רעננה

משהו קטן וטוב

יאיר לביא תלמיד כיתה ה' מרעננה עם מעשה נהדר בדרך לפעולה בצופים.

זאב גולדשמיט 19/02/2019
יאיר לביא , מעשה מבורך
צילום: זאב גולדשמיט

יאיר לביא בן 10, תלמיד כיתה ה' מבית הספר דקל, מצא בשבוע שעבר מטמון בעת שצעד בדרכו לפעולה בצופים. הוא זיהה שטרות של 400 שקלים זרוקים על המדרכה, ובלי להתבלבל צלצל לאימו וסיפר לה על המציאה.

האם, רחלי, ביקשה ממנו להישאר במקום למקרה שאולי מי שאבד לו הכסף יחזור לחפש את השטרות שאיבד. במקביל, האם דיווחה את למוקד העירוני על האבדה שנמצאה. חלפו מספר ימים ואיש לא ביקש את הכסף. במקום לקנות לעצמו מתנה, יאיר בחר לעשות משהו קטן וטוב. הוא קנה בכסף חטיפים וממתקים, הכין משלוחי מנות לחג פורים המתקרב, והשבוע חילק אותם למאושפזים בבית החולים לוינשטיין.

לנוכח המחווה, יאיר לביא הוזמן השבוע ללשכת ראש העיר, חיים ברוידא, שהעניק לו תעודת הוקרה על גילוי אזרחות למופת . "בנדיבותך, בטוב ליבך,  וברצונך לתרום לזולת, הנך מהווה מודל להשראה עבור כולנו לנתינה, לחסד ולמעורבות חברתית" נכתב בתעודה שקיבל מראש העיר.

"רציתי לשמח ילדים, לא תמיד צריך לחשוב רק על עצמך" סיפר השבוע יאיר לביא.  "כשמצאתי את הכסף מאוד התרגשתי וכשהבנתי שזה לא שייך לאף אחד ידעתי שאתרום אותו, כי זה לא שייך לי".

אימו רחלי הוסיפה: "אני גאה ביאיר ,שהוא בר מזל וגאה בכך שצילצל אלי מיד כשמצא את הכסף. קיווינו לאתר למי שייך הכסף. אני בטוחה שהכסף הזה הגיע ליאיר לא סתם. הוא היה במקום הנכון בזמן הנכון, ועשה מצווה גדולה". האם הוסיפה, כי יאיר גם מתנדב למען ניצולי שואה, ובעבר תרם לחולי סרטן.


עוד ברעננה
ברוידא וברט במחנה הצופים
זאב גולדשמיט 31/07/2019
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
אלוף הקריאה
זאב גולדשמיט 25/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
זאב גולדשמיט 20/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארז ברט
עצרת מחאה נגד מצעד הגאווה ברעננה
מתנה לשנה החדשה
מתנה לשנה החדשה
שלום כיתה א'
המליאה השקופה
עו"ד מנשה אליאס מתמודד למועצה
מרפאת עיניים חדשה נחנכה ב"סורוקה"
תלמידי והורי קלמן במפגש עם הורים ותלמידים מקלנסואה
מפגש באווירה "אפשר אחרת"
ילד נפל בחוף בבת ים - ונהרג