רעננה

נשיא ברזיל ביטל את ביקורו ברעננה

כרגע לא ידועה הסיבה לביטול הביקור המתוכנן של נשיא ברזיל ז'איר מסיאס בולסונארו ברעננה

זאב גולדשמיט 02/04/2019
הרב יעקב יצחק זילברמן
צילום: זאב גולדשמיט

אכזבה בקרב יוצאי ברזיל ברעננה. הבוקר נודע, שנשיא ברזיל, ז'איר מסיאס בולסונארו, ביטל את הגעתו המתכוננת לרעננה, שהיתה אמורה להתקיים מחר.

כזכור, נשיא ברזיל, שהגיע ביום ראשון לישראל לביקור ממלאכתי, הודיע מבעוד מועד שיבקר גם את קהילת יהודי ברזיל ברעננה וזאת לנוכח פנייתו האישית של ראש העיר חיים ברוידא. מתברר שברוידא ידע על מה הוא מדבר כשבתחילת השבוע כשבישר על כך, פתח את דבריו במילים: "אם לא יקרה הבלתי צפוי, ביום רביעי הקרוב יהיה לנו הכבוד לארח ברעננה את כבוד נשיא ברזיל זאיר מסיאס בולסונארו...".

ואכן, הבלתי צפוי הפך למציאות כאשר משרד החוץ דיווח היום שנשיא ברזיל ביטל את המפגש עם יוצאי ברזיל ברעננה. עם זאת, הנשיא לא קיצר את ביקורו בישראל. במשרד החוץ לא ידעו לפרט את הסיבות לביטול הביקור של הנשיא ברעננה.

ראש קהילת יוצאי ברזיל ברעננה, הרב יעקב יצחק זילברמן, עודכן כבר אמש על ביטול הביקור, ואמר: "לא נמסר לנו מה הסיבה לביטול, אבל יש השערה של שתי גרסאות: האחת, שהנשיא היה צריך לחזור יותר מוקדם לברזיל, וגירסה שניה שאולי הסיבה היא בכלל ביטחונית. לא התאכזבתי, הכל מלמעלה. הקדוש ברוך הוא מחליט. שמחנו כשהוא בא, ואנחנו מקבלים בהבנה ובאהבה גם את ביטול ביקורו. לב מלאכים ושרים ביד השם".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גינות מקיימות
זבוב על הקיר
מטרו הרצליה?
מטרו בהרצליה?
תקרית אלימה באזור תעשייה ברעננה
"הרצליה זוכרת"
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
החל מ-1 בספטמבר: החוף הנפרד יפעל כחוף פתוח
החל מ-1 בספטמבר: החוף הנפרד יפעל כחוף פתוח
פסטיבל הכתב הראשון