רעננה

אישום: נהג ברשלנות ודרס למוות תושב רעננה

פרסום ראשון: תושב רעננה הואשם כי נהג ברשלנות וגרם למותו של הולך רגל לאחר שפגע בו בעת שחצה את הכביש במעבר חצייה

מיכאל פרוסמושקין 21/03/2019
הרכב הפוגע עומד על מעבר חצייה
צילום: מיכאל פרוסמושקין

כחודשיים וחצי לאחר שתושב רעננה, בסוף שנות ה – 50 לחייו, נהרג בתאונה בעיר, כתב אישום הוגש לפני ימים אחדים נגד הנהג הפוגע בגין גרימת מוות בנהיגה רשלנית.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט תעבורה מרכז, ב – 12 בדצמבר 2018, סמוך לשעה 18:50, הנאשם, תושב רעננה בן 75, נהג ברכב טיוטה ברחוב אחוזה מכיוון מזרח למערב והתקרב לצומת עם רחוב ירושלים, כשברכב באותה עת ישב גם בנו.

אותה עת, התקרב הולך רגל למעבר חצייה, שנמצא על רחוב ירושלים, והחל לחצות את הכביש על גבי מעבר החצייה. לטענת הפרקליטות, הנהג של הרכב, אשר פנה ימינה באותה עת, לא הבחין בהולך הרגל, לא בעודו לקראת חצייה ולא בעודו על מעבר החצייה, והמשיך בנסיעתו תוך שהוא פוגע בו.

כתוצאה מהפגיעה, התנפצה שמשת הרכב והולך הרגל הוטח אל הכביש. הוא נפצע קשות ופונה לבית חולים "בלינסון" כשהוא סובל מחבלות ראש, חזה וגפיים. חרף ניסיונות הרופאים להציל את חייו, ב – 26 בדצמבר נפטר הולך הרגל מפצעיו.

בכתב האישום מציינת הפרקליטות כי רשלנותו של הנהג באה לידי ביטוי בכך שחרף ידיעתו כי מתקרב למעבר חצייה ושדה הראייה שעמד לרשותו, לא הבחין במנוח ולא האט או עצר את רכבו על מנת לאפשר לו לחצות את הכביש בבטחה.

כתב האישום נגד הנהג מתבסס על הודאתו בקרות התאונה ובכך שלא הבחין כלל במנוח עד לרגע הפגיעה. כמו כן, בתיק החקירה תוצאות ניסוי שדה ראיה, תצלומי זירת התאונה ודו"ח בוחן תנועה המלמדים על יכולתו של הנאשם להבחין במנוח מבעוד מועד.

בבקשה לפסילת רישיונו של הנהג הפוגע עד תום ההליכים המשפטיים, ציינה הפרקליטות כי הנאשם נוהג משנת 1995 ולחובתו כ – 21 הרשעות קודמות בעבירות של עצירה בתוך צומת, אי ציות לתמרורים, שימוש בטלפון בזמן נהיגה, סטייה מנתיב תוך הפרעה לתנועה ועוד.

הדיון בבקשת הפרקליטות נדחה לעת עתה ובנתיים רישיונו של הנהג נפסל עד להחלטה אחרת.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמותת רחשי לב
"מי שמנצח את הסרטן צריך להמשיך לרוץ את החיים"
צעיר נעצר עם כקילוגרם מריחואנה
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת
משתתפי המחזמר
קול של מלאך
חשד לרצח אישה בפזורה
הצלחה מוזיקלית
הולך רגל נפצע בתאונה בהרצליה
נאור שירי. במקום חנוכה
סבב פיטורין בעיריית הוד השרון