רעננה

מה חושב שר התחבורה על הנת"צ ברעננה?

שר התחבורה ישראל כץ סייר אמש ברעננה ומסר הודעה מעניינת בסוגיית הנת"צ בעיר

זאב גולדשמיט 02/04/2019
שר התחבורה בביקור ברעננה
צילום באדיבות רחלי בן ארי סקעת

לקראת הבחירות לכנסת שיתקיימו בשבוע הבא, שר התחבורה, ישראל כץ, ערך אתמול סיור ברעננה וביקור בסניף הליכוד ברעננה, שוחח עם רחלי בן ארי סקעת ואילן כהן בסוגיות פיתוח העיר, ובין השאר חזר והדגיש שהנת"צ ברעננה ייצא לדרך כמתוכנן.  השר רמז שאלטרנטיבות כמו 531 או וייצמן אינן רלוונטיות, והנוכחים הבינו שמדובר בנתיב תחבורה מציבורית שיקום באחוזה.

חבר מועצת העיר, אילן כהן, דיווח אמש לחברי הנהלת העיר על הפגישה עם השר, ועידכן שהשר כץ אמר שיקום נת"צ ברעננה, ושלדברי השר יש סיכום מלא והידברות עם העירייה ומשרד התחבורה שתהיה כמה שפחות פגיעה בתושבים.

"שר התחבורה ביקש לזרז את התחלת עבודות הנת"צ" אמר אילן כהן, "יש תקציב מסומן וקבלן שנבחר לביצוע הפרוייקט. לא יקום נת"צ בלי רעננה, כי זו עיר שמחברת בין הערים השונות".

רחלי בן ארי סקעת: "השר כץ אמר שפרוייקט הנת"צ ייצא לדרך בשינויים קלים. אני מאמינה שהפרויקט יביא איתו שגשוג ופריחה לתושבים ולסוחרים באחוזה, גם אם הסוחרים יאלצו להתמודד בשלב מסויים עם קשיים.  אני סמוכה ובטוחה שעם תכנון נכון והקלות שיינתנו לסוחרים במסגרת החוק, נמצא את עירנו עם קידמה, נותנת מענה ונגישות לאוכלוסייה. זה עניין של שינוי הרגלים של החלפת הנסיעה מרכבים פרטיים לתחבורה ציבורית".

סגן ראש העיר רעננה, חיים גולדמן, מצנן את ההתלהבות של השר כץ, כשהגיב: "אלה שמועות לא נכונות, ושום דבר עוד לא הולך להסגר. כיוון שההנהלה הנוכחית של העיר סבורה שהנת"צ שאושר ע"י ההנהלה הקודמת היא בכיה לדורות, אנחנו יושבים עם סמנכ"לית נתיבי איילון כדי לבדוק את כל האפשרויות.  ראשית אנחנו מבקשים ממשרד התחבורה שיתן פתרונות מידיים לבעיות החבורה הפנימית בעיר רעננה, וזה יהיה נגזרת של הנת"צ. הבאנו מומחה תנועה כדי שיבדוק עבורנו מה טוב לרעננה. וגם אם נגיע להבנות עם משרד התחבורה, הבטחנו שנביא את ההצעה לידיעת הציבור".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
איחוד שורות (חלקי) בסיעות הדתיות
איחוד שורות (חלקי) בסיעות הדתיות
לוד: אישה הותקפה בביתה - מצבה אנוש
דיון בנושא מבנים יבלים בביה"ס "עטרת חיים"
גן עתידני בשכונת עלייה
שנת הלימודים נפתחה כסדרה
מעופפי עלומים בטקס ההצדעה המסורתי
רמת השרון מצדיעה לספורטאים
למעלה מ – 1,700 ילדים נפגעו בשנת 2018 בתאונות דרכים כשנוסעו ברכב
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון