רעננה

בית ספר לחינוך מיוחד יוקם ברעננה

מדובר בבית ספר לילדים על הרצף האוטיסטי, ראשון מסוגו באיזור השרון

זאב גולדשמיט 14/04/2019
חיים ברוידא , בית ספר לחינוך מיוחד ברעננה
צילום: אלן שיבר

בית ספר מיוחד לחינוך מיוחד צפוי לקום ברעננה כבר בשנת הלימודים הקרובה. כך הודיע אמש ראש העיר רעננה, חיים ברוידא.

מדובר בבית ספר לילדים על הרצף האוטיסטי, ראשון  מסוגו באיזור השרון, שיתן מענה לילדים אלה, הזקוקים לליווי צמוד . עד כה, ילדים על הרצף אוטיסטי היו נוהגים ללמוד לבתי ספר בערים אחרות בגוש דן, והורים הביעו תרעומת שאין בית ספר כזה ביישובי השרון. כעת, ברוידא הראשון שהרים את הכפפה כחלק מהחזון שלו בחינוך. בית הספר יוקם בשלב ראשון במבנה ברחוב אוסטרובסקי, צמוד למקום הפעילות של הצופים הדתיים, ובשלב מאוחר יותר מתוכנן מבנה קבע בצפון העיר, בשכונת נווה זמר, כחלק מקריית החינוך שמתוכננת בשכונה החדשה.

"כחלק מהחזון הערכי והחינוכי שלי, התחייבתי לקדם בית ספר מיוחד לילדים על הרצף האוטיסיטי כאן ברעננה" אמר ברוידא. "אין דבר יותר חשוב ונכון לעשות. מיד עם כניסתי לתפקיד, התחלתי לקדם הנושא יחד עם משרד החינוך, בכירי העירייה, מינהל החינוך העירוני, אגף הנדסה ואגף בינוי, רכש ולוגיסטיקה.

"הצוות המקצועי עושה את מירב המאמצים מול משרד החינוך, ובהיבט של הקרקע, הבינוי, התקציב והפדגוגיה, על מנת שבית הספר יוכל להפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה. בשלב ראשון הכוונה להפעיל את בית הספר במבנה זמני ברח' אוסטרובסקי בצמוד לצופים הדתיים. כך שהמבנה הקיים יעבור התאמות לצרכים הלימודיים והפיזיים של התלמידים בצורה נאותה. בהמשך, בכוונתנו לפעול מול משרד החינוך להקמת מבנה קבע ראוי ומכבד בצפון העיר, כחלק מקרית החינוך המתוכננת בנווה זמר"
ברוידא סיים את דבריו: "אני גאה במערכת החינוך העירונית, המכילה גם אוכלוסיות מיוחדות כחלק ממערכת החינוך כולה, ושמח על הנכונות והרצון להיות שותפים לפרויקט כל כך חשוב מצד כל העוסקים במלאכה”.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
אישום: תקף קשישה ואת המטפלת שלה באמצע רחוב
אישום: תקף קשישה ואת המטפלת שלה באמצע רחוב
בחזרה לקמפוס
בחזרה לקמפוס
כלב עושה צרכיו בשטח ציבורי
חדרה מציגה - אכיפה בלתי מתפשרת
ברוידא וברט במחנה הצופים
ברוידא וברט במחנה הצופים
הוגבר הפיקוח בנושא גיזום ברעננה
pop up museum ברעננה
רבקה זוהר ולירון לב. בקונצרט הראשון
צלילי קיץ