רעננה

תלמידות רעננה לטובת ילדים עם מוגבלות

לכבוד חג פורים - פעילות מבורכת של תלמידות אמי"ת רננים

כתב לוקאל 19/03/2019
תלמידות רעננה לטובת ילדים עם מוגבלות
צילום באדיבות "עמותת עלה"

תלמידות כיתה ט' באמי"ת רננים ברעננה החליטו להקדיש יום לטובת ילדים עם מוגבלות. הן יצאו להרקדה עם דיירי מרכז 'עלה' בבני ברק, בו מתגוררים למעלה ממאה דיירים וילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. הרקדת פורים כה מיוחדת לא נראתה זמן רב  בפארק גהה, כאשר המוזיקה, הריקודים והתחפושות עשו את שלהם ועודדו את הציבור ששהה במקום להצטרף למעגלי הרוקדים.

אפרת שוורץ, הרכזת החברתית באמי"ת רננים סיפרה על החוויה המרגשת, שהופכת את חגיגות הפורים לשמחים ומיוחדים יותר: "דיירי 'עלה' האירו לנו את הנשמה והכניסו אליה את שמחת אדר שהרחיבה את ליבנו. תודה שנתתם לנו להיות חלק מהמעגל שלכם לרגע, לתת לכם יד ולגעת בעולמכם. ומילה אחת לצוות העובדות במרכז עלה בבני ברק – אתן מגדלור בעולם של אפלה".

"אנו יוצאות מכאן עם טעם של עוד" סיפרה אמונה, אחת מתלמידות אמי"ת רננים שהשתתפה בהרקדה לכבוד פורים. "היכולת להעניק לאחרים משמחת יותר מסתם מסיבת פורים בית-ספרית".

חני טברסקי ממרכז 'עלה' בבני ברק הוסיפה: "השינוי החברתי שאנחנו ב'עלה' מעבירים לצעירים בישראל הוא שאנשים עם מוגבלות הם בני אדם רגילים כמונו, ודווקא מתוך כך אנו מוצאים את הדרכים היצירתיות לשלב אותם עד כמה שניתן ולאפשר להם לחוות חוויות וליהנות מאירועים כמו כל הילדים בני גילם".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רכב התהפך במרכז הוד השרון
נועה ועידו. התנדבות וסולידריות חברתית
אופניים לכולם
צעירה ישראלית נהרגה בבוליביה
איתן גינזבורג במקום ה-19 ברשימתו של גנץ
שומרים על שמורות הטבע הימיות
רוצים לגדול בשקט
9 באפריל פעמיים כי טוב
מטפלים במטרדי הריח