רעננה

"סחטנות לא תרתיע"

משרד התחבורה פנה במכתב מפתיע לראש עיריית רעננה: קדם את פרוייקט "מהיר לעיר", או שנקפיא את המימון לפרוייקט כביש עוקף צפוני. חיים ברוידא בתגובה: "הנת"צ במתכונתו הנוכחית לא יעבור ברעננה, וסחטנות לא תשנה זאת"

זאב גולדשמיט 15/02/2019
צילום: באדיבות עיריית רעננה

רק לפני כשבועיים שר התחבורה, ישראל כץ, ביקר ברעננה והבטיח לראש העיר חיים ברוידא שצוותים משותפים יבחנו את נושא הנת"צ. והנה אתמול (חמישי) חלה תפנית, כשמשרד התחבורה שלח מכתב התראה לעיריית רעננה לפיו התקצוב לכביש עוקף צפוני, שהעבודות בו החלו בימים אלה, מוקפא בעקבות "גרירת רגליים" של העירייה ועיכוב הנת"צ באחוזה. מדובר בהתחייבות לתקצוב של כ-70 מיליון שקלים ממשרד התחבורה לכביש החדש.

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, הופתע לקבל מכתב רשמי ממשרד התחבורה בו מודיע המשרד על הקפאת התקצוב לפרויקט כביש עוקף צפוני, עקב התמהמהות העירייה לדבריהם, בקידום פרויקט 'מהיר לעיר' (נתיב תחבורה ציבורית).

רק לפני כשבועיים, נענה שר התחבורה, מר ישראל כץ, לפנייתו של ראש העיר והגיע לביקור עבודה ברעננה עם הצוות המקצועי הבכיר במשרדו על מנת לדון בין השאר במתווה הנת"צ. בביקור הוחלט על הקמת צוות עבודה משותף אשר יבחן מחדש את פרויקט 'מהיר לעיר' ויפעל להתאמתו לאופי ולצרכים של העיר רעננה.

ראש העיר חיים ברוידא, אמר: "הייתה מערכת בחירות ברעננה והציבור אמר את דברו. המחוייבות שלי היא נטו טובת העיר רעננה והתושבים. הנת"צ לא יעבור ברעננה במתכונתו הנוכחית. לא יסגרו לאלתר 20 פניות לרחובות הגובלים באחוזה. פניתי אל השר ישראל כץ וביקשתי לקבל את כל המידע באופן גלוי, פתוח ושקוף. גיבשנו צוותי עבודה בשיתוף נציג הסוחרים ונציג ציבור על מנת לשמוע ולהתייחס לכל הנוגעים בדבר. רק לאחר שנלמד את הנושא לעומקו, נקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות עבור העיר. החלטה של פקיד במשרד התחבורה שהחליט לחתוך את כספי משלמי המיסים ולפגוע בציבור שלם של תושבים, לא תרתיע אותי מלקבל החלטות שקולות ומחושבות עבור העיר שלי רעננה".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נהג פגע בהולכי רגל: ארבעה נפצעו קשות
אריחים צבעוניים פרונדה
באביב הזה תעצבו פסטל
כיצד לעודד פעילות גופנית גם בקרב ילדים ובני נוער
מעל השאר
אירועי חודש הגאווה בכפר סבא
אירועי חודש הגאווה בכפר סבא
מי שכותב מוות לאילןכהן זו חציית קו אדום
"מי שכותב 'מוות כהן' זו חציית קו אדום"
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
"מדובר בסיכון בטיחותי ראשון במעלה"