רעננה

מי משגיח על המשגיחים?

רב העיר רעננה, הרב פרץ ויו"ר המועצה הדתית, אריה פרידמן, ערכו סיור פתע בבתי עסק בקניון רננים כדי לבדוק את עבודת משגיחי הכשרות , באיזה תגובות הם נתקלו?

זאב גולדשמיט 26/02/2019
סיור בבתי עסק בקניון
צילום: פרטי

משלחת מכובדת של המועצה הדתית רעננה בראשות רב העיר,  הרב יצחק פרץ, יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן ומנהל מחלקת הכשרות הרב שטיין, ערכה השבוע סיור בבתי עסק בקניון "רננים", כדי לבדוק את עבודת משגיחי הכשרות.

חברי המשלחת, שהפתיעו את המשגיחים במהלך עבודתם, תיחקרו כל שלב ושלב בעבודת המשגיח. המשגיחים הציגו בפני צוות הביקורת את המטבחים, הדלפקים, המקררים, סוגי המזון השונים, נהלי העבודה, הפרדה ומחיצות בין פרווה וחלבי בקונדיטוריות, או בין חלבי ובשרי במסעדות המפוצלות ועוד. בנוסף נבדקו תוקף התעודות, התאמתם לשם בית העסק ומיקום תעודות הכשרות באופן זמין לעיני הלקוחות. נבדקה גם מערכת "בודק כשרות" המעניקה מידע לצרכן באמצעות סריקת ברקוד המודבק בחזית כל בית עסק.

 הרב פרץ וצוות המועצה הדתית נהנו לראות את תגובת מנהלי בתי העסק, שהביעו שמחה והתרגשות לפגוש את רב העיר ואת צוות המנהלה. משגיחי הכשרות סיפרו שקיימת נכונות ושיתוף פעולה מצד בעלי העסקים לקבל כל הכוונה על מנת שיוכלו לספק לתושבי העיר מזון כשר על פי כל כללי ההלכה. כן העידו המשגיחים על הרגשה טובה ויחס מצוין כלפיהם בעת שהם באים לבצע את שליחותם.

 באחת המסעדות התרגש אחד העובדים מביקורו של הרב פרץ ואמר: "16 שנים עבדתי במסעדה בעיר שכנה ואף פעם לא ראיתי את רב העיר, כל הכבוד לרב שלכם לרב פרץ".

 אריה פרידמן, יו"ר המועצה הדתית רעננה: "אנחנו מקיימים סיורים בבתי העסק ברעננה וזאת על מנת להבטיח את רמת הכשרות הגבוהה שאנו מספקים לתושבי העיר וכדי לקיים קשר ישיר ומתמיד עם בעלי העסקים. בעל עסק שיודע שיש לו קו ישיר לראשי המערכת פועל בשיתוף פעולה מלא ועל כך תודתי העמוקה הן לרב העיר, למנהל מחלקת הכשרות ולעובדיו והן לבעלי העסקים ולמשגיחים. כפי שראינו בביקורת, הנהלים שנקבעו נשמרים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בקשה לאיחוד תיקים או פשיטת רגל ?
גלר. החלום להתפרנס מאימון
"לספורטאי שרוצה להצליח לא משנה מי נותן את ההוראות: גבר או אישה"
קיבלו חסות
הפסד ודחייה
האם האירוע שהתקיים בבית הכנסת בהשתתפות פדלון ווייס חוקי?
האם האירוע שהתקיים בבית הכנסת בהשתתפות פדלון ווייס חוקי?
טיפים כיצד להישמר מסכנות מאכלי החג ט"ו בשבט
ניר קריסטל
סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות
שבתרבות בכפר סבא
מאות תושבים לקחו חלק במפגש הפתיחה של שבתרבות בכפר סבא