רעננה

סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות

הסיירת , שפעילותה הופסקה לפני כחצי שנה, תחזור במתכונת שונה

זאב גולדשמיט 28/04/2019
ניר קריסטל
צילום: איציק קנטי

סיירת ההורים רעננה תחדש את פעילותה למען בני הנוער, לאחר הפסקה של חצי שנה. תחילת הפעילות תהיה בערב יום העצמאות, ובימים אלה מגייסים מתנדבים נוספים.

סיירת ההורים שהוקמה בנובמבר 2010 ע"י ניר קריסטל ותמי פלד חיון, לבקשתו של ראש העיר דאז נחום חופרי, פעלה כשמונה שנים. הסיירת הצילה את חייהם של כמה מבני הנוער ברעננה וטיפלה במהלך השנים במאות צעירים. 

הסיירת פעלה כיחידת בת של המשמר האזרחי בשיתוף עם עיריית רעננה. באוקטובר 2018 במהלך תקופת הבחירות, משטרת ישראל צמצמה הפעלה של יחידות מתנדבים שעסקו באבטחה, ועקב כך הופסקה פעילות הסיירת. כשקריסטל תמך בחיים ברוידא בסיבוב השני של הבחירות סוכם ביניהם כי יחדשו את הפעלת סיירת ההורים מיד לאחר הבחירות כחלק ממערך הביטחון העירוני.

כאמור, בערב יום העצמאות יחדשו 11 מחברי הסיירת את פעילותם והפעם במתכונת של יחידה עירונית לכל דבר. חלוקת התפקידים: בועז יפה (התחום המבצעי), צבי פורמן (גיוס מתנדבים) ושרה רומנקביץ (הדרכה).

"בשנת 2010 קבעתי את הסלוגן – 'בטוח בעיר לדור הצעיר' - והסיירת עסקה בבטיחות כמו גם בביטחון הנוער", אמר סגן ומ"מ ראש העיר ניר קריסטל. "היה ברור שהשינויים במשטרה לא מבטלים את הצורך בפעילות החשובה הזו למען הנוער, ולכן ברוידא ואני סיכמנו שנחדש את פעילות הסיירת מיד לאחר הבחירות תחת הביטחון העירוני. אמרנו ועשינו. את הגיבוי המשטרתי הנדרש תקבל סיירת ההורים מהשיטור העירוני, אשר בשנת 2010 לא היה קיים, ולכן הוחלט בשעתו להקים את הסיירת תחת המשמר האזרחי".  

לפני כשבועיים נפגשו חברי הסיירת עם כל הגורמים והשותפים לפעילות כדי לסכם סופית את כל הנדרש להפעלתה, בהם ראש העיר חיים ברוידא שהגיע לברך, וקיימו ישיבה משותפת עם ניר קריסטל, אנשי המשטרה, השיטור העירוני, וקב"ט ממונה מטעם מחלקת הביטחון שאחראי על הפעילות. 

בימים אלה הסיירת מגייסת מתנדבים נוספים לשורותיה. הגיוס, קל ופשוט, ושלא כבעבר, תלוי רק בגורמים עירוניים.

המעוניינים מוזמנים להשאיר שם וטלפון במוקד העירוני 9107* מכל טלפון ונציג סיירת ההורים יחזור אליהם למתן פרטים נוספים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המדקר יוסי בן חיים , אין סיפוק גדול מזה
הריון בהפתעה
הרב דר מיכאל לייטמן
הו ירושלים, ירושלים
אלימות בכביש
כמה אחוזים מתושבי השרון היו עדים לקטטה בכביש?
מה יקרה למחירי השכירות?
כיצד ישפיע האירווויזיון על מחירי השכירות ברעננה?
אישום: ביצע הונאות בכרטיסי חיוב במאות הזדמנויות
קפיצה של 36% במיחזור אריזות במגדל העמק
אירוע הספרות הגדול בתל אביב-יפו "רגע אחד"
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת