רעננה

עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון

עיריית רעננה תעודד עובדי עירייה לפרוש בגיל מוקדם מהפנסיה, וזאת על מנת לייעל את המערכת ולחסוך תשלום משכורות. היוזמה לפרישה מרצון באה מצד משרד האוצר. עיריית רעננה כבר פנתה לאוצר בבקשה להצטרף למהלך

זאב גולדשמיט 24/02/2019
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
צילום: אלן שיבר

אין זה סוד שבעירייה יש עודף עובדים, אבל לא פשוט לפטר ללא הסכמת וועד העובדים. כעת נוצר חלון הזדמנויות של צמצום כוח אדם. בהודעה לעובדים בישרה העירייה שמשרד האוצר יצא ב"קול קורא" לעידוד פרישה במסגרת תכנית פרישה מרצון המציעה תמריצי פרישה משופרים וייחודיים. לעובדים נאמר שהנושא נמצא בתהליך קבלת אישור סופי של הצטרפות למהלך, וכבר ביקשו מהעובדים להתארגן, למי שהתכנית תתאים לו.

בעיריית רעננה יש כ-1200 עובדים קבועים, שהתכנית מיועדת אליהם. התכנית מוצעת לעובדים בגילאים 50 עד 65, עם וותק של לפחות 20 שנות עבודה בעיריית רעננה, שמצויים תחת הסכם קיבוצי. תכנית הפרישה לא תחול על מורים, רופאים רופאים ווטרינרים, אחיות, וגם לא על עובדים בחוזים אישיים. המועד האחרון לעובדים שירצו לפרוש הוא  30 ביוני.

תנאי הפרישה המוצעדים יורדים ככל שעולה גיל העובד. עובדים מגיל 50 עד 53 (לא כולל) יקבלו 12 חודשי הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 53 ועד 56 (לא כולל) יקבלו  עשרה חודשים הסתגלות ומענק של 30 אלף שקל. עובדים מגיל 56 ועד גיל 60 (לא כולל) יקבלו שמונה חודשי הסתגלות ומענק בגובה 20 אלף שקל. עובדים בגיל 60 עד 63 (לא כולל) יקבלו שישה חודשי הודעה מוקדמת ו-15 אלף שקל. בגילאים 63 עד 65 יקבלו ארבעה חודשי הודעה מוקדמת ומענק עשרת אלפים שקל.

כדי לעודד פרישת עובדים, העירייה תעביר למנהלי האגפים רשימת עובדים העומדים בתנאים, והעירייה אינה מתחייבת לאשר את כל בקשות הפרישה, אלא הדבר ייעשה לפי צרכי העירייה.

מעירייה רעננה נמסר בתגובה:

"עיריית רעננה ביקשה להצטרף לקול הקורא של משרד האוצר המאפשר לעובדים בעלי ותק של 20 שנה ויותר בעירייה, בגילאים 50 - 65, להצטרף למסלול משופר לפרישה מוקדמת. העירייה תאשר/תדחה כל פנייה לגופה על פי צרכי הארגון".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"יש עתיד" במפגשים פתוחים
חשד: איים עם סכין על בעל עסק ותקף שוטר
"קווי לילה" יפעלו בחנוכה
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
מפגש ראשון מסוגו
חשד: שדד קיוסק שממנו פוטר
צעיר נתפס עם מעל קילוגרם סמים
המורים בסרט