רעננה

חי צומח הכי "רעננים" שיש

תושבי רעננה מוזמנים להשתתף בסקר ולבחור את הצמח והחיה שמסמלים את רעננה

כתב לוקאל 25/03/2019
צופית בוהקת
צילום: מאיה רמז

העיר רעננה, כמו גם ערים אחרות באזור המרכז הצפוף, עוברת תהליכי פיתוח ועתודות קרקע רבות ברחבי העיר מיועדות לצרכי בנייה, אולם ישנה חשיבות גדולה לשמירה על הקיים לצד הפיתוח, למען הדורות הבאים. ברעננה קיימות הרבה מאוד שמורות טבע יפות, מאות זנים של פרחים ועצים ועשרות מינים של בעלי חיים, חלקם בסכנת הכחדה כגון: קיפוד החולות, צב יבשה מצוי ועוד.

כדי להעלות את המודעות לחשיבות הטבע העירוני ולשימור המערכות האקולוגיות בעיר, יזמה עיריית רעננה פעילות ייחודית בה מוזמנים התושבים להשתתף בסקר לבחירת צמח הבר וחיית הבר המצויים ברעננה ואשר מסמלים לדעתם את העיר.בין השאר, תתקיים פעילות בגני החובה בכל רחבי העיר, בה יוצגו בפני הילדים הצמחים ובעלי החיים שמשתתפים בסקר, והילדים יבחרו את החיה והצומח המועדף עליהם וישלשלו את בחירתם לקלפי מיוחדת שתוצב בכל גן.

בין בעלי החיים ניתן למצוא את הציפור 'צופית בוהקת', פרת משה רבנו, קיפוד החולות ופרפר 'נימפית החורשף' אשר לאחרונה נחשפנו לנדידתו המרהיבה.  בין הצומח נמצאים: מקור החסידה, עץ אלון התבור, תורמוס ועוד. כאמור כל מגוון הצומח והחי שמשתתפים בסקר מצויים בטבע הרענני הסובב אותנו, והתושבים מוזמנים לבחור את הצמח והחיה האהובים עליהם ושלדעתם מסמלים את רעננה באופן המיטבי.

להשתתפות בסקר ניתן להיכנס לאתר העירייה בכתובת: www.raanana.muni.il או בעמוד הפייסבוק העירוני. הסקר מסתיים בתאריך 4.4.19 ותוצאותיו ישותפו במגוון אמצעי מדיה עירוניים. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המדרגות באולם הספורט ביהס תלי
אולם הספורט בבית החינוך תל"י מתפורר
אלופה בת שש
מגדל העמק הצטרפה למחאה
קנייה חברתית לחגים
קנייה חברתית לחגים
סופש של תרבות מקומית
סופ"ש של תרבות מקומית
 ילד נהרג כתוצאה מקריסת עץ בפארק לכיש
ילד נהרג כתוצאה מקריסת עץ בפארק לכיש
אלמוג דה קומפלקס
פרויקט חדש ביד אליהו
התייעלות אנרגטית בעיריית רעננה