רעננה

תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה ייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית של אינטל למפתחים צעירים

תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה אביעד גווילי ושותפו למחקר דניאל מרקוביץ' מביה"ס ע"ש תמר אריאל בנתניה הם זוכי התחרות הארצית "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" , שנערכה השבוע במוזיאון המדע בירושלים

זאב גולדשמיט 19/03/2019
דניאל מרקוביץ ואביעד גווילי בעת קבלת הפרס המדען הצעיר המצטיין
צילום: יובל כהן אהרונוב

התחרות התקיימהזו השנה ה-22  בתמיכת קרן גורן-מונטי-פרארי ובשיתוף משרד החינוך. השניים התמודדו מול מאות מתחרים מרחבי הארץ  שערכו עבודות חקר מדעיות אשר נשפטו על פי קריטריונים של חשיבה מדעית ומחקרית, חדשנות ,יצירתיות ותרומה עתידית למדע ולחברה.

עבודת החקר של אביעד ודניאל עסקה בפיתוח ומחקר של רכיב אלקטרוכימי היברידי המשלב סוללה וקבל על. את השניים הנחו נתנאל שפיגל מקבוצת המחקר של פרופ' דורון אורבך מאוניברסיטת בר אילן ואוסקר פלץ מחברת אינטל.

עבודתם הרשימה את צוות השופטים, שהורכב מחוקרים באקדמיה ומהנדסים בכירים באינטל,  וזיכתה אותם במקום הראשון בתחרות הארצית. השניים ייצגו את ישראל בתחרות  הבין לאומית של אינטל למדענים ומפתחים צעירים מכל רחבי העולם, שתיערך באריזונה , ארה"ב בחודש מאי.

הרב שגיא רוזנבאום מנהל אמי"ת מדעי הודה למנהלת ביה"ס תמר אריאל בנתניה, חיה רובינשטיין, על האכסניה לעבודת החקר : "שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד  למיצוי יכולותיו בכל תחומי המדע והדעת. אנו רואים משמעות גדולה להובלת מדינת ישראל לפסגת המדע בדרך התורה, ובטוחים כי נכונה לאביעד ודניאל הצלחה בהמשך".

עוד ברעננה
ברוידא וברט במחנה הצופים
זאב גולדשמיט 31/07/2019
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
אלוף הקריאה
זאב גולדשמיט 25/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
זאב גולדשמיט 20/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סדר פסח בבית חבד
סדר פסח בבית חב"ד בכ"ס
אור ירוק לפינוי בינוי בדרך הטייסים
אוזן שנתלשה הוחזרה למקומה בניתוח מורכב
סיכול פיגוע בציר המתפללים בירושלים
הטורניר כבר קאהן
ALL&MORE  חברת גיא ודורון לוי פרויקט
מה המחיר הממוצע של דירה בנווה זמר?
אדם נהרג בפיצוץ רכב במושב בשרון
מטרד צואת הכלבים מגיע לכנסת