רעננה

רעננה מעודדת עלייה

אות רשות מעודדת עלייה, הוענק אמש (ד' 6.3.19) לעיריית רעננה, על פועלה לעידוד עלייה ועשייה ציונית

כתב לוקאל 07/03/2019
ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נחמה אפרתי, מנהלת מחלקת קליטה וחבר מועצת העיר, לורן עייש יו
צילום באדיבות עיריית רעננה

בטקס חגיגי, שהתקיים אמש, (ד' 6.3.19), בהר הרצל בירושלים, במעמד שר העלייה וקליטה, יואב גלנט, נציגי ההסתדרות הציונית העולמית וראשי מועצות מקומיות, הוענק לעיריית רעננה אות "רשות מעודדת עלייה".

האות הוענק לראש העיר רעננה חיים ברוידא, מאת ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי כהערכה על פועלה של העיר רעננה לעידוד עלייה ועשייה ציונית. עוד כיבדו בנוכחותם את האירוע, חבר מועצת העיר,  לורן עייש יו"ר ועדת הקליטה ונחמה אפרתי מנהלת מחלקת הקליטה בעירייה.

בטקס, בו הוענקו אותות לרשויות מקומיות בישראל על עשייתן ותרומתן לעידוד עלייה, צוינה במיוחד תרומתה של עיריית רעננה לעידוד העלייה, בהנגשת השירותים הדיגיטאליים לאוכלוסיית העולים בעיר ואת מערכת החינוך העירונית ככלי לשילוב וגיבוש זהות משולבת.

עיריית רעננה משקיעה במידה ניכרת בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, אשר מהווים כ-20% מתושביה,  ומפעילה מגוון תכניות, שירותים ופעילויות במגוון תחומים על מנת לסייע לעולים להיקלט בכל מעגלי החיים.

את הפעילות רחבת ההיקף בתחום, מלווה מחלקת הקליטה העירונית המהווה כתובת ראשונה וישירה לעולים עוד טרם עלייתם ארצה. המחלקה מעסיקה עובדים דוברי שפות וכן מערך מתנדבים עולים ותיקים וילידי הארץ למתן מענה זמין ויעיל לצרכיהם המיוחדים של העולה ובני משפחתו. לצד עבודה שוטפת זו, המחלקה מקדמת יוזמות ופרויקטים ביצירת שיתופי פעולה עם מחלקות העירייה השונות, משרדי הממשלה (חינוך, רווחה, קליטת עלייה  ועוד) וכן עם עמותות וארגונים מהמגזר השלישי. לאחרונה הרחיבה העירייה את תחומי פעילותה והיא מקדמת את תחום התעסוקה של העולים, קידום עסקים ויזמות של עולים, וקידום יוזמות למען צעירים עולים.

עידוד העלייה בעיר משתלב עם הרוח המאפיינת את רעננה ותושביה כעיר שהמעורבות החברתית, הערבות והסיפוק מהנתינה הם חלק בלתי נפרד ממנה.  מאות העולים החדשים אשר ממשיכים לבחור, מדי שנה, בעיר רעננה כמקום מושבם וצובעים את העיר במגוון רחב של תרבויות, הינם סמל לגאווה מקומית.

עוד ברעננה
ילדים משתתפים בתהלוכת העדלאידע ברחוב אחוזה ברעננה
זאב גולדשמיט 20/03/2019
בניין וילה רמה ברעננה
זאב גולדשמיט 19/03/2019
לזכרו של הדר גולדין
זאב גולדשמיט 18/03/2019
רחמים שלום עם ראש העיר חיים ברידא
זאב גולדשמיט 14/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נקבע מותו של רוכב אופניים שנפצע בתאונה
דני בר, מדריך טיולים בחול
הבר של דני בר Dany's Bar
צעיר נורה למוות בבת ים
נשים מובילות קהילה
נשים מובילות קהילה
בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה
מתכוננים ליום מעשים טובים
ממשיכה להסתבך
אירוע צפרות ייחודי בפארק דודאים