רעננה

לורן עייאש קורא לאיתן גינזבורג להתפטר מתפקידו כסגן ראש עיריית רעננה

כלפי גינזבורג מופנות טענות כי לא יוכל למלא כראוי את תפקידו בעיריית רעננה במשרה מלאה , הדוברת מטעמו של איתן גינזבורג, אורטל אליאס, מסרה בתגובה לדברים: "אין תגובה".

זאב גולדשמיט 17/02/2019
איתן גינזבורג מצטרף לגנץ
צילום: אלן שיבר

הצטרפותו של סגן ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, לרשימת "חוסן ישראל" בראשות בני גנץ, מעוררת הדים בפוליטיקה ברעננה, וכבר נשמעו קולות מצד חברי מועצת העיר ומקורבים לרשימות שונות בעיר, שקוראות לגינזבורג להתפטר מתפקידו, או לחילופין לצאת לחופשה ללא תשלום עד למועד הבחירות.

הטענה העיקרית כלפי גינזבורג, שבחודשיים שנותרו עד לבחירות הוא יהיה עסוק בקמפיין הבחירות של גנץ, ולכן לא יוכל למלא כראוי את תפקידו בעיריית רעננה במשרה מלאה. כדוגמא שאפשר גם אחרת, ציינו את סגן ראש העיר הנוסף, ניר קריסטל, שבחר להתפטר מעבודתו לפני שהתמודד בבחירות לראשות העיר.

יותר מזה, חברי הרשימה הדתית המאוחדת, שמרגישים נפגעים מכך שלא קיבלו תפקיד של סגן ראש עיר בשכר, טוענים כעת שלא לייחוס, שהגיע הזמן לעשות תיקון, ושנציג מטעמם ראוי שיתמנה לסגן בשכר. נראה שגם חברים נוספים בקואליציה לוטשים עיניים לתפקיד הסגן בשכר, אם גינזבורג יכנס לכנסת.

לורן עייאש, מספר שתיים ברשימה הדתית המאוחדת אמר: "אני מאחל לגיזנבורג שיכנס לכנסת, זה יהיה כבוד לעיר רעננה שיהיה לה נציג בפרלמנט, אבל בשעה שעיריית רעננה מתייעלת וחוסכת כל שקל, מן הראוי שגינזבורג יוותר על שכרו בחודשיים הקרובים עד לבחירות. הציבור לא צריך לממן אותו בתקופת קמפיין הבחירות כשהמצב הכספי בעירייה הוא קשה. ואם הוא רוצה להיות לגמרי הוגן, מן הראוי שיתפטר מתפקיד סגן ראש העיר, כי לשבת במועצת העיר זו לא ברירת מחדל".  

יו"ר רשימת הליכוד, חבר המועצה אילן כהן, טוען שמדובר במצב עדין ורגיש: "זימנתי השבוע את חברי סניף הליכוד ברעננה לפגישה, ויחד נקבל החלטה בנושא. אצלנו זו דמוקרטיה, כל אחד יכול להביע דעה. רק לאחרונה נחתם הסכם קואליציוני ברעננה, ותמכנו בגינזבורג שימלא את תפקיד סגן ראש העיר בשכר לאור ניסיונו וכישוריו. זו הפתעה עבורנו שכבר בתחילת הקדנציה איתן בחר להתמודד לכנסת. אבל כעת משדברים השתנו, צריך לעשות חישוב מחדש".

יורם סילברמן, שהיה מספר חמש ברשימה הדתית המאוחדת, יצא בפנייה אישית לגינזבורג: "העיר שלנו היא לא ברירת מחדל. שיהיה לך בהצלחה בבחירות הארציות, אבל מדוע על חשבון תושבי העיר? מי כמוך יודע שקמפיין בחירות לא משאיר לך זמן לנהל את העיר, לא תוכל לרוץ לכנסת ובאותו זמן לטפח את העיר כפי שהבטחת. תהיה הוגן ותוותר על המשכורת בתקופת הבחירות. אני לא קורא לך להתפטר, העיקר שתוותר על השכר, כי המצב הכספי של העיר הוא לא מזהיר".

חבר המועצה, מספר 3 ברשימת "לב" של גינזבורג, מיכאל רייזמן, מרגיע: "כל זמן שאנו לא יודעים באיזה מקום איתן ייכלל ברשימה, והאם זה מקום ריאלי או לא, מן הראוי לחכות בסבלנות עד שתתפרסם הרשימה הרשמית, וגם אז איתן סוברני להחליט כראות עיניו".

הדוברת מטעמו של איתן גינזבורג, אורטל אליאס, מסרה בתגובה לדברים: "אין תגובה".

כזכור, החוק מאפשר לגיזנבורג להתמודד לכנסת ובמקביל להמשיך לכהן בתפקידו כסגן ראש עיר. אם יבחר לכנסת הוא יתפטר מהעירייה. מקרים דומים זכורים מהבחירות המוניציפליות האחרונות כשהשר לאיכות הסביבה ולענייני ירושלים זאב אלקין התמודד לראשות עיריית ירושלים והמשיך במקביל לכהן בכנסת, וכן חברת הכנסת שלי יחימוביץ התמודדה לתפקיד יושבת ראש הסתדרות העובדים, ולא התפטרה מהכנסת.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצלמות בגני ילדים בחדרה?
פצוע מירי בהרצליה
סניף חדש של נגיסה בגבעת שמואל
סניף חדש של "נגיסה" יפתח בגבעת שמואל
ממשיכים לעזור לאורין
ממשיכים לעזור לאורין
סכנה: פזילה בעקבות שימוש בסמארטפון
חברת ניקיון בתים
הרוג בתאונת עבודה בבת ים
קוראים לכם לבוא