רעננה

האוסקר מגיע לרעננה

הבמאי הישראלי, גיא נתיב, זכה בליל אמש בפרס האוסקר לסרט הקצר הטוב ביותר עם סרטו "סקין". נתיב בן ה-45 הוא יליד רעננה, שלפני חמש שנים העתיק את מגוריו לארה"ב כדי להגשים חלום.

זאב גולדשמיט 26/02/2019
גיא נתיב עם הפסלון המוזהב
צילום באדיבות שרון מימון

נתיב פתח את נאומו הנרגש בעברית בברכת "לילה טוב ישראל", וסיפר על ההשראה שהעניקה לו סיפורו של סבו, ניצול שואה. נתיב סיפר שהוא עבר מישראל לארה"ב לפני חמש שנים כדי להתפתח בתעשיית הסרטים. "הסבים שלי ניצולי שואה. מה שהם עברו שם, אנחנו רואים היום בכל מקום, באמריקה ובאירופה. הסרט הזה מדבר על חינוך, על ללמד את הילדים שלנו דרך טובה יותר" אמר גיא נתיב בפני הקהל הרב שמחא לו כפיים.

גיא נתיב עלה לבמה לקבל את הפרס יחד עם אשתו, ריי ניומן, שהפיקה את הסרט יחד עם התסריטאי שרון מיימון. אשתו הקדישה את הזכיה בפרס לבת הטרייה שלהם, שנולדה לפני חמישה חודשים.

הסקט "סקין"  שזכה לשבחים בניו יורק טיימס, מתמקד בתוצאות של פשע ושנאה מנקודת המבט של ילד שחור ושל ילד לבן ומעביר מסר הומניטרי נגד גזענות. לראשונה סרט ישראלי זוכה באוסקר מאז זכייתו של משה מזרחי בשנות השבעים עם הסרט "כל החיים לפניו". הערכה היא שהבחירה של הסרט "סקין" באוסקר תחזק את ענף הסרטים הקצרים בישראל ותיתן דחיפה לבמאים נוספים ללכת בדרכו של נתיב.

התגובות לזכייתו של נתיב לא איחרו להגיע:

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר: "ברכות לגיא נתיב על זכייתו בפרס האוסקר לסרט הקצר הטוב ביותר. גיא יקירנו, המילים הטובות על ״סקין״ כולן לך, לשרון ולג׳יימי ריי, אבל הסרט הוא מתנה עבור הילדים והנכדים שלנו, ועבור העתיד שאנחנו רוצים בשבילם כדי שיזכו להגשים את כל החלומות. גאווה ישראלית גדולה. מזל טוב".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הוסיפה: "בוקר טוב ישראל! שמחתי להתבשר על זכיית סרטו  'סקין' של גיא נתיב בפרס הסרט העלילתי הקצר ביותר באוסקר. הזכיה מהווה עוד סיפור הצלחה של הקולנוע הישראלי.  נתיב צמח בנתיבי ארצנו, בן משפחה של שורדי שואה. זכייתו של נתיב בסרט, העוסק בשנאה ובגזענות, היא פרק קולנועי חשוב במאבק התודעתי חסר הפשרות נגד מי שבוחרים בגזענות כדרך החיים שלהם.   אני מברכת את גיא ואת כל מי שהיו שותפות ושותפים לסרטו ואומרת לו; גיא, אשמח אם תשוב ליצור בארץ!"

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
טיול ייחודי לאור ירח
שני פצועי ירי במועדון בחיפה
סייעו באיתורו של חשוד בדקירה
סייעו באיתורו של חשוד בדקירה
קרטיש, אנחנו מצפים לקהל רב
תחרות ג'ודו בינלאומית ברעננה
אישה פצועה קשה נמצאה בנתניה
חברה קדישא הגישה תביעה נגד יואל עזרזר
חברה קדישא הגישה תביעה נגד יואל עזרזר
איפה הסימונים?
דוגמנית הבית