רעננה

נגזר דינו של שוטר שתקף עצור וחישמל אותו בטייזר

השוטר, תושב רעננה, הורשע בכך שתקף באגרופים וחישמל במכשיר טייזר עצור אזוק שהתפרע בתאו וסירב להפסיק. בית המשפט: "על מעשים מן הסוג שביצע הנאשם לא ניתן לעבור לסדר היום"

מיכאל פרוסמושקין 11/04/2019
נגזר דינו של שוטר שתקף עצור וחישמל אותו בטייזר
iclipart

150 שעות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי ופיצוי – אלו העונשים שהטיל לפני ימים אחדים בית משפט השלום בכפר סבא על השוטר א.כ (28) מרעננה שהורשע כי בהיותו ראש משמרת במשטרת 'שדות' תקף עצור אזוק הן כשהטיח בו את מכותיו והן באמצעות טייזר.

מכתב האישום עולה כי ב – 20 בספטמבר 2016, בעקבות דיווח שהתקבל מהעובדת הסוציאלית של אם על כך שבנה תוקף אותה הגיע  השוטר הנאשם יחד עם שוטרים נוספים לבית המתלונן -  שם נאזק האחרון על ידם והובהל לבית המעצר.  

בשלב מסוים, החל המתלונן לנער בחוזקה את הסורגים בתא המעצר בו שהה. משלא שעה לבקשת השוטר לחדול ממעשיו, הנאשם  נכנס לתא המעצר, דחף את המתלונן בכוח לעבר צדו האחר של החדר, הפילו ארצה והכה אותו באגרופים בכתפו, כשהוא רוכן מעליו. זאת עשה  הנאשם בעוד המתלונן אזוק בידיו וברגליו.

בהמשך נעמד העצור על רגליו והמשיך להשתולל ולנער את הסורגים בתא המעצר. בתגובה לכך הושיב השוטר את המתלונן על ספסל שהיה במקום, בעוד המתלונן אזוק כאמור בידיו וברגליו כשידיו מורמות מעלה, והצמיד את מכשיר הטייזר לבטן המתלונן תוך שביקש ממנו להירגע. המתלונן סירב להירגע ואז הפעיל השוטר את מכשיר הטייזר לעבר בטנו של המתלונן. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למתלונן  כוויות בבטנו, סימני חבלות ושריטות בגופו.

בעקבות האירוע, השוטר, שעבד בתפקידי סיור במשך כחמש שנים, הושעה מתפקידו וכיום עובד בעבודות גינון ומתנדב בבית איזי שפירא. 

שירות המבחן המליץ לשלב את הנאשם במבחן למשך שנה וגיבש עבורו תכנית של"צ (שעות לתועלת הציבור). כיוון שמדובר בעבירה ראשונה עליה נטל הנאשם אחריות, ולאור רצונו לחזור ולשרת במשטרה, המליץ שירות המבחן לבטל הרשעתו. סנגורו ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן, הצביע על נסיבותיו האישיות וטען כי מדובר באירוע בודד וחד פעמי במסגרת מילוי התפקיד.

השופט מיכאל קרשן דחה את עמדת ההגנה וקיבל את עמדת מח"ש בכך שיש להשאיר את הרשעתו של השוטר על כנה. "יש לקבל את עמדת המדינה בנוגע להרתעת ציבור לובשי המדים הכחולים והעברת מסר לציבור הכללי – כי על מעשים מן הסוג שביצע הנאשם כאן לא ניתן לעבור לסדר היום", הדגיש השופט.

בסופו של דבר, בשבוע שעבר, ניתן גזר דינו של השוטר. בהחלטתו ציין השופט כי שקל את כלל הנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה,

ולאור כל אלו, הטיל השופט על השוטר 150 שעות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי בן שלושה חודשים, פיצוי למתלונן בסך 3,000 שקל וצו מבחן למשך שנה. 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ליאת קרן. סבלה בילדותה מבדידות וקשיים חברתיים
"כל ילד חייב להרגיש אהוב, שייך ורצוי"
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
חבר המועצה יוסי סדבון, לא מוותר בקלות
עו"ד יובל לוי לא יכהן כמ"מ יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה
שומרי היערות
בשישי: בזאר למכירת בגדים למען אם ששכלה את בנה וירדה מנכסיה
פצוע בהתהפכות רכב בחיפה
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה הילס בצמוד לרכבת