רעננה

הערעור של מר"צ על התוספת בארנונה, ידון בוועדות

ההתנגדות להתייקרות הארנונה ברעננה תידון בוועדה של משרדי הפנים והאוצר

זאב גולדשמיט 31/03/2019
חברי סיעת מרצ רעננה. מימין: עדי דיאמנט, רונית ויינטראוב (יו
צילום: פרטי

המילה האחרונה בנושא התוספת בארנונה, שאושרה לאחורנה במועצת העיר, טרם נאמרה. הממונה במשרד הפנים על תחום הבקרה והתקצוב, הגב' גליה כהן, שגרה השבוע מכתב ליו"ר האופוזיציה רונית וינטראוב , בו עדכנה כי הערעור שהגישה סיעת מרצ נגד החלטת ראש העיר והקואליציה מיום ה21.2.19 להתייקרות חריגה בסך של 3.52% תידון בצוות המשותף של משרד הפנים והאוצר.

תפקידו של הצוות הבין משרדי לבחון את בקשות הרשויות המקומיות לשינוי בצווי הארנונה , אך הוא עתיד להתכנס רק לאחר הבחירות לכנסת , כינון הממשלה ומינוי השרים הרלוונטיים.

כזכור התנגדה סיעת מרצ להתייקרות הארנונה(שכאמור טרם אושרה במשרדי הממשלה), בטענה שתקציב העירייה השוטף ודירוג האשראי הגבוה של רעננה סותרים נימוקים כלכליים שהביא ראש העיר כסיבה לגביה נוספת של מיסי ארנונה, מה גם שבעשור האחרון נרשמו התייקרויות לא מבוטלות , רובן בשל עדכון ממשלתי.

בערעור גם צוין כי דווקא בשנת 2013 נרשם גרעון  חריג בתקציב העירייה השוטף, בסתירה להתייקרות חריגה שהייתה בשלוש השנים שקדמו לו, דבר המדגים  שאין בהכרח קשר בין ניהול מיטבי של  הקופה העירונית , לגבייה חריגה מהתושבים וכי דווקא דחיית הבקשה להתייקרות חריגה תהווה מסר  חשוב לתושבים ועסקים בעיר שבה מוסר התשלומים גבוה ומביא ל 94% גביה בקירוב.

בפנייה גם התבקשה הוועדה להביא במערך השיקולים את ההשפעה על אוכלוסיות רגישות ועסקים בעיר.

במרצ  רעננה  תולים כעת תקווה בהחלטת הוועדה שתמנע את ההתייקרות שטרם אושרה.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
מרוץ הוד השרון ה-10
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
דורה כפר סבא סיימה במקום הראשון
לא יתקיים עימות פומבי בין המועמדים לראשות העירייה
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה הילס בצמוד לרכבת
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
פנחס כהנא
בקשה לדיון מורחב בנושא הקרוונים