רעננה

עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון

עיריית רעננה תעודד עובדי עירייה לפרוש בגיל מוקדם מהפנסיה, וזאת על מנת לייעל את המערכת ולחסוך תשלום משכורות. היוזמה לפרישה מרצון באה מצד משרד האוצר. עיריית רעננה כבר פנתה לאוצר בבקשה להצטרף למהלך

זאב גולדשמיט 24/02/2019
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
צילום: אלן שיבר

אין זה סוד שבעירייה יש עודף עובדים, אבל לא פשוט לפטר ללא הסכמת וועד העובדים. כעת נוצר חלון הזדמנויות של צמצום כוח אדם. בהודעה לעובדים בישרה העירייה שמשרד האוצר יצא ב"קול קורא" לעידוד פרישה במסגרת תכנית פרישה מרצון המציעה תמריצי פרישה משופרים וייחודיים. לעובדים נאמר שהנושא נמצא בתהליך קבלת אישור סופי של הצטרפות למהלך, וכבר ביקשו מהעובדים להתארגן, למי שהתכנית תתאים לו.

בעיריית רעננה יש כ-1200 עובדים קבועים, שהתכנית מיועדת אליהם. התכנית מוצעת לעובדים בגילאים 50 עד 65, עם וותק של לפחות 20 שנות עבודה בעיריית רעננה, שמצויים תחת הסכם קיבוצי. תכנית הפרישה לא תחול על מורים, רופאים רופאים ווטרינרים, אחיות, וגם לא על עובדים בחוזים אישיים. המועד האחרון לעובדים שירצו לפרוש הוא  30 ביוני.

תנאי הפרישה המוצעדים יורדים ככל שעולה גיל העובד. עובדים מגיל 50 עד 53 (לא כולל) יקבלו 12 חודשי הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 53 ועד 56 (לא כולל) יקבלו  עשרה חודשים הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 56 ועד גיל 60 (לא כולל) יקבלו שמונה חודשי הסתגלות ומענק בגובה 20 אלף שקל. עובדים בגיל 60 עד 63 (לא כולל) יקבלו שישה חודשי הודעה מוקדמת ו-15 אלף שקל. בגילאים 63 עד 65 יקבלו ארבעה חודשי הודעה מוקדמת ומענק עשרת אלפים שקל.

כדי לעודד פרישת עובדים, העירייה תעביר למנהלי האגפים רשימת עובדים העומדים בתנאים, והעירייה אינה מתחייבת לאשר את כל בקשות הפרישה, אלא הדבר ייעשה לפי צרכי העירייה.

מעירייה רעננה נמסר בתגובה:

"עיריית רעננה ביקשה להצטרף לקול הקורא של משרד האוצר המאפשר לעובדים בעלי ותק של 20 שנה ויותר בעירייה, בגילאים 50 - 65, להצטרף למסלול משופר לפרישה מוקדמת. העירייה תאשר/תדחה כל פנייה לגופה על פי צרכי הארגון".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גישה פעילה לבריאות בגיל השלישי
פרויקט הפינוי בינוי במתחם אילת. פטור מהיטל השבחה
חברת אאורה זכתה לפטור מתשלום היטלי השבחה
מתנות לפסח
יריד מתנות לפסח שיצרו אנשים עם מוגבלויות
חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה
"חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה"
עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד: ראש העירייה מנסה להכשיל את מאבקנו
משייט על היאכטה