רעננה

כתבים צעירים

טל לזר ויהוידע אורולוביץ מראיינים את איתן פסקר

כתב לוקאל 29/04/2019
טל לזר ויהוידע אורולוביץ מראיינים את איתן פסקר
צילום: פרטי

טל לזר ויהוידע אורולוביץ תלמידי בית ספר ביל"ו ראיינו את איתן פסקר, בעל מיזמים חברתיים לאהבת חינם. הריאיון התקיים במסגרת קורס "כתבים צעירים" של עיריית רעננה למצטיינים בכתיבה מכיתות ד' ברחבי העיר.

במסגרת הקורס למדו הילדים את מיומנות שאילת השאלות, חקרו על יוזמות ועל המצאות ישראליות ועולמיות וביקרו במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות.

ספר לנו מעט על קבוצת הפייסבוק שיזמת

לפני למעלה משמונה שנים הקמתי קבוצת פייסבוק שנקראת "צריכים משו???". זו קבוצה שמטרתה להפיץ אהבת חינם, לסייע לאנשים בכל מיני דרכים ובכל מיני מצבים, ללא קבלת תמורה. הקבוצה הלכה וגדלה לאט לאט, הצטרפו אליה עוד ועוד אנשים שרוצים להרבות באהבת חינם והיום היא מונה מעל 210 אלף חברים.

כיצד פועלת הקבוצה?

אנשים מעלים הודעות בקבוצה, ואחרים מנסים לסייע להם. ההודעות מתחלקות לשניים: הודעות של "מוח-כוורת"- כלומר, אנשים מתייעצים לגבי דברים שונים (למשל: האם מישהו מכיר מסעדה טובה בעיר מסוימת בעולם? בקשת המלצות על רופא מומחה וכיו"ב) והודעות של בקשת עזרה ממשית. למשל: תרומות לניצולי שואה, השבת אבדה, עזרה לילד חולה ועוד.

אילו דברים מרגשים קרו לך במסגרת הפעילות בקבוצה?

יש זוג שהכיר דרך קבוצת הפייסבוק והתחתן. זה משהו שמרגש אותי מאוד. אנשים עם כוונות טובות, שרוצים לעזור לזולת ובאותה ההזדמנות, הכירו זה את זו, התאהבו והתחתנו. אני תמיד אומר שמי שעוזר לאחרים, עוזר בעצם לעצמו וזו ההוכחה הכי טובה. דבר נוסף שריגש אותי, הוא סיפור על מצלמה שהלכה לאיבוד ברחוב והיו בה תמונות מאוד חשובות לבעליה. בזכות הקבוצה, נמצאה המצלמה והוחזרה לאנשים שחיפשו אותה כל כך.

האם הופתעת מהצלחת המיזם?

קיוויתי שהמיזם יצליח, אבל לא חלמתי שההצלחה תהיה רבה כל כך. קיבלתי תמיכה רבה מחברים ומבני משפחה לאורך כל הדרך. האמנתי תמיד בחסד ובנתינה שיש בעם היהודי ולא התאכזבתי. חיפשתי מקום שיפעל למען אחדות וקירוב לבבות, ללא מחלוקות וטוקבקים לא נעימים וזה בדיוק מה שמתרחש בקבוצה ואני שמח על כך מאוד.

ספר מעט על עצמך

אני בן 34, חי ברעננה. גדלתי במשפחה אוהבת, אבי מת כשהייתי בן 6 וחצי. אני אוהב לטייל ולעשות ספורט. כבר מילדותי חונכתי לתרום לזולת ככל יכולתי. סבי וסבתי ניצולי שואה וכאשר ישנה התגייסות בקבוצה לסייע לניצולים, זה תמיד מרגש אותי במיוחד.

מהן שאיפותיך לעתיד?

שמי הוא איתן. כבר בשם יש איזושהי רמיזה לעתיד. איתן זה חוזק...ואני מנסה להפיץ אהבת חינם ועזרה לאחרים כדי לחזק אותם ובסופו של דבר, לשפר את עתידנו. אני נמצא כרגע באמצע פרויקט העוסק בלשון הרע, בתקווה שגם זה ישפר את עתידנו ואת יחסינו אלו לאלו.

עוד ברעננה
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
זק אלקס
זאב גולדשמיט 07/05/2019
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
זאב גולדשמיט 30/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שי לחג מ"הקרן לידידות"
אילן כהן חובר לגינזבורג, ימונה לסגן ללא שכר
אלימות בכביש
הרצליה שרה שירי לוחמים
הרצליה שרה שירי לוחמים
הצלת חיים בשבילי זה ערך עליון
"הצלת חיים בשבילי זה ערך עליון"
מתחילים קדנציה
פעילויות קניון רננים – ינואר 2019
בוחרים את אנשי החינוך של השנה