רעננה

"וילה רמה" בסכנת סגירה

בניין העסקים "וילה רמה" באזור התעשייה רעננה(החרושת פינת וייצמן) מצוי בסכנת סגירה לאחר שבביקורת שנערכה במקום התגלו בעיות חמורות של בטיחות אש

זאב גולדשמיט 19/03/2019
בניין
צילום: זאב גולדשמיט

בניין העסקים "וילה רמה" באזה"ת רעננה בסכנת סגירה ממשית. 

כבר לפני שנתיים קיבלו בעלי העסקים במקום דרישה ממכבי אש לתקן ליקויים בטיחותיים. בסיור שנערך ביום חמישי בהשתתפות מפקד מרחב השרון בנציבות כבאות והצלה, סגן ראש העיר רעננה, ניר קריסטל, חבר המועצה וראש ועדת רישוי עסקים, אלי אלוש ומהנדס העיר, עלה, שליקויים שהתגלו בעבר לא תוקנו. אגב, במרתף הבניין התגלתה כנסייה, שפעילה בימי ראשון. סיור נוסף של כל הצוות נערך גם בבניין סולל בונה, שם הבעיות טעונות תיקון.

סגן ראש העיר ניר קריסטל, שבין השאר ממונה על הבטחון ברעננה, אמר: "בוילה רמה יש בעיות בטיחות קשות. אני צופה שדו"ח כיבוי אש יהיה מאוד חמור. יש שם עסקים שהסיכון לאסון הוא גבוה מאוד במקרה של שריפה. אין שם פתחי מילוט, אין יציאות חירום וגם לא מתזים. בנוסף נמצאו בעיות של חשמל בתוך ביוב. במקרה אסון זו מלכודת מוות. בסוף כולם שואלים אחרי התרחשות של אסון היכן הייתם לפני, אז במקרה הזה ההתראות חוזרות, ואם הדברים לא נפתרים, אין מנוס מקבלת החלטות. לעומת זאת, בבניין סולל בונה אין בעיה של מילוט, והכיבוי יגישו לכל בעל עסק את הדרישות הפרטניות לפתרון, כמו שני זרנוקים ומזנק".

 יו"ר ועדת רישוי עסקים אלי אלוש:  "בסיור משותף של מחלקת רישוי עסקים עם גורמים בכירים נוספים מכיבוי אש , הנדסה וביטחון בבניין וילה רמה התגלו ליקויים רבים במערכות כיבוי אש, מערכות חשמל וכן במבנה, אשר מחייבים את בעלי הנכסים בבניין לדאוג לטיפול ותיקון הליקויים באופן דחוף, על מנת למנוע את סגירת המתחם. לגבי בניין סולל בונה בתום סיור במקום הוחלט לאפשר לבעלי עסקים ארכה להתקין מערכות כיבוי אש בעסקם. לשם כך, מחלקת הנדסה תפנה לגורמים המתאמים, תאגיד מי רעננה, שיתקנו בסמוך לבניין תשתיות מים לשם חיבור מערכות כיבוי האש של העסקים . אני תקווה שבעלי העסקים בשני הבניינים ירימו את הכפפה ויקחו את היוזמה ופעלו לתיקון הליקויים”.

מדוברות כבאות והצלה נמסר: "בביקורות שנערכו לפני כשנתיים בבתי העסק השונים בבניין וילה רמה ובבניין סולל בונה ברעננה נמצאו ליקויי בטיחות חמורים, שיש בהם סכנה פוטנציאלית. בעקבות בקשת בעלי העסקים במקום ולפנים משורת הדין, מערך הכבאות מאריך מזה כשנתיים את מתן האישורים הנדרשים, כדי לתת זמן סביר לבעלי העסקים לתקן ליקויים חמורים אלה.מאחר שלא נעשה דבר בנידון, נשלחו מכתבים לבעלי העסקים, כי לא יקבלו ארכה נוספת. בשבוע שעבר סיירו בכירים מעיריית רעננה יחד עם מפקד המרחב בכבאות והצלה לישראל  בבניין וילה רמה כדי לעמוד מקרוב על ליקוי הבטיחות החמורים הן בעסקים והן במרחב הציבורי.בעקבות הסיור הוחלט לפעול למימוש מידי של דרישות הכבאות, וכן לתיקון ליקויים בתחומים אחרים".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש עיריית הרצליה , משה פדלון
ההתחדשות העירונית לא מוותרת על הרצליה
החמישייה הפותחת
החמישייה הפותחת
רפי סער , התייעלות אנרגטית
עיריית כפר סבא מתייעלת
ט"ו בשבט - חג הקיימות האורבנית
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
העלמת מס בפיצרייה בגוש דן
העלמת מס בפיצרייה בגוש דן
השליך יידה רימוני הלם לעבר תחנת משטרה ובי"ס
כיתות תאומות עירוני ב'