רעננה

רעננה צפויה להתאחד עם הרצליה, טירה וכפר שמריהו

תאגיד המים באיזור השרון צפוי להתאחד

זאב גולדשמיט 18/03/2019
תאגיד המים בשרון צפוי להתאחד
iclipart

הביקורות על תאגידי המים עשו את שלהם. רשות המים החליטה לצמצם את מספר תאגידי המים ולאחד רשויות תחת תאגיד אזורי אחד, כך שבמקום 56 יהיו 28 תאגידים, ובכך תבוצע התייעלות הפחתת הוצאות.

היכן רעננה בכל הסיפור? ובכן, במסגרת השינויים הצפויים רעננה צפויה להתאחד לתאגיד אזורי יחד עם הרצליה, טירה וכפר שמריהו, והוא יקרא אפולוניה.

ברשות המים ציינו, שמפת שיוךהרשויות המקומיות לתאגידים אזוריים המוצעת הוכנה תוך איזון בין כל השיקולים הבאים: קירבה גיאוגרפית של הרשויות המקומיות המשויכות לכל תאגיד אזורי, אשר תאפשר ניצול משמעותי של יתרונות לגודל; שיקולים הנדסיים ותפעוליים הנוגעים לקיומן של תשתיות משותפות והזרמת שפכים למט"שים משותפים שיכולים להביא לחיסכון בעלויות תקורה; שמירה על חוסנם הכלכלי של כלל התאגידים האזוריים, כך שהתאגידים יהיו יציבים פיננסית ומאוזנים, ככל הניתן, מבחינת המדד הסוציו-אקונומי הכולל שלהם; איזון מספר התושבים שבתחומם של התאגידים האזוריים, תוך שמירה על יתרונות לגודל וכן שיקולים הנוגעים לביטחון מים והיערכות לשעת חירום. 

כזכור, הכנסת כבר אישרה לקריאה שלישית את צמצום התאגידים ומי שייצג את רעננה בדיונים בוועדות והביע התנגדות נחרצת להמשך הפעלת תאגידי המים היה איתן גינזבורג, שהציע להחזירם לניהול העיריות. בשנים האחרונות תושבים באו בתלונות על כך שחשבונות המים שלהם גדלו מאז המעבר לתאגידי מים. בשבוע שעבר דנה מועצת הרשות הממשלתית למים ולביוב בנושא תאגוד אזורי – שיוך של רשויות מקומיות לקבוצות של חברות אזוריות, ויצאה בפרסום לשמיעת עמדות הציבור בכל הנוגע לשיוך הרשויות .

מתאגיד "מי רעננה" נמסר בתגובה: "מועצת רשות המים פרסמה אתמול הזמנה להשמעת עמדה בנוגע לאיחוד תאגיד 'מי רעננה' עם טירה, הרצליה וכפר שמריהו. בשלב זה, טרם קיבלנו את הפרטים המלאים בכל הנוגע לשינוי בחוק תאגידי המים. רק לאחר שנקבל מרשות המים את הנתונים הרלוונטיים, נוכל להתייחס לנושא. יודגש כי נבחנת האפשרות לפטור מאיחוד לתאגידים העומדים בקריטריונים שטרם פורסמו. בשל כך, אנו בוחנים את הנושא לעומק ורק לאחר קבלת הנתונים המלאים, נלמד מהן ההשלכות והאפשרויות העומדות בפני התאגיד".

 


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם יובל וגנר נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל וקרן טלקר מנהלת תחום הנגישות העירונית
"סמן מרכזי ומוביל בתחום הנגישות"
תלמידי חטיבת היובל בראש העין
אזרחות פעילה בחטיבת "היובל" בראש העין
יש קואליציה
נפטר בנו של הבמאי אבי נשר שנפגע בתאונה בת"א
בכל שנה מתגלים בישראל כ - 450 ילדים חולי סרטן -  קנאביס רפואי יכול לסייע להם
האגודה למלחמה בסרטן תערוך לראשונה בישראל יום עיון ארצי להורים לילדים חולי סרטן בנושא רפואה משלימה ושימוש בקנאביס רפואי בקרב ילדים
יור ועדת כספים, יעל ברזילי
אושר תקציב עיריית הוד השרון
מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר
מחבקים את שדרות