רעננה

כתבים צעירים

אייל בוקובזה ורפאל אזקו מראיינים את עידו דרורי

כתב לוקאל 03/04/2019
אייל בוקובזה ורפאל אזקו מראיינים את עידו דרורי
צילום: פרטי

אייל בוקובזה ורפאל אזקו תלמידי בית ספר ביל"ו ראיינו את עידו דרורי מממציאי קסדה מיוחדת לרכיבה על אופניים חשמליים. הריאיון התקיים במסגרת קורס "כתבים צעירים" של עיריית רעננה למצטיינים בכתיבה מכיתות ד' ברחבי העיר.

במסגרת הקורס למדו הילדים את מיומנות שאילת השאלות, חקרו על יוזמות ועל המצאות ישראליות ועולמיות וביקרו במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות.

ספר לנו על התהליך שקדם לפיתוח הקסדה שלכם

חבריי לקבוצה ואני, למדנו בכיתה ז' והשתתפנו במהלך השנה באשכול פיס בפרוייקט שנקרא "גם אני יכול". עברנו תהליך של חקר ומציאת פתרון לבעיה. כל קבוצה חקרה נושא אחר והייתה צריכה להמציא או לפתח משהו שיסייע בפתרון הבעיה שנחקרה.

ספר לנו על הפיתוח שלכם

הקבוצה שלי פיתחה קסדה מיוחדת לאופניים חשמליים. פיתחנו אותה יחד, בצורה כזו שלא ניתן לרכוב על האופניים החשמליים מבלי לחבוש את הקסדה.

נעזרנו לצורך הפיתוח גם בתלמיד תיכון "מטרו ווסט" בעיר. חקרנו קשיים של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובעיות העלולות לגרום לקיפוח חיים. כך עלה בראשנו הרעיון לפתח את הקסדה הזו, שרק אם חובשים אותה, יהיה ניתן לרכוב על האופניים החשמליים.

אלו תגובות קיבלתם על המוצר שפיתחתם?

הפיתוח שלנו זכה במקום הראשון בתחרות הארצית של פרויקט "גם אני יכול". התקיים טקס באוניברסיטה העברית והפרס ניתן לנו על מוצר בטיחותי ופתרון משמר חיים. פנו אלינו אנשים רבים כדי להכיר את המוצר מקרוב ולבדוק אותו. הרבה אנשים אמרו לנו שהוא גם יפה, בנוסף להיותו מציל חיים. השתתפנו גם באייטם בתכנית הבוקר של ערוץ 13. לפני הטקס, לא חשבנו בכלל שננצח. אמנם, האמנו בפיתוח שלנו, אבל היו סביבנו המצאות מדהימות לא פחות.

האם חווית משהו משעשע בעקבות פיתוח הקסדה?

ובכן, יש לי חוויה שהיום נראית משעשעת, אבל באותו הרגע היא לא שעשעה אותנו כל כך. היינו צריכים להציג את הקסדה באירוע מיוחד וחשוב עם אורחים שגילו עניין רב בקסדה...אבל, נגמרה לנו הסוללה בדיוק ונקלענו למצב מאוד מלחיץ.

האם יש לך תחביבים נוספים מלבד יזמות?

באופיי, לא הייתי יזם, עד שהגעתי לחט"ב "אלון" לכיתה ז'-מדעית והשתלבתי בפרויקט באשכול פיס. כך, גיליתי שאני דווקא אוהב ליזום וכבר יש לי כל מיני רעיונות לשיפורים ולפיתוחים. בנוסף, אני אוהב לגלוש בים ולשחק כדורסל.

כשאהיה גדול יותר, נראה לי שאעסוק בתחום ההייטק והמחשבים, אני מאוד מתחבר לזה.

מהו המסר שלך לאנשים שלא חובשים קסדה?

לפני שהתחלנו לפתח את המוצר שלנו, קראנו כתבות רבות על תאונות דרכים ואסונות שקרו למבוגרים, לילדים ולבני נוער בעקבות אי חבישת קסדה ורכיבה על אופניים חשמליים. זה מאוד לא בטיחותי, מסכן חיי אדם ויש פתרון קל ולא יקר. אמנם, פחות נוח ופחות "קולי" לחבוש קסדה, אבל החיים שלנו חשובים יותר! אל תסכנו את חייכם!

 

עוד ברעננה
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
אלוף הקריאה
זאב גולדשמיט 25/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
זאב גולדשמיט 20/06/2019
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
כתב לוקאל 06/06/2019
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אין זה ראוי לקדם תוכניות מהפכניות בתקופת בחירות"
השחרור: בין כאב לתקווה
"השחרור: בין כאב לתקווה"
ילד בן 10 נפצע באצבעו
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
ליסינג פרטי בחירה חכמה?
המשרד להגנת הסביבה יבדוק את מפעל בר און
המשרד להגנ"ס יבדוק את מפעל בר און
סיביר גירלז במודיעין
סייבר גירלז במודיעין
 מי עומד מאחורי ההודעות נגד סער?
מי עומד מאחורי ההודעות נגד סער?