רעננה

סכום כסף גדול נמצא בקרון הרכבת בתחנת רעננה מערב

זה ממש לא נעים לאבד סכום גדול של כסף, ועוד בקרון רכבת. מקרה כזה קרה היום כשהנוסעת איבדה בנסיעתה ברכבת כרבע מיליון שקלים בצ'קים. אבל יש גם סוף טוב. מנהל המשמרת בתחנת רעננה מערב מצא את האבדה, איתר את הנוסעת, ופעל להחזיר את הכסף

זאב גולדשמיט 05/03/2019
סכום כסף גדול נמצא בקרון הרכבת בתחנת רעננה מערב
צילום באדיבות דוברות רכבת ישראל

צוות תחנת רעננה מערב כבר מורגל באבידות שונות ומשונות שמאבדים נוסעים בתחנה, אך באבידה כזו יקרת ערך, מנהל המשמרת לא נתקל מעולם. 

במסגרת סריקה שגרתית של רכבת שהגיעה לתחנה, המהווה תחנת סופית לרכבות שמגיעות מבאר שבע, מצא צוות הניקיון בתחנה, יחד עם מנהל המשמרת בתחנה, אלון כתריאל, שקית ובה צ'קים שערכם 234,000  שקלים. הצ'קים שייכים לחברת הנדסה, ונאבדו על ידי עובדת החברה.

 כתריאל פעל במהירות, כשאבטח את האבידה החשובה בכספת התחנה, והציב שמירה של צוות תחנת רעננה מערב. במקביל, עלה כתריאל מול כל התחנות בהן עצרה הרכבת, ובמהרה התברר כי לתחנת ראש העין הגיעה נוסעת שדיווחה על האבידה.

לדברי הנוסעת, היא נרדמה בנסיעה, וכאשר התעוררה מיהרה להספיק לרדת מהרכבת, ושכחה את הצ'קים. משנמצא הסכום הגדול, כתריאל פעל לאתר את הנוסעת באמצעות הפרטים הרשומים על הצ'קים, יצר איתה קשר, וזו הגיעה בלילה לאיסוף האבידה.

אין זו הפעם הראשונה שאלון כתריאל, כיום מנהל משמרת בתחנה ובעבר פקח רכבת, מוצא אבידות יקרות ופועל להחזירן. בעבר ניצח על מבצע החזרה של מזוודה, בה נשכחו דרכונים ומסמכי ויזות חשובים. כתריאל איתר את המזוודה והביא אותה לנוסע, שכמעט ואיחר את טיסתו בשל איבוד המזוודה.

"אני שמח שהצלחתי להחזיר את האבידה יקרת הערך, מדובר על סכום כסף ענק, ועבורי זו מצווה גדולה" אמר כתריאל. "אני קורא לכל נוסע שאיבד דבר מה ברכבת לא להתייאש, לפנות אל צוותי התחנות או הרכבות, או אל מוקד השירות הטלפוני, ואנו נעשה כל שביכולתנו להשיב את האבידה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט המגורים הראשון שנבנה במקום מחנה צריפין יוצא לדרך
הואשמו בתקיפה של חשוד כנוכל- וזוכו
הואשמו בתקיפה של חשוד כנוכל- וזוכו
אזרח ירדני הואשם בביצוע פיגוע טרור באילת
כדור נפלט מאקדחו של מאבטח בבית ספר
בקרוב הבחירות למועצת הנוער
מעטפות דואר
לצבי בנווה ישראל יש בעיה
מרכיבים קואליציה
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל