רעננה

הרחוב הונגש בזכות תלמידי "אגם"

תשומת ליבם של תלמידי ביה"ס "אגם" ברחוב מרטין דרוקר הביאה לפיתרון בעיית נגישות

זאב גולדשמיט 28/02/2019
הרחוב הונגש בזכות תלמידי
צילום באדיבות צוות ביה"ס "אגם"

תלמידי ביה"ס "אגם" משכונת לב הפרק ערכו לאחרונה סיור לימודי ברחוב מרטין דרוקר במסגרת פרוייקט "אמץ אתר", שנועד ללמוד על ההיסטוריה של רעננה. מה רבה היתה הפתעתם, כשבהגיעם לרחוב נתקלו בהיעדר נגישות במעבר החצייה. התלמידים היפנו את תשומתם ליבה של מנהלת ביה"ס, אפרת וינברג, והדבר נפל במהירות על  אזניים קשובות. בעקבות בקשת התלמידים הגיעו צוות של עיריית רעננה והתקינו ברחוב מרטין דרוקר נגישות בעלייה מהכביש למדרכה, וכעת גם אנשים שמתנהלים בכיסאות גלגלים יכולים לחצות בנוחות במעבר החציה.

"אגם" הוא בית ספר לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית. בית הספר זכה בשנה האחרונה בפרס הארצי לחינוך גופני, והשנה זוכה פרס מחוזי בזהירות בדרכים, נגישות ואורח חיים בטוח. מתוך אמונה בערך המצוינות, הם בחרו השנה בסיועה של סיוון סלע, מנהלת התכניות החינוכיות להנחלת מורשת רעננה במנהל החינוך, לערוך סיור לימודי ברחוב מרטין דרוקר הסמוך לבית הספר. דרוקר היה ממייסדי הפועל רעננה, וראה במועדון  הכדורגל מפעל חיים. זה השתלב עם תכנית הלימודים ב"אגם", שמאמינים בחינוך הגופני ובספורט כחלק מאורח חיים בריא.

מנהלת "אגם" אפרת וינברג סיפרה : "מתוך אמונה בערך המצויינות והרצון לפתח את החינוך לספורט, ובעזרתה של סיון סלע חברנו לרחוב קרוב לבית הספר, התחלנו לחקור על האיש. הוצאנו חוברת על דרוקר והתלמידים למדו עליו. התלמידים היו אלה שהסבו את תשומת ליבי שהרחוב לא מונגש, ולשמחתי הרבה, עיריית רעננה נענתה בזריזות להנגיש את הרחוב. אבל זה לא הכל; התלמידים הבחינו שאין ספסלים ברחוב, והחלטנו גם לשדרג את הרחוב בצמחייה מהחממה שלנו בביה"ס".

סיון סלע הוסיפה: "אמץ אתר הוא פרויקט ייחודי ברעננה, שבו כל בית ספר מאמץ אתר סמוך לבית הספר והתלמידים חוקרים עליו. התקיימה פגישה מאוד מרגשת של תלמידי 'אגם' עם הבן של מרטין דרוקר, מירון ועם הנכדה דנה, שסיפרו על הפועל רעננה ועל מרטין דרוקר. גם חיברו בינינו לבין מנכ"ל המועדון.  התלמידים הופתעו שבמעבר החציה אין הנמכה וקשה לחצות את הכביש, ולאור בקשתם העירייה פעלה במהירות, והיום רחוב מרטין דרוקר מונגש. לסייעות לא היה  היכן לשבת, אז בזכות ההיערנות של התלמידים, כנראה יתקינו שם ספסלים. אני בדעה שאגם זה ראשי תיבות של 'אני גם מסוגל', והילדים הוכיחו שגם הם יכולים לעשות את רעננה טובה יותר".

 

עוד ברעננה
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
אלוף הקריאה
זאב גולדשמיט 25/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
זאב גולדשמיט 20/06/2019
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
כתב לוקאל 06/06/2019
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
לב הפארק "עשו" חנוכה
מינהל גיל הזהב בעירייה מגבש קבוצה מיוחדת שנותנת תמיכה קהילתית לסבים/סבתות, לנכדים/נכדות עם צרכים מיוחדים
רואים את סוף הפקקים
רואים את סוף הפקקים
שני ילדים נפצעו בתאונה
משמר השכונה רמת השרון יצא לדרך
רמת השרון שומרת על הביטחון
אנשי הים התיכון
עמדו באתגר