רעננה

סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות

הסיירת , שפעילותה הופסקה לפני כחצי שנה, תחזור במתכונת שונה

זאב גולדשמיט 28/04/2019
ניר קריסטל
צילום: איציק קנטי

סיירת ההורים רעננה תחדש את פעילותה למען בני הנוער, לאחר הפסקה של חצי שנה. תחילת הפעילות תהיה בערב יום העצמאות, ובימים אלה מגייסים מתנדבים נוספים.

סיירת ההורים שהוקמה בנובמבר 2010 ע"י ניר קריסטל ותמי פלד חיון, לבקשתו של ראש העיר דאז נחום חופרי, פעלה כשמונה שנים. הסיירת הצילה את חייהם של כמה מבני הנוער ברעננה וטיפלה במהלך השנים במאות צעירים. 

הסיירת פעלה כיחידת בת של המשמר האזרחי בשיתוף עם עיריית רעננה. באוקטובר 2018 במהלך תקופת הבחירות, משטרת ישראל צמצמה הפעלה של יחידות מתנדבים שעסקו באבטחה, ועקב כך הופסקה פעילות הסיירת. כשקריסטל תמך בחיים ברוידא בסיבוב השני של הבחירות סוכם ביניהם כי יחדשו את הפעלת סיירת ההורים מיד לאחר הבחירות כחלק ממערך הביטחון העירוני.

כאמור, בערב יום העצמאות יחדשו 11 מחברי הסיירת את פעילותם והפעם במתכונת של יחידה עירונית לכל דבר. חלוקת התפקידים: בועז יפה (התחום המבצעי), צבי פורמן (גיוס מתנדבים) ושרה רומנקביץ (הדרכה).

"בשנת 2010 קבעתי את הסלוגן – 'בטוח בעיר לדור הצעיר' - והסיירת עסקה בבטיחות כמו גם בביטחון הנוער", אמר סגן ומ"מ ראש העיר ניר קריסטל. "היה ברור שהשינויים במשטרה לא מבטלים את הצורך בפעילות החשובה הזו למען הנוער, ולכן ברוידא ואני סיכמנו שנחדש את פעילות הסיירת מיד לאחר הבחירות תחת הביטחון העירוני. אמרנו ועשינו. את הגיבוי המשטרתי הנדרש תקבל סיירת ההורים מהשיטור העירוני, אשר בשנת 2010 לא היה קיים, ולכן הוחלט בשעתו להקים את הסיירת תחת המשמר האזרחי".  

לפני כשבועיים נפגשו חברי הסיירת עם כל הגורמים והשותפים לפעילות כדי לסכם סופית את כל הנדרש להפעלתה, בהם ראש העיר חיים ברוידא שהגיע לברך, וקיימו ישיבה משותפת עם ניר קריסטל, אנשי המשטרה, השיטור העירוני, וקב"ט ממונה מטעם מחלקת הביטחון שאחראי על הפעילות. 

בימים אלה הסיירת מגייסת מתנדבים נוספים לשורותיה. הגיוס, קל ופשוט, ושלא כבעבר, תלוי רק בגורמים עירוניים.

המעוניינים מוזמנים להשאיר שם וטלפון במוקד העירוני 9107* מכל טלפון ונציג סיירת ההורים יחזור אליהם למתן פרטים נוספים.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת
יקבל תגמולים של 45 שנה
הלום הקרב יקבל תגמולים של 45 שנה
זירת התאונה
3 שנות מאסר לנהג שדרס למוות תושבת הוד השרון
פנחס כהנא
כיצד פועלת עיריית כ"ס בנושא תכנית המתאר?
חשד: זוג ביצע אקט מיני תוך כדי נהיגה
עיריית רעננה ביום המעשים הטובים
יום המעשים הטובים בעיריית רעננה
שיכון ויצמן כיום. פרויקט פינוי בינוי ענק
אושרו תוכניות פינוי בינוי בשני מתחמים בהרצליה
ב-14 בדצמבר: כביש החוף יחובר לאיילון דרום במחלף שפיים