רעננה

יו"ר המועצה הדתית ומשפחתו חגגו את ליל הסדר בבייג'ין

אריה פרידמן יו"ר המועצה הדתית ברעננה הרחיק עד לבירת סין כדי לחגוג את חג הפסח

זאב גולדשמיט 24/04/2019
יו
צילום: פרטי

יו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן ואשתו אסטי ,  הרחיקו עד סין כדי לחגוג את ליל הסדר, שהתקיים בבית חב"ד בבייג'ין.
רועי, בנו של יו'ר המועצה הדתית, מטייל כבר חצי שנה במזרח הרחוק לאחר 3.5 שנים מפרכות בסיירת מובחרת. הבן ביקש מהוריו שיצטרפו אליו לשבועיים, ובשל לוח החופשים של משרד החינוך (אשתו של אריה היא מנהלת בי"ס) הזמן היחיד שהיה באפשרותם להצטרף אליו,  היה פסח.

"רועי רצה תחילה שנעשה את החג עם בני שבט המנשה בהודו" סיפר אריה פרידמן. "אבל לאחר שבדקתי את המיקום שלהם - מובלעת הודית בין בנגלדש לטיבט - אמרתי לו שזה אתגרי מדי בשבילנו והתפשרנו לקיים את הסדר בביית חב"ד בסין."

בראש בית חב"ד עומדים הרב שמעון פרוידליך ואשתו דיני שערכו סדר ל 300 איש מכל שכבות הציבור - תרמילאים, אנשי עסקים, ישראלים שהקימו משפחות בסין ועוד. 

"הסדר היה פשוט מדהים" הוסיף פרידמן. "הרב שמעון ודיני השכילו להפעיל את כל הקהל, מבוגרים וילדים כאחד, לאורך כל הערב כולל באמצעות הגדה תלת מימדית, תחפושות לילדים, חידות על מכות מצרים ואפילו שירת "מה נשתנה" בסינית שוטפת.

"בסיום הסדר לקהל הרחב נשארנו מספר משפחות לסדר ל'מיטיבי לכת" עם הניגונים והשירים מבית אבא. עבורנו זה היה מאוד מרגש, במיוחד לראות את הקהל הגדול - רובו המכריע אינו ישראלי - שרים ביחד בהתלהבות גדולה את הפסוק "לשנה הבאה בירושלים הבנויה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סהר חדד ואוהד כהן. חוסר ודאות
מדוע מתעכבת הבנייה ב"נאות שדה"?
סדר טו בשבט בגרעין התורני
קולנוע "לב" צפוי להיסגר בסוף השנה
נעצרו חשודים בחשד לתקיפה בבית כנסת
החטיבה החדשה. הדמיות: אדריכל ערן זילברמן.
הכירו את הכיתה החדשה שלכם
שלב השאלה הזהה
איפה אתם בחנוכה ? במוזיאון!
צעירה ישראלית נהרגה בבוליביה