רעננה

החל המאבק על התפקיד של גינזבורג

איתן גינזבורג נבחר לכנסת. כולם רוצים להתמנות לסגן ראש העיר בשכר. אנה פוזמנטיר: "לגיטימי שנציג הרשימה של ראש העיר יתמנה". מיכאל רייזמן: "אני רואה עצמי באופן טבעי ראוי למלא את התפקיד, יש הסכם הקואלציוני". גם ברשימה הדתית רוצים את התפקיד. לא מן הנמנע שחיים ברוידא יחלק ברוטציה את התפקיד שיתפנה.

זאב גולדשמיט 10/04/2019
איתן גינזבורג נכנס לכנסת
צילום: עזרא לוי

סגן ראש עיריית רעננה, איתן גינזבורג, נבחר לכנסת ה-21 בעקבות מיקומו במקום ה-32 ברשימת "כחול-לבן", ולפיכך הוא יפרוש בקרוב מתפקידו, כמו גם ממועצת העיר. מצב זה יוצר קרב בין מספר סיעות בעירייה שלוטשות עין על התפקיד סגן ראש העיר בשכר.

לא פחות משלוש ואולי ארבע נציגי סיעות לוטשים עין לתפקיד הסגן בשכר. עם זאת, בכלל לא בטוח שראש העיר, חיים ברוידא, ימנה כעת מחליף לגינזבורג, ועשוי לשמור זמנית את התפקיד לא מאויש. האפשרות היותר ריאלית, ברוידא יחלק את תפקיד סגן ראש העיר בשכר ברוטציה בין שתי רשימות שונות.

הרשימה הראשונה שסבורה שהיא ראויה למלא את תפקיד סגן ראש העיר היא "לב" בראשות גינזבורג, שתטען שתפקיד הסגן צריך להישאר אצלה. עם זאת, ברוידא עשוי לטעון, שהמינוי של גינזבורג כסגן ראש עיר הוא מינוי אישי, בלי מחויבות לסיעה של גינזבורג. מספר 2 ברשימת "לב" היא גלי שחר, שספק אם תרצה לעזוב את תפקידה סמנכ"לית פיתוח עיסקי בקרן רש"י, ולכן מי שרואה עצמו ראוי לתפקיד הוא מספר שלוש ברשימה, מיכאל רייזמן.

"אנחנו מאחלים לאיתן גינזבורג הצלחה בכנסת, איתן הוא בשר מבשרנו" אמר מיכאל רייזמן . "לגבי רעננה, יש הסכם קואליציוני ואנחנו מצפים שההסכם יכובד. אני לא מכיר כל הסכם אישי עם איתן. אני חבר המועצה עם הכי הרבה ניסיון בקואליציה הנוכחית, ובאופן טבעי אני רואה את עצמי ראוי למלא את תפקיד סגן ראש העיר".

גם ברשימה של ברוידא יש מי שמבקש לקבל את תפקיד הסגן בשכר. מספר 3 ברשימה, אנה פוזמנטיר, טענה שקיבלה בעבר התחייבות מברוידא שהיא תמונה לסגן ראש עיר, וכעת תדרוש לממש את ההבטחה. עוד טענו בסביבתה, שמן הראוי שתהיה גם אישה בתפקיד בכיר בקואליציה.

אנה פומנטיר הגיבה היום: "אני מאחלת לגינזבורג בהצלחה בדרכו החדשה, ובטוחה שהוא ידע לתרום לאזרחי המדינה . לגבי רעננה, אני רואה את עצמי מועמדת טבעית לתפקיד סגן ראש העיר. לגיטימי שנציג של הרשימה של ראש העיר יתמנה לתפקיד הסגן, כפי שנהוג בלא מעט ערים אחרות".

גם הרשימה הדתית המאוחדת, שהיא אחת משלוש הרשימות הגדולות במועצת העיר,  דורשת את תפקיד סגן ראש העיר בשכר. כזכור, אריה פרידמן פרש מהרשימה אחרי שהבין שלא יקבל את תפקיד הסגן בשכר, ולרשימה הדתית ניתן תפקיד של סגן ראש עיר ללא שכר ולחצי קדנציה בלבד. עם זאת, ברשימה הדתית לא מרוצים ממעמדם בקואליציה. כעת ראש הרשימה, עו"ד אלי אלוש, סבור שרשימתו, שבבחירות תמכה בברוידא, ראויה לקבל את תפקיד הסגן בשכר.

"תמכנו בראש העיר וסייענו לו להיבחר" אמר אלי אלוש . "אנחנו מייצגים ציבור רחב של כ-5000 תושבים, והציבור שלנו היה רוצה לראות נציג שלו בתפקיד סגן ראש העיר. אנו סומכים על ראש העיר שיעשה את הצעד הנכון והמתבקש. יש לנו הרבה תכניות למען הציבור".

גורמים במערכת הפוליטית טוענים שקיימת סבירות נמוכה שגם רשימת "רעננה מכל הלב" בראשות יקי ודמני, תבקש את התפקיד עבור מספר 2 ברשימה, ארז ברט. אמנם, לברט ניתן בהסכם הקואליציוני תפקיד סגן ראש העיר ללא שכר לתקופה של עשרה חודשים בלבד, אבל בעקבות ההתפתחויות, אפשר שיהיו התפתחויות.

גורמים במערכת הפוליטית טוענים, שבתוך תקופה קצרה אפשר שיהיו תזוזות בקואליציה. במקרה כזה, צפויה הפתעה, ולא מן הנמנע כי סיעת מר"צ תהיה אופציה טובה להצטרפות לקואליציה של ברוידא, ועם ארבעה מנדטים היא עשויה לקבל כרשימה הגדולה במועצת העיר את תפקיד סגן ראש העיר בשכר. אותם גורמים טוענים כי במרצ יש משמעת קואליציונית, וברוידא יוכל לסמוך עליהם יותר מאשר על סיעות אחרות, גם במחיר של פרישה של אחת מהן.

כאמור, לא מן הנמנע שבשלב זה ברוידא לא ימהר למנות סגן בשכר, ויחליט בבוא הזמן לחלק את התפקיד ברוטציה.

מספר 4 ברשימת "לב",  ענבר הוכברג (32), תכנס בקרוב למועצת העיר במקום גיזנבורג. הוכברג התמודדה תחילה למועצת העיר ברשימה עצמאית ששמה "מקומי", שפונה למשפחות צעירות, והצטרפה לרשימה של גינזבורג. "אני שמחה בשביל איתן שנבחר לכנסת ויתחיל דרך חדשה" אמרה הוכברג. "אני מקווה לעסוק במועצת העיר בנושא הגיל הרך וזוגות צעירים, שיוכלו להמשיך להתגורר ברעננה ולהינות ממערכת שירותים סביבתית .


עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אילו רחובות בהרצליה אדומים ומסוכנים?
הרחובות המסוכנים ביותר בהרצליה
בית ספר דורון בנווה גן. בית ספר ירוק מתמיד
בית ספר ירוק מתמיד
מחשב נייד לכל מורה
ילדה מתה לאחר שנחנקה ממזון
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"
קמחא דפסחא במגדל העמק
מכרו "סליים" כדי לרכוש סלי מזון לחג
נעצר חשודים באירועי שוד בראשון לציון
יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בתא
יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בת"א