגרת מדיניות השקיפות שהנהיג ראש העיר, הוא ביקש שהנתונים והמסקנות של הצוות המקצועי יועברו לעיונו ויוצגו גם בפני הנהלת העיר , ורק אז יבחנו ויתקבלו החלטות.

ברוידא ציין כי רק טובת העיר ותושביה עומדים לנגד עיניו בכל תהליך קבלת ההחלטות והוא יפעל ביושר ועל פי המתחייב מהנתונים.

כמו כן , על מנת לזרז את הבניה בשכונה הצפונית,  הנחה ראש העיר את אגף ההנדסה לפנות ישירות לכל היזמים ובעלי השטחים בשכונת נווה זמר, שחלקם כבר מצויים בהליכי הוצאת היתרים, לפעול לאלתר לסיים את ההליכים , כדי שניתן יהיה לצאת לבניה בעיקר בחלקים שטרם אוכלסו , ובד בבד לפעול לסיום עבודות התשתית המחויבות בשכונה.

."אני מבין לליבם של התושבים ואפעל לקדם את התהליכים ככל שניתן במסגרת החוק "

בעיריית רעננה ציינו שבנווה זמר מדובר באדמות פרטיות, ונושא הפיתוח והתשתיות תלוי בהכנסות מהיטלי השבחה.

בינתיים, מחאת מחאת הארנונה , שאמורה להגיע לדיון במועצת העיר לאישור ב-21 בפברואר, תופסת תאוצה. 

הארנונה בנווה זמר כוללת גם שטחים משותפים רבים כמו חניונים, מחסנים, חדר אשפה פנאומטית, מכאן הפער בין גודל הדירה בפועל לבין הגודל הרשום בתשלום הארנונה. המאבק של תושבי השכונה נועד גם לשנות את שיטת חישוב הארנונה, כך שהשטחים המשותפים יבדקו מחדש.

מספר תושבים משכונת "נווה זמר" פרסמו ברשתות תמונות מעוצבות גראפית, שבו חשפו  את גובה הארנונה הדו-חודשית, המוגזמת לטענתם,  שהם משלמים, עוד לפני התוספת המתוכננת בארנונה. תושב שגר בדירת חמישה חדרים בגודל 138 מטר, טוען שהארנונה שהוא משלם הינה 1937 שקל. תושב אחר כתב שבגין דירת חמישה מחדרים בגודל 129 מטר הוא משלם 1815, ותושב שמחזיק בדירת ארבעה חדרים בגודל 94 מטר טען שהוא משלם 1450 שקלים. 

בנוסף, אחד התושבים פרסם שיש כוונה לתלות שלטים במרפסות הבתים בהם לציין את גובה הארנונה, ובשלב הבא מתכננים גם לקיים הפגנה.


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כדורי אורז מטוגנים במילוי בשר ותירס
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
איגוד הטאייקוונדו ברחובות
רחובות חזקה בטאיקוונדו
הקאנטרי יישאר בבעלות העירייה
טופס 4 בקליק
טופס 4 בקליק
רואה שש שש
תושב נהריה חשוד בגידול מאות שתילי סם
חשד: התחזה לרופא והזריק בוטוקס ללקוחותיו