רעננה

איזו מפלגה גרפה את מירב הקולות בקרב בני הנוער ברעננה?

מי שרצה לקבל טעימה ממה שאמור להתחולל בליל הבחירות הקרב ובא, יכול היה לחוות זאת ברעננה. בפאנל בחירות בקרב בני נוער שהתקיים ביום שני זכה הימין החדש בניצחון עם 23 וחצי אחוז מהקולות. במקום השני זכו בצוותא "העבודה" ו "כחול לבן" עם 21.6 אחוז

זאב גולדשמיט 05/03/2019
פאנל בחירות בקרב בני נוער
צילום: פרטי

מאות בני נוער התקבצו באשכול פיס במסגרת פאנל "בחירות הנוער של 2019", ושמעו את נציגי המפלגות השונות , שהשיבו לשאלות שנקבעו מראש. נציגי הרשימות היו: רם שפע (כחול-לבן), יאיא פינק (העבודה), מירי אברג'יל (איחוד מפלגות הימין) , יריב אופנהיימר (מר"צ) , מתן כהנא (הימין החדש), יהודה מימרן (כולנו), סמיון גרפמן (בט"ח) ומיכל הירש נגרי, (גשר), מי שכיהנה עד לאחרונה כמנכ"לית עיריית רעננה. ברגע האחרון ביטלו השתתפותם נציגי הליכוד וישראל ביתנו בשל אירועים של מפלגותיהם.

מי שיזם את האירוע הוא ארז ברט, חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת הנוער העירונית, יחד עם המחלקת לצעירים ולנוער. ברט גם הנחה את האירוע, ואמר: "היה חשוב לשתף את בני הנוער בתהליך הדמוקרטי, ולחשוף אותם לשיח תרבותי, משתף ופתוח בסוגיות שמשפיעות על כולנו כאזרחים במדינת ישראל".

פאנל הבחירות התקיים במעמד ראש העיר, חיים ברוידא. נכחו גם שלושת סגני ראש העיר: ניר קריסטל, איתן גינזבורג וחיים גולדמן, וחברות מועצת העיר, איילת ארז סגן ודבי סלוצקי, כמו גם חברי וועדת הנוער העירונית. ארז ברט הנחה את האירוע המיוחד.

זה היה ערב בחירות אינטראקטיבי, שהתנהל בצורה כזו, שהמארגנים בחרו מספר שאלות מקרב שאלות שבני הנוער ניסחו מראש. נציגי המפלגות נשאלו שאלות זהות, ולכל אחד הוקצב דקה וחצי כדי להשיב. בסיום כל סבב של שאלות בני הנוער בחרו את התשובה המועדפת עליהם באמצעות אפליקציה שיתופית, והתשובות הוקרנו בשידור חי על מסך גדול. שאלת הסיום היתה למי מהמפלגות המיוצגות בפאנל היית בוחר?

כאמור, הימין החדש זכה במירב הקולות (23.5 אחוז), ואחריו בסדר יורד: "העבודה" ו- "כחול-לבן" עם 21.6 אחוז כ"א; מר"צ עם 15.7 אחוז, בט"ח, שבני הנוער התלהבו מנציגם  סמיון גרפמן, קיבלו 9.8 אחוז;  איחוד מפלגות הימין קיבלו 5.9 אחוז. מפלגות גשר ו- כולנו לא קיבלו קולות. שני אחוז הצביעו פתק לבן.

ארז ברט הביע שביעות רצון: "זו היתה חגיגה לדמוקרטיה. בני הנוער חשו מעורבות גדולה ןניראה שהבחירות הקרובות מרתקות אותם. הם הקשיבו בעניין לתשובות של המועמדים, מחאו כפיים והשתתפו באופן פעיל". 

יו"ר מועצת הנוער העירונית,  מרים וניש: "הבחירות ברעננה התנהלו בצורה מכובדת , ובני הנוער יכלו להציע את השאלות ,מה שיצר עניין רב. בין השאלות שנשאלו: האם אתם בעד תחבורה ציבורית בשבת? מה היו מקדמים בנושא החינוך והאם צריך לשנות את הבגרויות? היו גם שאלות בנושאי כלכלה והתכנית המדינית כמו גם התייחסותם לנושא ההתיישבות ביהודה ושומרון. מטרת קיום הפאנל היה לעורר את הנוער, וכדי שיתרשמו ושתפו את הוריהם. לצערי, חלק ניכר מבני הנוער לא יוכלו להצביע בגלל הקדמת הבחירות, כולל אני".


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 04/11/2019
קרן שלהבת 31/10/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 28/08/2019
ברוידא וברט במחנה הצופים
זאב גולדשמיט 31/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפתחים רובעים למגורים
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
הופקדה תוכנית המתאר לקריית טבעון
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
בת ים מובילה בפינוי בינוי
מועצת העיר אילת
מועצת העיר אילת דורשת מהממשלה להשקיע יותר ברפואה
סוכות בפיג׳מה
ניסימיקו
משחקים בטעם של פעם
"עולם חומרי"