רעננה

בקיעים ראשונים בקואליציה של חיים ברוידא

הרשימה הדתית המאוחדת נעדרה במופגן מישיבת המועצה לאחר שבקשתם לקבל את תפקיד מ"מ ראש העיר, לא נענתה. כעת הם מצפים לקבל את תפקיד סגן ראש העיר בשכר, שעשוי להתפנות

זאב גולדשמיט 25/02/2019
מימין: אלי אלוש, דרורה כהן ולורן עייאש-חברי הרשימה הדתית המאוחדת
צילום: פרטי

ישיבת מועצת העיר רעננה התקיימה ביום חמישי בהרכב חסר. בלטו במיוחד בהיעדרותם שלושת חברי הסיעה הדתית המאוחדת: אלי אלוש, לורן עייאש ודרורה כהן, שעל פי גורמים במערכת הפוליטית, בחרו להיעדר בהפגנתיות מהישיבה, לאחר שבקשתם לקבל מידית את תפקיד המשנה לראש העיר לא נענתה.

אותו גורם הוסיף, שחברי הרשימה בחרו להראות לראש העיר, שהם "לא בכיס של אף אחד", ואף בוחנים אפשרות לפרוש מהקואליציה אם לא יקבלו את תפקיד סגן ראש העיר בשכר, תפקיד שעשוי להתפנות אם איתן גינזבורג יבחר לכנסת.

באופן רישמי שלושת חברי הסיעה הדתית נימקו את היעדרותם מישיבת מועצת העיר בסיבות כאלה ואחרות (אלוש: "הייתי חולה"; עייאש: "הייתי עם המשפחה בשבע ברכות"; דרורה כהן: "יצאתי עם מתנדבים לאירוע הגימלאים באילת"), אבל מאחורי הקלעים מתברר שהם בחרו במשמעת סיעתית , להחרים את ישיבת מועצה, שבכלל היתה אמורה להתקיים יום קודם, אבל לבקשתם נדחתה כיוון שביום רביעי התקיימה חתונה של הבת של לורן עייאש.

גורם המקורב מאוד לרשימה הדתית המאוחדת, אישר את הדברים: "לפני הבחירות ראש העיר הבטיח בעל פה שיעניק לרשימה הדתית תפקיד סגן ראש עיר בשכר עם תפקיד בעל השפעה. זה הזמן שהוא יצהיר בצורה ברורה שאם איתן גינזבורג יעזוב לכנסת, הוא יעניק את התפקיד שלו לרשימה הדתית. בינתיים אפילו לא הסכים לתת לדתיים תפקיד של ממלא מקום, ועשה אותם סרח עודף".

חברי הרשימה הדתית מאוכזבים מכך שלא מתייחסים לכוח היחסי שלהם בקואליציה, וטוענים שראש העיר רואה אותם כמובן מאליו. "הוא שכח שהרשימה הדתית היא שהביאה  לו את הניצחון" אמרו מקורבים לחברי הרשימה הדתית המאוחדת. "הם מרגישים שאין להם מוקדי השפעה. אומר לי חבר ברשימה: 'אנחנו לא יכולים לעזור לציבור שעומד מאחורינו, זה ששלח אותנו למועצת העיר כדי להשפיע. הציבור הדתית כועס. הם אומרים לנו 'האם בשביל זה אמרתם לנו להצביע לברוידא?' הם רוצים שחברי הרשימה יטפלו בחינוך דתי, בשירותי דת. עם שלושה מנדטים הדתיים העניקו לראש העיר רשת בטחון. הם הרשימה הגדולה בקואליציה יחד עם הרשימות של ברוידא וגינזבורג, אבל לאחרים חילקו תפקידים בכירים ולרשימה הדתית שהיתה הכי נאמנה לבחירתו לראשות העיר נתנו תפקידים חסרי השפעה".

"ההיעדרות של הדתיים מישיבת המועצה היתה איתות ברור, שהם לא בכיס של אף אחד" הוסיף אותו מקורב. "חברי הרשימה הדתית אמרו לראש העיר שהם מבקשים שיעשה תיקון לאחר עזיבתו של עופר בן דור, שכיהן כממלא מקומו. היום חברי הרשימה מאוד מאוחדים ביניהם, ויותר לא יאפשרו להשפיל את הרשימה. זו פדיחה שרק תשעה חברי מועצה הצביעו בישיבה כל-כך חשובה של אישור תקציב, אישור תוספת בארנונה וחתימות בבנקים, וזה מראה על הכוח של הרשימה הדתית. גם בעתיד הם יבחנו כל הצבעה לגופו של עניין, ולא פוסלים אפשרות לפרוש מהקואליציה אם לא ייענו לדרישותיהם".

ראש הרשימה, אלי אלוש, מסר בתגובה רשמית: "לא נגיב דרך התקשורת. אם יהיה לנו מה לומר, נאמר זאת  ישירות לראש העיר".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "ראש העיר פועל ויפעל אך ורק מתוך שיקולים של טובת כלל הציבור ולא ממניעים /תכתיבים או לחצים פוליטיים כאלו או אחרים. כל סיעות הקואליציה חתמו על הסכם קואליציוני והוא מחייב את כולן לרבות ההצבעה בהנהלת הקואליציה המורחבת על אישור העלאת הארנונה והתקציב ל 2019. בנאום ההשבעה שלו אמר ראש העירייה כי הוא אינו לחוץ אינו נלחץ ואינו לחיץ ורק טובת העיר ותושביה עומדים תמיד לנגד עיניו."

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אחוות אמהות
שכונה חדשה ברמת השרון
איך זה לגור בשכונה פרטית?
מכוון הכי גבוה
מכוון הכי גבוה
שלושה הרוגים בתאונה באזור אילת
הרוג בתאונה בכניסה לניר בנים
מערכת הבחירות בין משה פדלון למאיה כץ ממשיכה להתחמם
צעיר נהרג בתאונה בירושלים
פועל נפל מסולם בשדרות - מצבו בינוני
פועל נפל מסולם בשדרות - מצבו בינוני