רעננה

שווים על הפודיום

לין קורנהאוזר בת 31 מרעננה חזרה מתחרות הספיישל אולימפיקס שהתקיימה באבו דאבי עם שפע חוויות מרגשות ושתי מדליות. לנסיעה לאבו דאבי הצטרפו גם בני משפחתה, בינהם אביה ואחיה, שבאו לא רק לעודד את לין, אלא גם לטפל בספורטאים

זאב גולדשמיט 11/04/2019
לין. מתגאה במדליות
צילום: פרטי

שחקנית הבאולינג לין קורנהאוזר בת 31 מרעננה, כבר ידעה הישגים רבים, אולם התרגשות כפי שחוותה בתחרות הספיישל אולימפיקס באבו דאבי היא לא חוותה בעבר. זה קרה לפני שבועיים, כשזכתה בשתי מדליות במשחקי "הספיישל אולימפיקס" לבעלי צרכים מיוחדים: מקום שני בתחרות הקבוצתית ומקום שלישי בזוגות עם חנה דואניס (שחקנית כדורת ללא צרכים מיוחדים), ובכך היא יכולה להתגאות שהגיעה למספר המרשים של 139 מדליות.

 לין מתאמנת מגיל 11, ומאז 2007 משתתפת בתחרויות בעולם, תחילה בטניס שולחן בשנחאי 2007 כשזכתה במדליית ארד יחידים וזהב בזוגות, באתונה 2011 זכתה בזהב לזוגות וליחידים. ב-2015 באליפות העולם בלוס אנג'לס כבר התחרתה בבאולינג וזכתה בזהב בתחרות ליחידים ובארד זוגות. בנוסף, זכתה בארבע מדליות באליפויות אירופה בטניס שולחן ב-2005 וב-2010. 

"הספורט עבורי הוא אורח חיים ועושה לי טוב", אומרת לין שמתאמנת ארבע פעמים בשבוע בשלושה ענפי ספורט: כדורת, שחיה וטניס.

התחרויות בספיישל אולימפיקס שינו את חייה, כמו גם את חיי משפחתה שבאים לעודד אותה בתחרות. "נעשינו אנשים טובים יותר, וכולנו מתנדבים למען אנשים עם צרכים מיוחדים", אומרת אימה, טלי.

 המשלחת הישראלית לאבו דאבי כללה 24 ספורטאים בארבע ענפי ספורט (ג'ודו, באולינג, כדורסל ושחייה) וצוות מאמנים, ובנפרד יצאו גם 26 הורים, שבאו לתמוך ולעודד. המשלחת הייתה תחת שמירה צמודה, והם חשו בטוחים, אם כי לא הורשו להסתובב בעיר למעט יציאה לתחרויות.

מעבר להצלחה של לין, משפחתה של לין היתה עסוקה באבו דאבי לא רק בעידוד הספורטאים, כי אם ממש תרמה מניסיונם ברפואה. אביה של לין, ד"ר מוליק קורנהאוזר, הוא אורטודנט, שבין השאר מתנדב בבית "איזי שפירא", והגיע לאבו דאבי כדי לטפל בשיניים של הספורטאים. אחיה של לין, תום, הוא רופא עיניים, שבדק את עיניהם של הספורטאים.

 סיפור הגעתו של האב למדינה הערבית היה מבצע מסובך. הוא הגיע בנפרד מהמשלחת, ישירות מגרמניה, שם שהה בכנס רופאים. כבר בעמאן לפני הטיסה נאמר לו שאין לו אישור להיכנס לאבו דאבי. בהתערבות משרד החוץ העניין סודר והוא נחת באבו דאבי באיחור של 24 שעות, שם פקיד המכס כמעט התעלף כשראה את הדרכון הישראלי שלו. מתברר שהמשלחת הישראלית כקבוצה הוכנסה לאבו דאבי דרך כניסה צדדית ובלי להחתים את הדרכונים. ראש האבטחה בשדה ידע על הגעתו בנפרד של ד"ר מוליק קורנהאוזר, ומיהר להכניסו ללימוזינה כדי שלא ליצור בהלה, והוא הובא אחר כבוד לאולם התחרויות, אבל בשל העיכובים החמיץ את התחרות השנייה של לין.

אחרי שסיימו לחגוג את הזכייה, אביה של לין החל לטפל בספורטאים, אחרי שהוזמן לאבו דאבי במסגרת התנדבותו בפרוייקט "הספורטאי הבריא" של משחקי "הספיישל אולימפיקס". הספורטאים עוברים בדיקות רפואיות, וד"ר קורנהאוזר ביצע בדיקות שיניים לספורטאים מכל העולם, בהם גם ממדינות ערב כמו עומן, מצריים ואיחוד האמירויות. אחיה של לין, רופא עיניים, מצא מספר ספורטאים שעליהם לעבור ניתוח קטארקט.

"זו לא פעם ראשונה שאני מתנדב בביצוע בדיקות שיניים ב'ספיישל אולימפיקס', אבל אין ספק שהנסיעה לאבו דאבי היתה לא שגרתית", סיפר ד"ר קורנהאוזר. "היתה אינטרקציה טובה עם המתנדבים האבו דאבים. הם ידעו שאנחנו מישראל, ועבורם זו הייתה חוויה בלתי רגילה לפגוש ישראלים. הם שאלו שאלות, היו סקרנים לדעת על אורח החיים בישראל. שאלו שאלות מקצועיות בתחום עבודת השיניים, ממש לא דיברנו פוליטיקה".

עוד ברעננה
נבחרת עיריית רעננה. מקום ראשון בפלייאוף התחתון
זאב גולדשמיט 19/06/2019
אוריאל טרוצקי. מרעננה לנבחרת אורוגוואי
זאב גולדשמיט 12/06/2019
מנחם קורצקי , דרבי השרון בסוף הסיבוב
זאב גולדשמיט 11/06/2019
עדן זיו. אלופת ישראל לגילאי 16 בקפיצה במוט
זאב גולדשמיט 06/06/2019
דרור גורן (משמאל) והצוות המקצועי של הקבוצה
זאב גולדשמיט 29/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
ספרי תורה עתיקים נגנבו מבית כנסת
מגוונים מדליקים את חנוכה
פצוע בתאונה ברעננה
אשר אמדו מלווה עסקי מטעם מעוף, וחני אלגביש מנהלת מעוף סניף הרצליה
קידום עסקים ברשת
שני נערים נפצעו בתאונת "פגע וברח" בתל אביב
טרנדים בארונות בגדים
טרנדים בארונות בגדים
עיריית הרצליה תעתור לבגצ נגד משרד הפנים
עיריית הרצליה תעתור לבג"צ נגד משרד הפנים