רעננה

תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה ייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית של אינטל למפתחים צעירים

תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה אביעד גווילי ושותפו למחקר דניאל מרקוביץ' מביה"ס ע"ש תמר אריאל בנתניה הם זוכי התחרות הארצית "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" , שנערכה השבוע במוזיאון המדע בירושלים

זאב גולדשמיט 19/03/2019
דניאל מרקוביץ ואביעד גווילי בעת קבלת הפרס המדען הצעיר המצטיין
צילום: יובל כהן אהרונוב

התחרות התקיימהזו השנה ה-22  בתמיכת קרן גורן-מונטי-פרארי ובשיתוף משרד החינוך. השניים התמודדו מול מאות מתחרים מרחבי הארץ  שערכו עבודות חקר מדעיות אשר נשפטו על פי קריטריונים של חשיבה מדעית ומחקרית, חדשנות ,יצירתיות ותרומה עתידית למדע ולחברה.

עבודת החקר של אביעד ודניאל עסקה בפיתוח ומחקר של רכיב אלקטרוכימי היברידי המשלב סוללה וקבל על. את השניים הנחו נתנאל שפיגל מקבוצת המחקר של פרופ' דורון אורבך מאוניברסיטת בר אילן ואוסקר פלץ מחברת אינטל.

עבודתם הרשימה את צוות השופטים, שהורכב מחוקרים באקדמיה ומהנדסים בכירים באינטל,  וזיכתה אותם במקום הראשון בתחרות הארצית. השניים ייצגו את ישראל בתחרות  הבין לאומית של אינטל למדענים ומפתחים צעירים מכל רחבי העולם, שתיערך באריזונה , ארה"ב בחודש מאי.

הרב שגיא רוזנבאום מנהל אמי"ת מדעי הודה למנהלת ביה"ס תמר אריאל בנתניה, חיה רובינשטיין, על האכסניה לעבודת החקר : "שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד  למיצוי יכולותיו בכל תחומי המדע והדעת. אנו רואים משמעות גדולה להובלת מדינת ישראל לפסגת המדע בדרך התורה, ובטוחים כי נכונה לאביעד ודניאל הצלחה בהמשך".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מודיעין תישאר עיר פתוחה ופלורליסטית
'מודיעין תישאר פתוחה ופלורליסטית'
אכיפה עם רחפנים בכינרת
בתמונה מימין- ראש העיר- רפי סער, מנכל העירייה- איתי צחר, מנהלת המחלקה לקידום הבריאות ולחוסן עירוני- שרון גורגי וסגן ראש העיר ומחזיק תיק הבריאות- דני הרוש.
כפר סבא עיר בריאה
בלעדי: יאיר אברהם מסיר את מועמדותו לראשות העיר
יאיר אברהם מסיר את מועמדותו לראשות העיר
תלמידות בבית הספר גולדה בכפר סבא
כפר סבא בוחרת בשוויון מגדרי
שריפה גדולה בבניין בת"א
פרויקט בינוי פינוי של דוניץ ביד אליהו
בדרך לפינוי בינוי בדרך השלום
הרוג מפגיעת רכבת בעתלית