רעננה

רעננה מעודדת עלייה

אות רשות מעודדת עלייה, הוענק אמש (ד' 6.3.19) לעיריית רעננה, על פועלה לעידוד עלייה ועשייה ציונית

כתב לוקאל 07/03/2019
ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נחמה אפרתי, מנהלת מחלקת קליטה וחבר מועצת העיר, לורן עייש יו
צילום באדיבות עיריית רעננה

בטקס חגיגי, שהתקיים אמש, (ד' 6.3.19), בהר הרצל בירושלים, במעמד שר העלייה וקליטה, יואב גלנט, נציגי ההסתדרות הציונית העולמית וראשי מועצות מקומיות, הוענק לעיריית רעננה אות "רשות מעודדת עלייה".

האות הוענק לראש העיר רעננה חיים ברוידא, מאת ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי כהערכה על פועלה של העיר רעננה לעידוד עלייה ועשייה ציונית. עוד כיבדו בנוכחותם את האירוע, חבר מועצת העיר,  לורן עייש יו"ר ועדת הקליטה ונחמה אפרתי מנהלת מחלקת הקליטה בעירייה.

בטקס, בו הוענקו אותות לרשויות מקומיות בישראל על עשייתן ותרומתן לעידוד עלייה, צוינה במיוחד תרומתה של עיריית רעננה לעידוד העלייה, בהנגשת השירותים הדיגיטאליים לאוכלוסיית העולים בעיר ואת מערכת החינוך העירונית ככלי לשילוב וגיבוש זהות משולבת.

עיריית רעננה משקיעה במידה ניכרת בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, אשר מהווים כ-20% מתושביה,  ומפעילה מגוון תכניות, שירותים ופעילויות במגוון תחומים על מנת לסייע לעולים להיקלט בכל מעגלי החיים.

את הפעילות רחבת ההיקף בתחום, מלווה מחלקת הקליטה העירונית המהווה כתובת ראשונה וישירה לעולים עוד טרם עלייתם ארצה. המחלקה מעסיקה עובדים דוברי שפות וכן מערך מתנדבים עולים ותיקים וילידי הארץ למתן מענה זמין ויעיל לצרכיהם המיוחדים של העולה ובני משפחתו. לצד עבודה שוטפת זו, המחלקה מקדמת יוזמות ופרויקטים ביצירת שיתופי פעולה עם מחלקות העירייה השונות, משרדי הממשלה (חינוך, רווחה, קליטת עלייה  ועוד) וכן עם עמותות וארגונים מהמגזר השלישי. לאחרונה הרחיבה העירייה את תחומי פעילותה והיא מקדמת את תחום התעסוקה של העולים, קידום עסקים ויזמות של עולים, וקידום יוזמות למען צעירים עולים.

עידוד העלייה בעיר משתלב עם הרוח המאפיינת את רעננה ותושביה כעיר שהמעורבות החברתית, הערבות והסיפוק מהנתינה הם חלק בלתי נפרד ממנה.  מאות העולים החדשים אשר ממשיכים לבחור, מדי שנה, בעיר רעננה כמקום מושבם וצובעים את העיר במגוון רחב של תרבויות, הינם סמל לגאווה מקומית.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רפי רפאלי הורשע באיומים
גופת הנעדרת אותרה קבורה ליד ביתה
מה חשוב לדעת לקראת פרויקט של התחדשות עירונית?
חבילות הסיגריות שנתפסו אצל הקטין
חשד: שדד 4 פעמים אותה פיצוציה
חדר מצב לתעשייני הדרום
בת מצווש מהסרטים
חשד: גרם נזק למספר רב של כלי רכב
פצוע בהתהפכות רכב בחיפה