רעננה

פסטיבל סרטי נעורים ברעננה

פסטיבל סרטי נעורים במובייל 6, ע"ש מתן בד"ט, התקיים בשבוע שעבר במשכן למוסיקה ואומנויות ברעננה

כתב לוקאל 16/04/2019
פסטיבל נעורים
צילום: ירון גרזון

בשבוע שעבר, כמיטב המסורת העירונית, התקיים פסטיבל רעננה לסרטי נעורים במובייל על שם מתן בד"ט, במסגרת פרויקט חינוכי ייחודי בעיר, בהשתתפות בני נוער יוצרים מרחבי העיר בכיתות ז'-י"ב, עם מיטב סרטי המובייל פרי יצירתם.

הפסטיבל התקיים במעמד ראש העירייה חיים ברוידא, חברי מועצת העיר, הוריו של מתן בד"ט ז"ל ובני משפחתו, ובהשתתפות מנהלי מחלקות ממינהל החינוך,  מנהלי בתי הספר, בני משפחה, חברים ואורחים נוספים.

רפי בד"ט, אביו של מתן ז"ל אמר כי האפשרות להנציח ילד באמצעות מתן כלים ואמצעים ליצירה עכשווית  של נוער חי, פועל, נושם ותוסס, בני גילו של מתן ז"ל, יוצרת הנצחה ראויה ונושמת.

הפסטיבל, שהתקיים זו השנה השישית בעיר,  הוקדש השנה לנושא "מה הסטורי שלך", ונערך ביוזמת משפחת בד"ט, ובשיתוף מנהל החינוך בעיריית רעננה ובניהולה האומנותי של הבימאית והיוצרת

נורית מלכין. במהלך האירוע הוצגו 11 סרטים נבחרים אותם כתבו, צילמו והפיקו בני הנוער באמצעות מכשיר הסמארטפון או הטאבלאט. הסרטים באורך דקה וחצי עוסקים במגוון נושאים הלקוחים מעולמם של בני הנוער וקשורים לתהליכי בחירה וקבלת החלטות בחייהם. כל הסרטים עלו לעמוד האינסטגרם של הפסטיבל וניתן לצפות בהם בעמוד זה.

שלושת הסרטים שזכו במקומות הראשונים זכו בפרסים יקרי ערך שכללו   מכשירי טלפון סלולרי משוכללים,  מצלמת Go Pro ומכשירי טאבלט. בנוסף הוענקו  זוג כרטיסי VIP לקולנוע לסרט שנבחר לחביב הקהל אונליין וכרטיסים זוגיים לקולנוע לכל המשתתפים שעלו לשלב הגמר.

פרט להצגת סרטי המובייל, נהנו הצופים באירוע  מהקרנה חגיגית של סרטי גמר שהופקו על ידי תלמידי מגמות קולנוע מרחבי הארץ וזכו במקומות הראשונים בתחרות התסריט המצטיין, בהפקתו וניהולו של עופר פנחסוב, מנהל מגמת הקולנוע בתיכון אביב בעיר.

פסטיבל רעננה ה - 6  לסרטי נעורים ע"ש מתן בד"ט מוקדש לזכרו של בן העיר רעננה, מתן בד"ט ז"ל תלמיד תיכון ישיבת בני עקיבא, אשר במהלך טיול שנתי של שכבת י"ב  החליט יחד עם חבריו לצאת לצלילה בה נפגע באורח קשה מאוד. במשך 12 שנה הוגדר כצמח, עד לפטירתו בספטמבר 2012.

לזכרו של מתן בד"ט, החליטו בני משפחתו לקיים את הפסטיבל במטרה להעלות את המודעות ולמנוע מבני נוער התנהגויות מסוכנות, למנוע  אסונות דומים ולחשוף את בני הנוער לסכנות הבלתי צפויות בהרפתקאות שונות.

עוד ברעננה
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
כתב לוקאל 06/06/2019
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
זק אלקס
זאב גולדשמיט 07/05/2019
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
זאב גולדשמיט 30/04/2019
טל לזר ויהוידע אורולוביץ מראיינים את איתן פסקר
כתב לוקאל 29/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חצי שנה לטרור העפיפונים
חצי שנה לטרור העפיפונים
"הלב מלא גאווה"
נתלשו שלטים של סיעת באמונה
נתלשו שלטים של סיעת "באמונה"
הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום "דורות"
עבודות שירות לתוקף פקח עירוני
אלוש. הסטטוס קוו נפרץ
"המצעד - יום כיפור של הציבור הדתי ברעננה"
הונאות אשראי
אמלח וסמים נתפסו בפזורה בדרום
אמל"ח וסמים נתפסו בפזורה בדרום