רעננה

איזו החלטה התקבלה בישיבת מועצת העיר?

בישיבת מועצת עיריית רעננה שהתקיימה אמש התקבלה החלטה להחליף את תווי החניה הישנים בתווים חדשים , זאת בכדי להקל על תושבי העיר , זאת בנוסף להחלטות נוספות

זאב גולדשמיט 04/04/2019
ישיבת מועצת עיריית רעננה
צילום: זאב גולדשמיט

מועצת העיר אישרה אתמול  (רביעי) בישיבתה חוק עזר ראשוני להחלפת תווי החנייה להעמדת רכב במקום המסומן בכחול-לבן. אחרי שמשרד הפנים יאשר את התקנה החדשה, העירייה תזמין את התושבים להחליף את תווי החניה הישנים בתווים חדשים, שיהיו תקפים לשלוש שנים. עלות החלפת התו 25 שקלים.

ראש העיר חיים ברוידא מסר, שבבדיקה שנעשתה עלה שברחבי העיר חונים אלפי מכוניות שבעליהם אינם תושבי רעננה, והם תופסים מקום חניה שיכול לשמש את תושבי העיר, מה גם שהדבר מביא להפסד כספי לעירייה. תושבי רעננה ימשיכו להחנות ללא תשלום עם התו החדש.

שתי שאילתות לסדר בנושא הנת"צ ובית הקפה בפארק שהוגשו ע"י מר"צ נדחו ברוב של חברי הקואליציה. בשאילתא הראשונה  חברי סיעת מר"צ ביקשו לקיים דיון פתוח במועצת העיר לגבי עתיד הנת"צ וההשלכות הכלכליות שלו, אם תכנית הנת"צ תיעצר , וכן שאלו האם קיים חשש שיבוטלו ההקצבות הממשלתיות שהובטחו לצורך פיתוח עורקי תחבורה נוספים ברעננה. בנוסף שאלו מדוע העירייה מעסיקה יועץ חיצוני לצורך תכנון הנת"צ, שמהווה לטענתה הוצאה כספית מיותרת.

מנכ"ל העירייה, אריאל הילדסהיימר השיב, שהיועץ מטעמם רואה בכך חלק בלתי נפרד מעבודתו על תכנית המתאר העירונית ולכן יבצע את הייעוץ לנת"צ בלי תמורה.

בעניין בית הקפה טענה מר"צ שנכון לעכשיו התושבים החילוניים אינם מקבלים תנאי הושבה הולמים כמו בימי חול וגם לא תפריט זהה לתפריט המוגש בימים שאינם שבת או חג. "אנו מבקשים לדעת כיצד ראש העירייה יבטיח תנאים שיוויוניים לציבור המגיע לפארק בשבתות" נאמר בשאילתא.

תשובה המנכ"ל היתה: "המכרז והחוזה עם הזכיין להפעלת בית הקפה גובשו ונחתמו בתקופת הנהגת העיר היוצאת. לשמחתנו, בית הקפה נפתח לפני כחודש על פי זמני המכרז והחוזה. בהתאם לחוזה, מפעיל הזכיין בסופי שבועי מזנון חיצוני ומתקיימת מכירה של התפריט כפי שנקבע. על פי תנאי ההסכם, במהלך חודש מאי יוצב "פודטראק" שיתן מענה התואם את הוראות החוזה".

ברוידא הוסיף, שהזכיין עומד בתנאים שנקבעו עוד ע"י ההנהלה הקודמת, וניתן לו על פי החוזה זמן התארגנות. "לעיתים משנים טקטיקות, ואנחנו פועלים במשנה מרץ לעורר את המקום. תראי שיהיו עוד הפתעות" אמר ברוידא לרונית ויינטראוב, שהשיבה: "מישנה מרצ, אהבתי...".

מועצת העיר אישרה את תקציב התמיכות לעמותות. העירייה החליטה על קיצוץ רוחבי של עשרה אחוז בתקציב התמיכות, למעט תנועות הנוער, שבתקציבן לא נגעו. במר"צ הביעו תרעומת על כך, שניתנת תמיכה בגובה 110 אלף שקלים לשיפוץ בית הכנסת "ישורון", בו בזמן שבמקביל הם מבקשים הקצאת קרקע לבניית בית כנסת חדש באותו מקום.

מועצת העיר אישרה פתיחת חשבון עזר בבנק דקסיה לטובת  פרוייקט "מרכז פיס למוסיקה". מדובר בשלב ב' של  שידרוג המרכז, וחשבון הבנק שיפתח נועד לשמור על הסכומים שיגיעו ממפעל הפיס לצורך ביצוע הפרוייקט.

 מועצת העיר אישרה מענק כספי בסך 2000 שקלים כ"א לשני ספורטאים מצטיינים תושבי העיר,  גיא ורטיקובסקי ולין קורנהאוזר , שזכו במדליות באליפות העולם שנערכה באבו דאבי. תרומה זהה ניתנה גם לעמותת איל"ן ולמרכז לנפגעות ונפגעי  תקיפה מינית השרון. הישיבה הסתיימה בהרמת כוסית לחג הפסח, ומשם המשיכו לערב הוקרה למתנדבים.


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים שהפעילו דירות הימורים
ההילה של הקבוצה
תחת הנהלות חדשות
אלוף הקריאה
אלוף הקריאה
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
ראש עיריית צפת עם השר גלנט
בשורה גדולה לתושבי צפת
רימון התפוצץ בשכונה הירוקה
נשיא המדינה באירוע לבוגרי משלחת "Community"