רעננה

חי צומח הכי "רעננים" שיש

תושבי רעננה מוזמנים להשתתף בסקר ולבחור את הצמח והחיה שמסמלים את רעננה

כתב לוקאל 25/03/2019
צופית בוהקת
צילום: מאיה רמז

העיר רעננה, כמו גם ערים אחרות באזור המרכז הצפוף, עוברת תהליכי פיתוח ועתודות קרקע רבות ברחבי העיר מיועדות לצרכי בנייה, אולם ישנה חשיבות גדולה לשמירה על הקיים לצד הפיתוח, למען הדורות הבאים. ברעננה קיימות הרבה מאוד שמורות טבע יפות, מאות זנים של פרחים ועצים ועשרות מינים של בעלי חיים, חלקם בסכנת הכחדה כגון: קיפוד החולות, צב יבשה מצוי ועוד.

כדי להעלות את המודעות לחשיבות הטבע העירוני ולשימור המערכות האקולוגיות בעיר, יזמה עיריית רעננה פעילות ייחודית בה מוזמנים התושבים להשתתף בסקר לבחירת צמח הבר וחיית הבר המצויים ברעננה ואשר מסמלים לדעתם את העיר.בין השאר, תתקיים פעילות בגני החובה בכל רחבי העיר, בה יוצגו בפני הילדים הצמחים ובעלי החיים שמשתתפים בסקר, והילדים יבחרו את החיה והצומח המועדף עליהם וישלשלו את בחירתם לקלפי מיוחדת שתוצב בכל גן.

בין בעלי החיים ניתן למצוא את הציפור 'צופית בוהקת', פרת משה רבנו, קיפוד החולות ופרפר 'נימפית החורשף' אשר לאחרונה נחשפנו לנדידתו המרהיבה.  בין הצומח נמצאים: מקור החסידה, עץ אלון התבור, תורמוס ועוד. כאמור כל מגוון הצומח והחי שמשתתפים בסקר מצויים בטבע הרענני הסובב אותנו, והתושבים מוזמנים לבחור את הצמח והחיה האהובים עליהם ושלדעתם מסמלים את רעננה באופן המיטבי.

להשתתפות בסקר ניתן להיכנס לאתר העירייה בכתובת: www.raanana.muni.il או בעמוד הפייסבוק העירוני. הסקר מסתיים בתאריך 4.4.19 ותוצאותיו ישותפו במגוון אמצעי מדיה עירוניים. 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
"סתם נטפלים אליו"
מועדון גמלאים ומרכז נוער חדשים במערב כ"ס
חכ רויטל סויד
רויטל סויד:"אני מרוצה מאוד מתוצאות הפריימריז"
"בני הרצליה" ביטלה את ההנחה האוטומטית לחד הוריות
בלי גננת הילדים מפספסים חומר
"בלי גננת הילדים מפספסים חומר"
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים
ליה גיא. אלופת ישראל בדיסקוס ובכדור ברזל
צעירים ומבטיחים