רעננה

המטווח העירוני נסגר

השבוע נסגר זמנית המטווח העירוני, כיוון שהוא פועל ללא רישון עסק, ומנהל המטווח, דני נטוביץ, לא מוכן לקחת סיכון בהיעדר רישיון עסק. המתקן שנמצא באחריות העירייה, זקוק לשיפוץ יסודי ועמוק, ובעירייה בוחנים אפשרות להפעילו ע"י גורם חיצוני. מהעירייה נמסר: "ראש העיר הנחה לכנס פגישה בנושא למציאת פתרון מיטבי להמשך הפעלת המטווח"

זאב גולדשמיט 16/04/2019
המטוח - סגור (צילום: זאב גולדשמיט)

ברעננה פועל  משנת 1961  מטווח עירוני בפינת הרחובות ההסתדרות/קרן היסוד. בימים אלה הדלת של המטווח נעולה. מנהל המטווח, דני נטוביץ, בחר לסגור בתחילת השבוע את מתקן הקליעה והודיע לקלעים ולפעילים השונים על הפסקת פעילות זמנית, כיוון שלטענתו למקום אין, נכון לעכשיו, רישיון עסק.

"העיריה לא מחדשת את רישיון העסק של המטווח ועקב כך אין לנו ביטוח" אמר נטוביץ  "איננו יודעים את הסיבה ומקבלים בעיקר תירוצים" .
ככל הידוע, ראש העיר חיים ברוידא, הגיע השבוע במיוחד למטווח ברעננה כדי להתרשם ממצבו, והבטיח לפעול בנושא. גם מ"מ ראש העיר, ניר קריסטל, נכנס לעובי הקורה ומנסה לסייע לפתיחת המטווח. גורמים פוליטיים בעיר ידעו לספר, שכדי לקבל רישיון עסק נדרש לשפץ את המטווח החיצוני המיושן, שבנוי מעץ ומברזל, ומדובר בעלות יקרה מאוד. בנוסף, יש להסדיר את נושא הנגישות.

כזכור, מידי שנה ביום העצמאות העירייה נוהגת לפתוח לציבור הרחב את שערי המטווח העירוני, כדי שמבוגרים ובני נוער יוכלו להתנסות בירי לעבר המטרה. נכון לעכשיו לא ברור אם המטווח יהיה פתוח ביום העצמאות שמועדו מתקרב.

עוד הוסיף מנהל המתקן: "סגירת המטווח היא מכה קשה לכל הפעילים, שזה עבורם בית שני. יש אנשים שהפעילות במטווח עושה אותם מאושרים. יש לנו גם עיוורים ואנשים עם צרכים מיוחדים  שיורים למטרה, ואני לא מוכן לקחת סיכון עבור אף אחד בהיעדר ביטוח מתאים". 
במטווח ברעננה מתקיימות פעילויות למבוגרים ונוער בענפי הקליעה האולימפית אקדח/רובה אוויר, חוגים לנוער בסיכון, חוגים לאוטיסטים בשיתוף אקי"ם רעננה, חוג אתלטיקה / קליעה לנערות, חוג קליעה פאראלימפית לכבדי ראיה ועיוורים בשיתוף המרכז לעיוור בישראל. גולת הכותרת של הפעילות במטווח: הכשרת נוער למקצועות הקליעה האולימפית.

מועדון הקליעה מכבי רעננה הוא מהמובילים בארץ בענף הקליעה הספורטיבית והקלע המצטיין סרגי ריכטר ייצג את ישראל בשתי האולימפיאדות האחרונות ומדרוג בצמרת של הקלעה העולמית.

מעיריית רעננה נמסר: "מדובר במבנה ישן ורעוע הדורש תיקון יסודי ועמוק. אנו בוחנים בימים אלו פתרון עבור המטווח העירוני. בודקים אפשרות להפעלת המטווח ע"י גורם חיצוני כמקובל בערים אחרות. ראש העיר הנחה לכנס פגישה בנושא למציאת פתרון מיטבי להמשך הפעלת המטווח".

יו"ר ועדת רישוי עסקים, אלי אלוש: "מחלקת רישוי עסקים פועלת להבטיח שנעשו כל המאמצים והסידורים על מנת להבטיח שכל עסק או מתקן בעיר פועל על פי דין לטובת הציבור. הסדרת רישיון עסק מבטיחה כי בעסק נעשו הסידורים המתאימים".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מערכת הבחירות רותחת
מערכת הבחירות רותחת
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
פעילות מיוחדת לכל המשפחה באתר התיירות ראש הנקרה
חגיגות פורים בגבול הצפוני
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
נפגעים בשריפה בהרצליה
הוכרו כניצולי שואה 60 שנה לאחר שעלו לישראל
חמישה בעקבות אחד