רעננה

פרש מתחום ההייטק לטובת עולם הנדל"ן

גיל איצקוביץ 41, תושב רעננה בעל משרד הנדל"ן "איצקוביץ נכסים" ממליץ על התחדשות עירונית (פרוייקט פינוי בינוי) וכן על רכישת דירה כמקור להכנסה עתידית

כתב לוקאל 20/03/2019
גיל איצקוביץ
צילום: פרטי

גיל איצקוביץ שעזב לפני כ-6 שנים את עולם ההייטק לטובת עולם הנדל"ן אומר: "משרדנו מתמחה בתיווך נכסים יד שניה, יזמות, תמ״א 38, מכירת והשכרת דירות, בתי יוקרה, מגרשים לבנייה, בשכונת נוה זמר ברעננה, שכונת 2005, הוד השרון, כפר סבא נתניה ועוד. המטרה שלנו היא לתת מענה בכל ההבטים ללקוחות שלנו".

חברת איצקוביץ נכסים נוסדה ע״י גיל איצקוביץ. גיל  שעבד בתחום הייטק, כיום חבר בלשכת מתווכי הנדל"ן באיזור השרון ואף יושב ראש של שווק ויחסי ציבור בפורום מתווכי רעננה. בנוסף נותן חסות לקבוצת הכדורסל של הבוגרים העירונית ברעננה.

גיל:"משרדנו עוסק בשיווק דירות חדשות הן בבניינים חדשים והן בתמ״א 38. בנוסף אנו מתמחים בתחום המסחרי ברעננה, איזור השרון ובכלל. אנו רואים את הלקוח כערך עליון, זו הסיבה שניתן לבטל אצלנו טופס בלעדיות בכל זמן נתון, המפתח מבחינתנו להצלחת עסקה זה לענות על צרכיו של הלקוח".

גיל, מה גרם לך לעזוב את תחום הייטק ולפנות אל עולם הנדל"ן?

"אחרי הרבה שנים בתחום, החלטתי ללכת על כיוון אחר. רציתי לעשות משהו שונה. אחד מחבריי דחף אותי ללמוד את התחום וכיום אני שמח על כך".

משרדו של גיל דוגל בתהליך פינוי בינוי בכל מה שקשור להתחדשות עירונית, ואחראי על מספר פרוייקטים. בניהם: רחוב לוי אשכול 12ברעננה, מכבי 34 ברעננה, יצחק שדה 4-6 בנתניה.

"אני ממליץ לדיירים אם יש אפשרות כזו, ללכת להליך פינוי בינוי. פינוי בינוי עדיף על פרוייקט תמ"א 38. בפינוי בינוי, הם מקבלים דירות חדשות, חנייה תת קרקעית ועוד המון הטבות בניגוד לתמ" 38 בו היזם נאלץ להתמודד עם המבנה הקיים".

כיצד אתה מטפל בהתנגדויות של דיירים. למשל ישנם כאלו שירצו דווקא ללכת על פרוייקט תמ"א 38, פרוייקט שלא יאלץ אותם לצאת מבתיהם?

"אני מסביר להם את היתרונות של ההליך. בסופו של יום אני מתחשב ברצונות של הלקוחות שלי. אני לא אפעל בניגוד למה שהם רוצים. אם רוב דיירי הבניין רוצים בכך ויש אישורים אז אני מתחיל לפעול".

אם כבר מדברים על היתרים, באיזו עיר הכי קשה לקבל היתר לפרוייקטים מסוג זה?

"אני שמח להגיד שברעננה העירייה פתוחה לכך. בעיר הוד השרון, רמת גן ונתניה למשל, זה יותר קשה. בסופו של דבר כולם יבינו שהקדמה דורשת להרס הישן בכל מה שקשור לדירות ישנות ובניינים ישנים ובנייה של מבנה חדש".

אתה פועל גם בתחום המרכזים המסחריים?

"אני משווק שטחים במרכז מסחרי שנותנים תשואה של כ-8%. גם כאן יש ביקוש מאוד גדול ואני נכנס לזה בזהירות. המטרה היא גם להשקיע במיזמים גדולים, ביחד עם שותפים עסקיים. לאחרונה התחלתי לשווק  מרכזים מסחריים ברעננה באיזור התעשייה".

עושה רושם שההשקעה הכי טובה כיום היא בתחום הנדל"ן

"זה נכון, אבל צריך להבין בזה. צריך לחשב את התשואה של הנכס. את ההוצאות מול ההחזר שהנכס יניב. צריך לבדוק את הרכישה מכמה היבטים וכאן אני נכנס לתמונה".

אתה יכול להמליץ על מקום ששווה לקנות בו דירה להשקעה?

"כן. בנווה זמר ברעננה. אדם שרכש שם דירה בת 3 חדרים לאחרונה בתווך המשרד שלנו, קנה אותה ב-2 מליון. היום הוא משכיר אותה ב5000- ש"ח. תושבי השכונה זוכים להמון יתרונות. פארק, סקייט פארק, שכונה חדשה ויפה. מרכזי לימוד צמודים ועוד".

לסיום, איך אפשר שלא לשאול. איך אתה מתמודד עם גילויי חוסר האמון של הציבור במתווכים?

"לעיתים, כשהקונה הולך לצעד של רכישת דירה, הוא לאיזה דברים הוא חייב לשים לב. הרבה פעמים בעלי דירות לא מצליחים למכור את הנכס שלהם בשל קשיים של הסכמה או הצלחה בסגירת חוזה מול הקונה. מתווך מנוסה יכול לפתור את הקונפליקטים בין השניים לסייע גם לקונה וגם למוכר להיות מרוצים".

'איצקוביץ נכסים' רחוב התדהר 15 קומה 11 אזור תעשייה רעננה. טלפון: 0522236767

מוזמנים להכנס לאתר אינטרנט וגם לדף הפייסבוק העסקי.

https://gilitzcovich.wixsite.com/gilitzcovich

https://www.facebook.com/itzcovich/

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברת המועצה הדר לביא, מינויים פוליטיים?
חברת המועצה הדר לביא מבקשת ממשרד הפנים לבדוק "מינויים פוליטיים"
חידוד חושים
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
נותנים מעוף לעסקים
נותנים מעוף לעסקים
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
לא שותקות
העלות הממוצעת לתלמיד ברמת השרון: 16,675 שקל
עוד רן שפירא
תביעת מיליונים בשל רשלנות רפואית